Turknet Kullanıcı İncelemesi

Merhabalar ben Sakarya da yaşayan bir Turknet kullanıcısıyım ve kullandığım süreye kadar neler yaşadım, tavsiye eder miyim, geçilmeli mi gibi soruları incelemeyle yanıtlayacağım.

Öncelikle bu ISS'e geçişimden bahsedeyim;

Ben 1-2 yıldır Turknet'e geçmeyi planlıyor ve araştırma yapıyordum fakat geçmem imkansızdı çünkü Telekom da taahhüt sürem vardı. Geçtiğimiz ay Telekom da internetim yoktu ve müşteri temsilcisini aradığımda böyle bir kullanıcı yok dediler yani bana sormadan, bilgilendirmeden hattımı komple kapatmışlar ve bir nedeni de yok. Tabi bu benim işime gelir dedim direk Turknet mi Milleni'ye mi geçmeliyim diye araştırma yaptım ikisinin de taahhütü olmadığı için ikisini de test ederim kalmak istediğimde kalırım dedim ve Turknet'i seçtim 1 aydır kullanıyorum.

Bir ay içindeki müşteri hizmetleri deneyimlerim;

Bu bir ay içinde yaklaşık bir iki tane sorunla karşılaştım ve hepsinde de müşteri temsilcisine ulaşmayı denedim olmadı. Bu firmada sesli kayıt sistemi varmış yani canlı bir destek alman için ilk önce sorununu bildiren bir sesli kayıt atacaksın sonra seni arayacaklar veya sitelerinden destek kaydı açacaksın. Ama ben ikisini de yapmayıp Facebook grubundaki arkadaşlardan yardım alarak maksimum 10-20 dakika da sorunu çözdüm tabi soruna göre çözüm süreci uzayabilir.

Hız konusuna gelirsek eğer;

35Mbps Download ve 3Mbps Upload alabiliyorum ve bugüne kadar hızım 32Mbps'den düşmedi. Bazı yorumlara baktığımda akşamlarda İnternet hızının düştüğünü ve bundan şikayet ettiklerini gördüm ki bende olmadığı için bunu geçiyorum. Bazılarının bildiği gibi AKK/AKN sadece aktif altyapılarındaki kullanıcılara değil altyapıda olmayan/olan herkese kalktığını bildirmek isterim. Bugüne kadar 600GB indirme yaptım ve hiç yavaşlama vs. olmadı.
Arkadaşlar bu Downloand hızınız mesela altyapınızda 100Mbps kaldırıyorsa ve YAPA da değilseniz de fazladan 15TL ödemek şartı ile altyapının kaldırdığı en yüksek hızı alabilirsiniz yani 79TL'ye.

Sonuç olarak;

Eğer bir sorun olduğunda bir öfke ile telefondan müşteri hizmetlerini aramak ve canlı destek ile konuşmak istiyorsanız bu şuan için Turknet de imkansız yani başka bir ISS seçmekte fayda var. Fakat ben 1-2 gün beklerim sorunumu çözerlerse sıkıntı yok diyorsanız zam olmadan geçin derim.
Bu arada ilk fatura 120TL gelir bir de kurulum ücreti varsa 190TL sadece ilk fatura için ödemeniz gerekir :dikkatli:.

HIZ TESTİ

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleme:
15 TL ödeyerek hattının gerçek değerini alabiliyordu demisşin. Upload için de gecerli mi ? sadece downloadi mi etkiliyor ?
Maalesef sadece Dowloand'ı arttırır. Eğer YAPA denilen altyapısında kullanıyorsan Upload sınırlaması yok yani tahminen 20Mbps Upload bile alabilirsin. Ama altyapıda değilsen sınırlı 3Mbps Upload alacaksın altyapıda olup olmadığını siteden öğrenebilirsin.

15 TL ödeyerek hattının gerçek değerini alabiliyordu demisşin. Upload için de gecerli mi sadece downloadi mi etkiliyor ?
Maalesef sadece Dowloand'ı arttırır. Eğer YAPA denilen altyapısında kullanıyorsan Upload sınırlaması yok yani tahminen 20Mbps Upload bile alabilirsin. Ama altyapıda değilsen sınırlı 3Mbps Upload alacaksın altyapıda olup olmadığını siteden öğrenebilirsin.
Ben şuanda 35/3 paketi kullanıyorum. Memnunum ama upload artsa 15 TL fazla verir alırdım. Suanki hat degerlerim 96k download 56k upload santrale yakinim. Fakat türk telekom altyapısı.

@Silinen üye Teknoloji şans işidir. İşlemci alırsın silikon farkından farklı performans alırsın, İnternet aboneliği açarsın santralde bağlı olduğun MSAN/DSLAM her ne ise fazla ısınır hızın düşer. O hızı düşenlerin bağlı olduğu santralde TurkNet'in kapasitesi yetmiyor. Yakında düzeltilecek o.

@AreYouOkey Sadece 1Mbps yükselecek upload hızınız.

Hız düşüş sorununu anlattım 2 sebebi var, buraya tekrardan yazayım

1. Olabilecek sebep; Sunucu arzası. Kırklareli sunucusunda olan bir sorun. 15 günü geçti hala çözüldüğü söylenemez. Sunucu arızasının ne olduğu bilinmiyor

2. İhtimal : Bant genişliği: Bu en güçlü ihtimal. Türknet kendi alt yapısını her yerde kurmadığı için bir kısmını TT den alıyor. Artan müşteri sayısı ve Ege ve Marmaranın, Kırklareli aslı sunucuda toplanması ve her geçen gün artan müşteri sayısı bant genişliği sıkıntısını ortaya çıkardı. VAE de 35 alıp , YAPA da 2 mbps alacak kişiyi bile VAE den YAPA ya alan bir firma. Bant genişliği konusunda bir çözümleri de yok. Arttırma çabaları var mı bilmiyorum. Tek diyebileceğim akşam saatlerine bant genişliğini korumak için hız kısıtlaması yapmış olabilecekleri.

Müşteri hizmetlerine gelirsek. Alt yapısal sorunlarda kanser olabilirsiniz. Hız güncellemesi isteseniz ona bile 2 gün beklemeniz gerekebiliyor.
15 TL ödeyerek hattının gerçek değerini alabiliyordu demisşin. Upload için de gecerli mi sadece downloadi mi etkiliyor ?
Ben şuanda 35/3 paketi kullanıyorum. Memnunum ama upload artsa 15 TL fazla verir alırdım. Suanki hat degerlerim 96k download 56k upload santrale yakinim. Fakat türk telekom altyapısı.
Upload 4 olur download 100 verirler

Sürekli yavaşlama, kopmalar yaşadığım için iptal ettirmeyi düşündüğüm İSS. Stabil değil, herkese farklı değerler gidiyor.

Onun dışında herkes yazmış bende yazatim hicbir problemin yok şuana kadar. 1 yildir kullanıyorum. Türk telekom ve Superonline kullandim ama en iyisi buydu. Tabi benim altyapim vs iyi ama fiyat olsun akn durumu olsun çok iyi bence.

Müşteri hizmetleri konusunda çok büyük sorun yaşıyorum. 2 Haftadir sorunumu çözemediler. Bir süre daha bekleyip olmazsa NetSpeed'e geçeceğim. 24 Saat içinde yanıt vericez dediler. Cevap 8 gün sonra geldi.
Hız yavaşlaması mı sendeki de? Twitter'dan daha hızlı dönüş yapıyorlar fakat çalışan sayısı olarak çok sınırlılar buda hizmeti doğrudan etkiliyor.

Hız yavaşlaması mı sendeki de? Twitter'dan daha hızlı dönüş yapıyorlar fakat çalışan sayısı olarak çok sınırlılar buda hizmeti doğrudan etkiliyor.

TürkTelekom çalışanları 2 hafta önce gelip yeni internet hattı çekmişler. Ama hattın bağlantısını yapmamışlar. Yeni hattan internet alamadığım gibi eski hattan aldığım hız yavaşladı. TürkNet Online İşlemlerden mesaj attim. Fiziksel bir sorun olabileceğini ve arızayı ilettiklerini söylediler. Ama hala bir gelişme yok.

TürkTelekom çalışanları 2 hafta önce gelip yeni internet hattı çekmişler. Ama hattın bağlantısını yapmamışlar. Yeni hattan internet alamadığım gibi eski hattan aldığım hız yavaşladı. TürkNet Online İşlemlerden mesaj attim. Fiziksel bir sorun olabileceğini ve arızayı ilettiklerini söylediler. Ama hala bir gelişme yok.
Anladığım kadarıyla TTNet'den bir cevap gelmesi bekleniyor. Türknet'in yapabilecekleri bu konuda sınırlı. Malum altyapı kimin olduğu belli.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı