LG G4 VS Xperia Z3

Şarj süresi arkadaşın için ne kadar önemli ? G3'de kullanılan 3000 mah batarya G4'de de kullanılmış şarj sorun olacak diye düşünüyorum. Arkadaşlarında dediği gibi sağlamlık,pil,oyun için Z3 sosyal,fotoğraf,ekran için G4 diyorum .

Şarj süresi arkadaşın için ne kadar önemli ? G3'de kullanılan 3000 mah batarya G4'de de kullanılmış şarj sorun olacak diye düşünüyorum. Arkadaşlarında dediği gibi sağlamlık,pil,oyun için Z3 sosyal,fotoğraf,ekran için G4 diyorum .
Şarj süresi her zaman Mah'a göre ölçülmez. LG G3'de 2K ekrana yetersiz kalan donanım yüzünden şarj sorunları vardı. Ancak LG G4'de kullanılan işlemci pil ömrü ve az ısınmayla bilinen bir işlemci. Yani LG G4'ün şarj süresi yeterli. Dediğim gibi Z3+ gibi aşırı ısınan telefonlarda ısı yükseldiği için pil tüketimi normalden fazla olur.

Şarj konusunda asıl rolü oynayan optimizasyonlar. G4'ün bu konuda G3'ün önünde olduğunu söyleyebilirim. Ek olarak S808'in az güç tüketmesi de var tabii. (GPU da aynı şekilde) @Arif YILMAZ

Videoyu izlerseniz o dediğiniz optimizasyon ve düşük güç tüketen işlemcinin pek bi + katmadığını göreceksiniz. Elbette incelemeler kesin bi bilgi değil ama 2k ekran, piksel yoğunluğu ve ekran büyüklüğü hala aynı . Tabii ki güç mah ile ölçülmüyor fakat 3000 yeterli bir miktar değil. Lütfen kimse eline alıp deneyim etmeden yada incelemeden kesin konuşmasın zira benim fikrim bu şekilde, videonun sonunda da fikirlerim kesin olmasa da bir doğruluk payı olduğu açıkça gözüküyor maalesef :(

Videoyu izlerseniz o dediğiniz optimizasyon ve düşük güç tüketen işlemcinin pek bi + katmadığını göreceksiniz. Elbette incelemeler kesin bi bilgi değil ama 2k ekran, piksel yoğunluğu ve ekran büyüklüğü hala aynı . Tabii ki güç mah ile ölçülmüyor fakat 3000 yeterli bir miktar değil. Lütfen kimse eline alıp deneyim etmeden yada incelemeden kesin konuşmasın zira benim fikrim bu şekilde, videonun sonunda da fikirlerim kesin olmasa da bir doğruluk payı olduğu açıkça gözüküyor maalesef :(
Hocam 2K ekran şarj konusunda dezavantajlar yaratabiliyor. Ancak mesela bir Note 4'e bakarsanız şarj konusunda en mükemmel telefonlardan birisi. Çünkü hem güzel optimizasyon hem de uygun donanım ile birleştirmişler cihazı. LG G4'de öyle. Yani şarj süresi konuda karşılaştırılan Z3+'ya göre çok daha iyi. Z3'e göre nasıldır bilemem.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı