Çözüldü LG LHS-36SDW ses sistemi bilgisayara bağlanabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Batuhandn

Hectopat
Makaleler
4
Yer
İstanbul / Türkiye
Merhaba,
Evde eski bir tane LG ev ses sistemi var. Bunu ben bilgisayara bağlayıp kullanmak istiyorum. Bilgisayardaki jak girişi 1 tane sistemdeki 2 tane, ayrıştırıcı mı almam lazım?
Sistemi şimdi çekemiyeceğim internetten buduğum fotoyu koyacağım çektiğim zaman değiştiririm.

1680808459933.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Tahminimce sistemin arkasında AUX olarak kullanbileceğiniz RCA girişleri var. (kırmızı ve beyaz renkte)
Buna benzer bir kablo işinizi görecektir diye tahmin ediyorum.
Tahminimce sistemin arkasında AUX olarak kullanbileceğiniz RCA girişleri var. (kırmızı ve beyaz renkte)

Çözüm
Hocam bir sorum daha olacak ben sistemin dvd playerının adını arattığım zaman yeni model çıktı, sonra 2007 model diye arattım istediğim model çıktı o yüzden subwoofer'ın modeliyle konu açtım. Sorum şu; aynı modelden nasıl farklı tarihlerde farklı ürünler çıkıyor ? (Bu arada dvd playerın adı LG HT502TH)

LG ürünü güncelleyip ismini güncellememiş olabilir, veya eski ürünlerini unutup yeni ürünlerinde eski isimlendirmeyi kullanmış olabilir. Benim de LG markalı 5.1 bir sinema sistemim var. Sizin DVD Playerinize çok benziyor fakat rengi siyah ve hoparlörler kule tipinde. İsmini arattığımda başka modeller çıkıyor.

Bu arada çoğu üretici artık bu tarz sistemler üretmiyor. Hepsi soundbar dediğimiz iki hoparlörden oluşan kompakt sistemlere yoğunlaştı.

Ama bu eski sistemlerin ses kalitesi, bas yoğunluğu hala yeterli düzeyde. Ben de kullanırken son derece keyif alıyorum, çok kaliteli ürünler. Bu arada sizin sisteminizde kullanım nasıl bilmiyorum fakat benim sistemimde tüm hoparlörleri aynı anda çalıştırmak için kumandadan çalma modunu değiştirmek gerekiyor. Adı Matrix olan modu açınca tüm hoparlörler çalışıyor fakat ses şiddeti çok azalıyor. Onun yerine bir mod daha var onda kullandığımda 2.1 gibi çalışıyor sistem ve ses şiddeti gayet yeterli seviyede oluyor. Zaten müzik dinlemek için kullanıyorum stereo olması yeterli oluyor.

LG ürünü güncelleyip ismini güncellememiş olabilir, veya eski ürünlerini unutup yeni ürünlerinde eski isimlendirmeyi kullanmış olabilir. Benim de LG markalı 5.1 bir sinema sistemim var. Sizin DVD Playerinize çok benziyor fakat rengi siyah ve hoparlörler kule tipinde. İsmini arattığımda başka modeller çıkıyor.

Bu arada çoğu üretici artık bu tarz sistemler üretmiyor. Hepsi soundbar dediğimiz iki hoparlörden oluşan kompakt sistemlere yoğunlaştı.

Ama bu eski sistemlerin ses kalitesi, bas yoğunluğu hala yeterli düzeyde. Ben de kullanırken son derece keyif alıyorum, çok kaliteli ürünler. Bu arada sizin sisteminizde kullanım nasıl bilmiyorum fakat benim sistemimde tüm hoparlörleri aynı anda çalıştırmak için kumandadan çalma modunu değiştirmek gerekiyor. Adı Matrix olan modu açınca tüm hoparlörler çalışıyor fakat ses şiddeti çok azalıyor. Onun yerine bir mod daha var onda kullandığımda 2.1 gibi çalışıyor sistem ve ses şiddeti gayet yeterli seviyede oluyor. Zaten müzik dinlemek için kullanıyorum stereo olması yeterli oluyor.
Bu ürünle ilgili detaylı inceleme yapacağım sizide etiketlerim hocam.

50PC1DR Model LG TV var onla beraber alınmıştı eskiden.

Doğrudur hocam biz de TV ile birlikte almıştık. TV kalite olarak epey istenmeyen bir durumda fakat ses sistemi gayet tatminkar düzeyde.

Geri
Yukarı