LG K10 Root Nasıl Yapılır?

Hacking53

Hectopat
Herkese merhaba;
Elimde LG K10 420N modeli telefon var, telefon çok yavaşladı uygulamalara menüye çok yavaş giriyor.
Telefonun içerisinde gelen google uygulamlarını vs. kaldırmak istiyorum.
Root yapmayı araştırdım fakat gerekli bilgilere erişemedim.
Root yapmadan cmd ekranından google uygulamalarını kaldırmayı denedim fakat oda olumsuz.
Şuan en mantıklı gelen root yapıp uygulamaları kaldırmak.
Nasıl root yapacağım hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Herkese iyi günler.

Evet buna benzer bir cmd sistemi denedim.

Cihaza uygun TWRP sürümünü bulun. Sonra TWRP üzerinden Magisk uygulamasını flaşlayın.

Bunu indirebilirsin.
Bunu indirip tam olarak nasıl yapacağım yardımcı olur musunuz?

Evet bunu gördüm fakat denemedim bende ki 420N modeli olduğu için konuda tam olarak belirtmediklerinden dolayı denemek istemedim.

Evet buna benzer bir cmd sistemi denedim.

Bunu indirip tam olarak nasıl yapacağım yardımcı olur musunuz?
Öncelikle ADB sürücülerini biligisayara indirin. Sonra cihazı fastboot mode alın. Bilgisayara bağlayın. Bu indirdiğiniz dosyayı ADB klasörüne atın.
Sonra ADB klasöründe CMD'yi açın

fastboot flash boot <dosya adı>.img

komutunu girin.

Birde bu işlemeri yaparken telefon sıfırlanmış olacak mı?
Sıfırlanmaz ama yine de yedek almanızı tavsiye ederim. Bu konuda sorumluluk kabul etmem.

TWRP ekranına ulaştıktan sonra cihazı tekrar bilgisayara bağlayın.

Bu linkten Magisk.apk yı indirin. Magisk.apk dosyasının uzantısını Magisk.zip olarak değiştirin.

Sonra Magisk.zip'i telefon hafızasına atın.

Şimdi TWRP üzerinden Install butonuna basın. Attığınız Magisk dosyasını o ekrandan bulun ve yükleyin. Birkaç dakika kurulmasını bekledikten sonra yüklemenin başarılı olduğuna dair bir yazı çıkacak. Artık cihazını yeniden başlatabilirsiniz. Bu işlem başarılı.

Telefon açıldıktan sonra telefon hafızasından Magisk.zip'i bulun ve adını tekrar Magisk.apk olarak değişin.
Sonra o apk dosyasını telefona kurun.

Sonra root'un keyfini çıkarın.

Yeni konular

Geri
Yukarı