LG Stylus 2 %86 Bellek/RAM kullanımı sorunu

Hakan_999

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar başlıkta da gördüğünüz gibi LG Stylus 2 kullanıcısıyım, telefonun ayarlar kısmından bellek bilgilerine baktığımda 2 GB RAM’inin olduğunu ve bunun %86’sının kullanıldığını görüyorum, telefonu kapatıp açtığımda da bu durum değişmiyor. Bu belleği nasıl boşaltabilirim ?
Screenshot_2018-08-10-21-38-17.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Günümüz uygulamaları ve Android sistemi bu şekilde RAM kullanabilmekte. Yapabileceğin işlemler uygulamaların ön belleklerini temizlemek, kullanmadığın uygulamaları durdurmak ve başlangıçta açılmasını engellemek olabilir.

Uygun zamanda performans anlamında konu açmayı düşünüyorum, orada daha detaylı işlemleri görebilirsin.

Cevap için teşekkürler, birşey daha sormak istiyorum. Benim eskilerden kalma Gm Discovery cihazım vardı ve buna Gta:Sa yükleyip hiç kasma donma olmadan oynamaya başladım, daha sonra aynı oyunu Lg Stylus 2 cihazıma yükledim ama 5-10 fps zor alıyorum bütün grafik ayarları aynı ve iki telefonun da çözünürlüğü eşit. Problemi nedir acaba ?

Kullanmış olduğunuz cihazların yonga setleri aynı değil ki! Stylus SD 410 yonga setini barındırmakta bu da giriş seviye için yapılan bir işlemci. San Andreas gibi oyunlarda haliyle diğer 600 serisi rakipleri gibi performans gösteremeyecektir.
Modeli belirtmemişsiniz fakat GM 5 Plus mı kullanıyordunuz daha önce?

Kullanmış olduğunuz cihazların yonga setleri aynı değil ki! Stylus SD 410 yonga setini barındırmakta bu da giriş seviye için yapılan bir işlemci. San Andreas gibi oyunlarda haliyle diğer 600 serisi rakipleri gibi performans gösteremeyecektir.
Modeli belirtmemişsiniz fakat GM 5 Plus mı kullanıyordunuz daha önce?
Sorun orda işte :) Gm Discovery deediğim serisinin ilk telefonlarından, (General Mobile Discovery Bu model) Antutu testlerine bakıldığında Stylus 2 iki kat daha fazla performans veriyor fakat oyunlara gelince yerlerde sürünüyor, oysaki ekran çözünürlükleri de aynı. Bu problemin bir çözümü var mıdır ?

Telefon ekran büyüklükleri farklı. Birinin 4.7, diğerinin 5.7 inç. Bu uygulama performanslarına etki eder.

Ayrıca saf işlemci ve RAM miktarına bakarak da uygulama performansı kıyaslaması yapılmaz. Tasarım yapısı, soğutucu şekli, oyun için optimizasyonu ve kullandığı Android sistemi de bunda etkilidir.

Ek olarak da böyle olmaması gerektiğini düşünüyorsanız da cihazı yazılımsal olarak sıfırlayıp bu şekilde kullanıp sonucu görebilirsiniz.

Telefon ekran büyüklükleri farklı. Birinin 4.7, diğerinin 5.7 inç. Bu uygulama performanslarına etki eder.

Ayrıca saf işlemci ve RAM miktarına bakarak da uygulama performansı kıyaslaması yapılmaz. Tasarım yapısı, soğutucu şekli, oyun için optimizasyonu ve kullandığı Android sistemi de bunda etkilidir.

Ek olarak da böyle olmaması gerektiğini düşünüyorsanız da cihazı yazılımsal olarak sıfırlayıp bu şekilde kullanıp sonucu görebilirsiniz.

Şimdi anladım teşekkürler :) Ben bilgisayar monitörü mantığı ile düşündüğüm için ekran büyüklüğünün performansa etki edeceği hiç aklıma gelmedi, öğrenmiş oldum sağolun :D

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı