LG G3 vs SONY XPERIA Z2 vs SAMSUNG GALAXY NOTE 3

Ne zamandır İOS kullanıyorsunuz bilmiyorum ama aldığınız güncellemeler 4.x güncellemeleri ve önceki güncellemeler ise hayır görmemeniz normal. Android 5.0 dan sonra güncellemeler önem kazandı. Ciddi performans artışları var.
Ben LG G3 kullandım i6 öncesinde. Android 5.0'ı ilk alan telefonlardandı. 2-3 ay Lollipop kullandım. Büyük bir performans artışı olmadı. Sadece alışık olduğum şeyleri değiştirdi ve biraz daha farklı menü arayüzü getirdi. Ondan önce de S5 kullandım. Çalındığı için G3 almıştım zaten. Onda da 5.0'ı kullandım. Onda da pek bir değişim göremedim. Note 3'de zaten herhangi bir performans veya şarj konusunda sıkıntı yok. Gelmese bile telefonun bu güncelleme olayına ihtiyacı yok. Eğer illa ki güncelleme diyorsa adam 5.0 rom'unu kurar olur biter.

Ne zamandır İOS kullanıyorsunuz bilmiyorum ama aldığınız güncellemeler 4.x güncellemeleri ve önceki güncellemeler ise hayır görmemeniz normal. Android 5.0 dan sonra güncellemeler önem kazandı. Ciddi performans artışları var.

S4 mini performanslı bir telefon. Ona sözüm yok. Ama siz s4 minide kasma olmamasından yola çıkarak Note 3'te kasma olmayacağına nerden vardınız şaşırdım. Note 3 için fikir yürütmek için S4 mini'den yola çıkılmaz. Yapmayın.
Siz güncelleme gelmedi diye eski Android sürümünde kasmalar olduğunu söylemişsiniz. S4 Mini'de bende o sürümü kullandığımı ve kasma olmadığını söyledim. Ayrıca S4 Mini performanslı da Note 3 performanslı değil mi şaşırdınız mı? bu forumda Note 3 kullananlara bir sorun bakalım, kasmalar falan var mı diye?

@iDark S5 hiç düşünmemiştim. Peki o nasıl telefon ? G3 ü artık bende eledim. Z2 vs S5 hangisi neden ?
S5 iyidir. 32 GB'lık modeli de varmış. Ben önceden hafızasının 16 GB olduğunu sanıyordum. z2'yi kasasından dolayı elediyseniz bence S5 en iyi seçenek. Bir sorunu olduğunu sanmıyorum. Güzel telefon, kullananlardan bir şikayet duymadım bugüne kadar.

S5 ile Z2 performans açısından yakınlar(Arayüz performansı hariç ki bu da kullanıcıya en çok yansıyan tarafıdır ama neyse) Bu arada kasadan dolayı S5 varken neden Z2 eleniyor arkadaşlar bir açıklama yapın :D

S5 ile Z2 performans açısından yakınlar(Arayüz performansı hariç ki bu da kullanıcıya en çok yansıyan tarafıdır ama neyse) Bu arada kasadan dolayı S5 varken neden Z2 eleniyor arkadaşlar bir açıklama yapın :D
Note 3'ün kasmasından ve arayüzünün çökmesinden bahsediyordunuz, konuyu değiştirmeyip o konu hakkında bir açıklama yapsanız iyi olur.

Evet, eski touchwiz arayüzü diyorum. Daha ne kadar bahsedeyim.
Eski olması donma, çökme ve kasmaların olduğu anlamına gelmez. Dediğim gibi eski bir sürüme sahip olan S4 Mini cihazımda bir gram takılma ve kasma yok. Note 3 kullananlardan da kasma ve çökme durumları duymadım. Taraflı konuşan herkes güncelleme gelmeyen cihazın yavaş çalıştığını söyler. Yavaş çalışan bir telefon güncellemeyi alınca tak diye ferrari gibi olmaz. Ufak bir performans artışı olabilir sadece. Kendim kullandım, oradan tecrübe ettim. Önceden dediğim gibi illa ki lollipop lollipop diye deliren Note 3 kullanıcısı varsa 5.0 rom'u atar. Kullanır ama buna gerek yok zaten. Telefon son derece sorunsuz ve hızlı çalışıyor.

Tabi ki de gelmez ama eski Touchwiz'in çok anlık da olsa mütemadiyen bir takılma durumu içinde olduğunu cümle alem biliyor. Hadi sürekli demeyelim. Hadi takılıyor da demiyelim. Ama kesinlikle stock roma çok yakın Z2 arayüzünden daha performanslı veya onunla aynı performansta çalışıyor diyemezsin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı