LG OK75 Parti Hoparlörü İncelemesi

LG'nin 2019'un sonlarında çıkarmış olduğu OK75 modelini inceleceğiz hemen başlayalım.

Tasarım: Bu hoparlörü tercih etmemin büyük nedenlerinden biri tasarı mıydı? Bana tasarımı tam olması gerektiği gibi geldi ışıklar, DJ paneli, subwoofer aydınlatması ve taşınabilirliği. Evet hoparlör taşınabilir altında 2 tane aynı valiz tekerleği gibi tekerler var bu sayede aynı bavul gibi taşıyabilirsiniz.

LG XBOOM Uygulaması: LG'nin bu hoparlörleri kontrol edilebilmesi için çıkardığı XBOOM uygulamasından uzaktan ışıklarını, bas, mid ve tiz gibi ses ayarlarını yönetebiliyorsunuz.

Teknik Özellikler: Hoparlörde 2 tane mid range 2 tane tweeter ve 1 adet subwoofer bulunuyor. Subwoofer 410W Rms, Diğer hoparlörler ise Toplam 590 Rms. Subwoofer ın büyüklüğü 8inç gayet yeterli bir boyut bu fiyattaki bir parti hoparlörü için. Ürünün tek dezavantağı benim için biraz ağır olması tam olarak 24kg bir ağırlığı var ancak içindeki hoparlörleri katarsak çok da ağır değil.

Ses Kalitesi: En önemli yere geldik şimdi bu hoparlör bir parti hoparlörü o yüzden fazla bas ağırlıklı bir hoparlör tizleri net değil ancak ses seviyesi ve baslar çok yüksek bir mahalleyi rahatça doyuracak ses seviyesi var abartmıyorum. Ancak dediğim gibi bu bir parti hoparlörü olduğu için ses seviyesi yüksek be tizleri biraz zayıf hoparlör kesinlikle apartman için önermiyorum aksi taktirde mahalleye polis gelecektir yüzde 50 ses seviyesinin üstüne çıkdığında basları hem ciğerinizde hem de camların sallanmasıyla hissediyorsunuz.


Bu videoda dediğimi daha iyi anlayacaksınız video bana ait ve ses seviyesi yüzde 40 bass blast açık.

Bass blast modunda basları yükseltiyorsunuz ve tam bir canavar oluyor müzik setiniz ama bence ihtiyacınız olmayacak.


Birkaç video paylaştım videoda ses kalitesini daha iyi anlarsınız inceleme bu kadardı son olarak alınır mı?

Bu hoparlörü ben 2020 yılının başında aldım fiyatı 1700 TL idi o zaman fiyatını sonuna kadar hak ediyordu ancak şu an 3300TL eğer sadece yüksek ses ve bas için alacaksanız alınabilir ancak ses kalitesi çok önemli tizler iyi olacak derseniz JBL Partybox 100 öneriyorum.

Sorunuz var ise sorabilirsiniz.

10148277518386.jpg


2.jpg
 
KS
EnderTR52

EnderTR52

Centipat
Katılım
8 Eylül 2020
Mesajlar
2.643
Makaleler
2
Ice cream performansına bayıldım. Bundan 2 tane alıp streo gibi kullanma imkanımız var mı?

Evet hatta 2 tane farklı xboom ürünü alıp onlarla da eşleştirebilisiniz.
1 2 gün içinde yeni videolar çekebilirim kanala sadece bass için değil genel ses kalitesi içinde çekebilirim.
 

Yeni konular

Yukarı