LG G4'ün Bitmek Bilmeyen Sorunları

Plousenhart

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba, bu illet cihazı 4 ay önce LG Türkiye garantili olarak satın aldım. Son çıkan seriydi, önceki seriler sorunlu dediler ben de yeni çıkan serisini aldım almaz olaydım. Telefon patlayacak diye korkuyordum, şarja bile takmadan uyuduğum günler oluyordu çünkü sürekli sıcaklık uyarısı veriyordu. Zamanla böyle kullanmaya alıştım daha sonra ekran gidip gidip gelmeye başladı, özellikle video izlerken. Kapanmadan kasıtım, ekranın tam olarak kararması ve geri gelmesi.

Bugün Ankara'da Fırat Elektronik yetkili servisine verdim, rapordaki yazı çok ilgimi çekti "ezilmeler ve çizikler var" diye belirtmişler. Oysa ki benim cihazımda arka kapak dışında bir çizik veya vuruk yoktu onu yazmaları çok garibime gitti. Arkadaşıma sorduğumda "onu yazmalarının sebebi telefon değişimini önlemekten, yani yenisini yollamayacaklardır muhtemelen" dedi ne kadar doğru bilmiyorum. Uzun lafın kısası bu cihaz başıma bela oldu, umarım yenisi gelir direk kutusunu açmadan satacağım.

O yüzden ben hep diyorum İthalatçı Garantili telefon almayın. 200 TL'nin burda muhabbeti yapılmaz keşke LG Türkiye garantili alsaydınız. Ayrıca LG Türkiye'den almak daha mantıklı , size bir üst modelini veriyorlar ben 1600'e aldıysam G4'ü mesela , siz 2000 TL'lik G5 alıyorsunuz.

O yüzden ben hep diyorum İthalatçı Garantili telefon almayın. 200 TL'nin burda muhabbeti yapılmaz keşke LG Türkiye garantili alsaydınız. Ayrıca LG Türkiye'den almak daha mantıklı , size bir üst modelini veriyorlar ben 1600'e aldıysam G4'ü mesela , siz 2000 TL'lik G5 alıyorsunuz.
Yazımı tam okumadınız mı ? LG Türkiye garantili diye belirtmiştim en başta.

LG kronik sorunları fazla olan bir marka maalesef. G2 modelinden sonra çıkan G3 ve G4 modellerinde oldukça fazla sorun çıktı. G2 modellerinde de sorunlar vardı ama bu kadar fazla sorun yoktu. G5 modelinde şuanlık bir sıkıntı görünmüyor. Açıkçası LG telefon almak yürek ister.

Hocam Fırat Elektronik yazmışsınız çocuğa yazık yani sizin gidip LG Türkiye ise gidip bir LG bayisine o telefona vermeniz gerekirdi
"Öncelikle herkese merhaba, bu illet cihazı 4 ay önce LG Türkiye garantili olarak satın aldım."

Markaya düşman olmanı gerektiricek bir durum yok. Demek ki telefon bozuk her markada olabilicek birşey.
Bundan önceki cihazım G3'dü ghost screen ve ısınma nedeniyle param iade edildi (çek ile) üstüne biraz daha koyup G4 aldım. Çevremdeki herkes LG'den illalah ediyor, sadece ben değilim.

Vallaha ben İzmit Anıt Elektronik servisine yolladım 20 güne sıfır cihaz gönderdiler. 4 aylık telefondu halbuki. Şuan 2 ay oldu yenisi sorun gözükmüyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı