LG G3 vs Samsung Galaxy S5

Radaloa

Hectopat
Makaleler
11
Yer
Karabük
Daha fazla  
Meslek
Tıp Mühendisi
Merhaba arkadaşlar, sizce hangi telefonu seçeyim? Kullanıcı deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz? Super AMOLED'i daha çok seviyorum. Genelde oyun oynamak, müzik dinlemek ve tarayıcı da üniversitenin online olarak yaptığı testleri çözmek için kullanacağım.

LG G3 size uygun bir telefon değil. 2K ekrana 1080p'ye yetecek donanımı koymuşlar. S5 bu noktada daha iyi. Ancak Note 3'e de bakabilirsiniz.

G3 ile Note 3 karşılaştırmak tamamen hata arkadaşa katılmıyorum. Note3 eskidi artık. LG G3 kullanıyorum gayet memnunun ama LG G3 alırken aldığınız seriye dikkat edin mümkünde 504k serisi alın eski serilerden alırsanız kasa çatlaması gibi sorunlar yaşarsınız. S5 ile karşılaştıracak olursak LG G3 bana daha iyi geldi ve daha ucuza aldım. 5.5" qHD bir ekranı var bana göre gereksiz ama gerçekten çok iyi bir görüntü deneyimi sunuyor.

G3 ile Note 3 karşılaştırmak tamamen hata arkadaşa katılmıyorum. Note3 eskidi artık. LG G3 kullanıyorum gayet memnunun ama LG G3 alırken aldığınız seriye dikkat edin mümkünde 504k serisi alın eski serilerden alırsanız kasa çatlaması gibi sorunlar yaşarsınız. S5 ile karşılaştıracak olursak LG G3 bana daha iyi geldi ve daha ucuza aldım. 5.5" qHD bir ekranı var bana göre gereksiz ama gerçekten çok iyi bir görüntü deneyimi sunuyor.
Böyle bir mantıkla karşılaştırma yapılır mı? LG G3'e göre çok daha sorunsuz bir telefon. Note 3 artı olarak kalem artısı var. Ne kadar artıdır bilmem. Arkadaş telefonda oyun oynayacağını söylemiş. Siz buna göre LG G3 önermişsiniz. Note 3'de LG G3'deki aşırı ısınma ve şarj sorunlarının olmadığı kesin. Onun için arkadaşa Note 3 önerdim. Zaten hemen hemen aynı fiyat. Şu ekran olayı da bir eksi. Telefon kendisi bana sormadan parlaklığı düşürüyor. Bunun çözümünü çok araştırdım en sonunda parlaklık kısmayı kapattım üstüne de telefon patlayacak kadar ısındı. Artı olarak kalemin artı olduğunu konuyu okuduktan sonra tekrardan söylüyorum. Arkadaş test çözeceği için kalem ona büyük bir kolaylık sağlar.

Bende neden bir şarj sorunu veya bir ısınma sorunu yok. Benim telefonum Note3 ve S5 kadar ısınıyor her telefon ısınır. Size sormadan parlaklık düşünürmüyor sıcaksa %90 yapıyor. Otomatik seçeneğini kaldırsanız çok iyi bir parlalıklık sunuyor. Bende telefon hiç o kadar ısınmadı 1 saat falan M.C. 5 oynadım.

Bende neden bir şarj sorunu veya bir ısınma sorunu yok. Benim telefonum Note3 ve S5 kadar ısınıyor her telefon ısınır. Size sormadan parlaklık düşünürmüyor sıcaksa %90 yapıyor. Otomatik seçeneğini kaldırsanız çok iyi bir parlalıklık sunuyor. Bende telefon hiç o kadar ısınmadı 1 saat falan M.C. 5 oynadım.
Bu telefonun diğerlerine göre çok daha fazla ısındığını ve pili tükettiğini herkes söylüyor. Teknoseyir'de ben ısınmanın bir telefona bu kadar etki ettiği bir telefon daha görmedim diyordu. Ha bende daha öncelerden kabullenmiyordum fakat gerçekler acıdır. LG G3 2K Ekranı kaldıramıyor. Bak mesela 2k ekran Note 4, S6 ve G4 gibi telefonlarda sorunsuz çalışıyor. Çünkü ona uygun donanım barındırıyor telefon. G3 Rakiplerine göre performansı 2K ekrandan dolayı çok daha düşük kalıyor. Arkadaşın hatalı bir seçim yapmasını istemiyorum. Ayrıca parlaklığı bize sormadan kendisi düşürüyor. Bir bakıyorsunuz oyundayken ekran kararmış. Böyle bir şey olabilir mi ya? telefon sıcaksa demişsiniz zaten telefon sıcak çalışıyor. Siz şuan kendinizde var diye kabullenmek istemiyorsunuz, bu sorunu bende yaşadım. Ancak dediğim gibi gerçekler acıdır. LG G3 güzel telefon ancak ekranı yüzünden çok şey kaybediyor. Üzgünüm. Hatta YouTube'de şöyle bir video var. LG G3'ü ben ne için öneririm, ha gün içinde normal bir şekilde adam internete girecekse veya video izleyecekse çok iyi. 1440p çözünürlüğü destekliyor. Ama oyun için bu telefon alınmaz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir yıldır S5 kullanıyorum. Telefonun pili günü çok rahat çıkarıyor tasarruf modlarına gerek duymadan. 5.0 ile daha stabil bir hal aldı telefon. Malzemesi gayet kaliteli. Kılıfsız kullanmama rağmen çerçevede göze batan herhangi bir çizik bulunmuyor. Suya ve toza dayanıklı oluşu ömrünü daha da uzatıyor zaten. Kısacası herhangi bir sorunla karşılaşmadım henüz. Gayet memnunum. Gönül rahatlığıyla alabilirsin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı