LG G4 Kullanıcı İncelemesi

Merhabalar. Dün itibariyle elime gelen telefonumu sizinle paylaşmak istedim. Eğer almak-almamak arasında kalan arkadaşlar varsa konuyu incelemesini isterim.

TASARIM

Telefonun tasarımı, görüntüsü çok güzel, ele tam oturuyor. Ben kimi zaman koca 5.5 inch ekranı tek elle kullanıyorum. Ama kasa kalitesi çok iyi diyemem. Plastik kullanılmış ve deri kılıf çok da sağlam durmuyor.

Telefonun tasarımı için resim çektim fakat Technopat 1Mb'dan büyük resimleri kabul etmiyor. Ben de bazı resimleri ekledim.

Telefonun ekranı hafif kavisli ve arka kısmı da aynı şekilde. Bu sayede telefon ele tam oturuyor ve güven hissi veriyor.

Kulaklık girişi ve şarj girişi alt kısımda. Sağ ve sol kısımlarda bir şey yok bu da tasarımı güzelleştiriyor.

IMG_0232.JPG

sa2.jpg

sa 1.jpg

KAMERA, FOTOĞRAF.

Telefonun en büyük artısı kamerası denilebilir. Gece-gündüz gerçekten çok iyi çekimler yapabiliyor. 16 mp değerindeki ana kamerada f/1.8 lens yer alıyor. Renkler gerçekten çok canlı ve kamera çok stabil. Ön kamera ise 8 mp değerinde. Ana kamera çift flaşlı. Ayrıca 104 mp seviyesine kadar panoramik çekim olanağına sahip.

Bunlar da LG G4 ile çektiğim resimler. Boyutunu küçülttüğüm için bozulmuş olabilir. 7 mb civarından 1 mb 'a indirdim.

sa1.jpg

sa2.jpg

sa3.jpg

EKRAN

Ekranı 2K çözünürlüğe sahip (2560x1440p) ve 534 PPI piksel yoğunluğuna sahip. 5.5 inch ekranda olukça güzel gözüküyor. IPS Quantum ekran bulunuyor cihazda. Bu da renkleri canlı gösteriyor.

Screenshot_2015-09-17-10-06-41.png

Screenshot_2015-09-17-10-06-37.png

PERFORMANS

Telefon Snapdragon 808 işlemcisine ve Adreno 418 grafik işlemcisine sahip. 1 gündür kullanıyorum daha kastığını, donduğunu beklettiğini görmedim. Geçişler gayet hızlı, stabil. Uygulama arası geçişler, uygulama başlatışı gayet hızlı. Adreno 418, Adreno 330'dan %20 daha hızlı. Dead Trigger 2, Asphalt 8 gibi ağır oyunları test ettim ve testten başarılı ayrıldı. 3 gb RAM'a sahip. DDR4 değil DDR3. Fakat DDR4'den aşağı kalır bir yanı yok. Bana 1.3-1.4 gb boş RAM kalıyor ve bu da birçok işlemi aynı anda yapmama yarıyor.

Screenshot_2015-09-17-10-04-46.png

PİL DURUMU

Telefon elime yeni geldiği için pil performansı tam olarak yerine oturmadı. Şu an rahatsız edecek derecede hızlı bitiyor fakat hızlı şarj olma kapasitesine sahip olduğundan dolayı gülümsetecek kadar da hızlı şarj ediyor. Bence bu bir dezavantaj fakat zamanla pilin yerine oturacağı söyleniyor ve öyle de olacak. Ekranın 2K çözünürlükte olması ve parlaklığı %60'dan aşağı kullanmadığım için en çok ekran şarjı sömürüyor.

Screenshot_2015-09-17-10-03-38.png

Pek önemli olduğunu düşnmesem de bu da Antutu testi sonucum. Testten önce telefonu kullandığım için ısınmıştı bunun da bir etkisi olabileceğini düşünüyorum.

Screenshot_2015-09-17-09-54-38.png

Eğer sormak istediğiniz bir konu varsa sorabilirsiniz.

Hocam yeni telefon arayışındayım.Note4 ve G4 arasında kaldım şuan kamera konusu beni g4'de yönlendiriyor.acaba hiçbir ayar yapmadan fotoğraf çekmek istiyorum normal mod'da kamera nasıl note 4'de kıyaslama olarak note 4'dün speni beni cezbettiriyor. G4 alırsam hangi rengi önerirsiniz?
Gerek performans gerekse kamera olarak G4 çok daha üstün. Bende normal modu kullanıyorum ve olağanüstü sonuçlar veriyor. Arkadaşında tercih ettiği renk olan kahverengi deriyi tavsiye ederim.

Hocam yeni telefon arayışındayım.Note4 ve G4 arasında kaldım şuan kamera konusu beni g4'de yönlendiriyor.acaba hiçbir ayar yapmadan fotoğraf çekmek istiyorum normal mod'da kamera nasıl note 4'de kıyaslama olarak note 4'dün speni beni cezbettiriyor. G4 alırsam hangi rengi önerirsiniz?
Ben ikisi arasından G4'ü tercih ederdim, ettim de. LG G4 kamera bakımından Note 4 modelinden daha iyi. Şu ana kadar tüm fotoğraflarımı normal mod ile çektim. Eğer kameraya çok önem veriyorsanız gözünüz kapalı tercih edebilirsiniz.

Ben metalik gri modelini tavsiye ederim. Daha iyidir. Stoklarda olmadığından almamıştım. Eğer güzel kullanırım zarar vermem derseniz görünüş bakımından kahverengi deri tavsiyem.

Sarjı normal kullanımda 1 günü rahat çıkarıyor mu?
Evet, normal kullanımda ben, akşam şarja takıyorum, sabah uyanınca çekiyorum, okulda bir müddet kullanıyorum. Biraz oyun, biraz video, birkaç kere konuşma, whatsapp. Daha sonra eve gelirken yarım saat müzik dinliyorum kulaklıkla. Eve geldiğimde 2-3 bölüm dizi izliyorum. Tabii Türk dizileri değil, onlar 2-3 saat. 40 dakikalık diziler izliyorum. Biraz whatsapp derken bitiyor.

Hocam emeğine sağlık. Fakat biraz daha bilinmeyen veya akılda soru işareti bırakan yönlerini anlatabilirsen çok sevinirim. Mesela günlük kullanımda Samsung'da sıklıkla başımıza gelen ufak ufak kasmalar donmalar yapıyor mu ? Veya telefonu uzun bir süre aktif kullandığımızda ısınma meydana geliyor mu? Yada batarya konusunda ne diyebilirsin? Bu tür detaylara girersen çok sevinirim.

Hocam emeğine sağlık. Fakat biraz daha bilinmeyen veya akılda soru işareti bırakan yönlerini anlatabilirsen çok sevinirim. Mesela günlük kullanımda Samsung'da sıklıkla başımıza gelen ufak ufak kasmalar donmalar yapıyor mu ? Veya telefonu uzun bir süre aktif kullandığımızda ısınma meydana geliyor mu? Yada batarya konusunda ne diyebilirsin? Bu tür detaylara girersen çok sevinirim.
Sizin için cevapliyorum.

Günlük kullanimda herhangi bir kasma kesinlikle mevcut degil. iPhone stabilitesi oldugunu söyleyebilirim.

Isinma konusuna gelicek olursak, çok uzun ve yorucu kullanimda orta derecede isindigini söyleyebilirim. Ama rahatsiz etmiyor. Mesela ben World Of Tanks Blitz oynuyorum. Telefonu yoran yüksek çözünürlü bir oyun. 1-2 saat oynadiktan sonra hafif rahatsiz eden ( kisiden kisiye göre degisir, ben rahatsiz olmuyorum.) bir isinma oluyor. Ama diger akilli telefonlara gore fazla degil.

Dipnot: Klavyemden ötürü bazi harfleri kullanamadim.

Merhabalar. LG G4'mü S6'mı karar veremedim. Benim için uzun ömürlü olması önemli. Bu yüzden G4 almayı düşünüyorum ancak video çekimindeki sıkıntıları beni korkutuyor. Ne önerirsiniz.?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı