LG UltraGear 27GL850-B alınır mı?

LG UltraGear 27GL850 bende aldım yeni geldi gündüz parlama ve parlaklık sorunu yaşıyorum.ps fotoğraf düzenlerken hangi özelikle kullanıyorsunuz

@koltar @Beraddpitt selamlar 3093 tl amazonda üründen memnun musunuz 4000 lira çıkma gücüm yok size alalım mı ne dersiniz ? yaşadığınız pişmanlıklar oldu mu neden aldım diye
Sanirim GL83A'yi soruyorsunuz, ben GL83A kullaniyorum daha once de GL850 kullandim. Aradaki fiyat farkini hakli cikaracak bir fark yok, GL850 daha genis renk gamutuna sahip o kadar. Onun disinda neredeyse birebir.

Buradan karsilastirabilirsiniz.

@koltar @Beraddpitt selamlar 3093 tl amazonda üründen memnun musunuz 4000 lira çıkma gücüm yok size alalım mı ne dersiniz ? yaşadığınız pişmanlıklar oldu mu neden aldım diye

selam, ben monitörden gayet memnunum. 850 kullanmadım ama hiç gerek olduğunu düşünmüyorum. zira monitöre dair olan hevesini aldıktan sonra (ki max 1-1,5 aydır) göz sağlığın ve sürdürülebilirlik açısından orta-düşük ayarların ötesine nadiren geçmek istiyorsun. genelde 35 max. 35 derece parlaklıkta kullanacaksın ve fantaziye kaçmak istediğinde bu ayarları arttırmak seni fazlasıyla tatmin edecek. benim öngörüm ve tecrübem bu yönde.

monitörün özellikleri ve kalitesi gayet tatmin edici. daha fazla para vermeye gerek olduğunu hiç sanmıyorum. hele de şu anki amazon fiyatına inmişken kaçırmamak lazım. sadece amazon'un daha önce iade edilen ürünleri ucuz/uygun fiyatlarla yeniden satışa çıkarıp gönderdiği bilinen bir durum. gelen ürünü iade edip yenisini sipariş etme döngüsüne girme ihtimaliniz olabilir. olmayabilir de. biraz şans işi. kendiniz buna hazırlayarak sipariş verin ve monitörü alır almaz tüm testleri titizlikle yapın. daha önce ips panel kullanmadıysanız glow oranı konusunda paranoya yaşayabilirsiniz. yani her monitörde mevcut olan glow oranı kabul edilebilir ölçüde mi değil mi bunu anlamakta güçlük yaşayabilirsiniz. bunun için monitörü 2-3 gün çeşitli kullanımlara sokun. film/ video izleyin, oyun oynayın... testlerin ve bu birkaç günün sonunda glow seviyesi rahatsız edecek düzeyde değilse ve piksel testi vs. diğer testlerde de sorun yoksa güle güle kullanın.

selam, ben monitörden gayet memnunum. 850 kullanmadım ama hiç gerek olduğunu düşünmüyorum. zira monitöre dair olan hevesini aldıktan sonra (ki max 1-1,5 aydır) göz sağlığın ve sürdürülebilirlik açısından orta-düşük ayarların ötesine nadiren geçmek istiyorsun. genelde 35 max. 35 derece parlaklıkta kullanacaksın ve fantaziye kaçmak istediğinde bu ayarları arttırmak seni fazlasıyla tatmin edecek. benim öngörüm ve tecrübem bu yönde.

monitörün özellikleri ve kalitesi gayet tatmin edici. daha fazla para vermeye gerek olduğunu hiç sanmıyorum. hele de şu anki amazon fiyatına inmişken kaçırmamak lazım. sadece amazon'un daha önce iade edilen ürünleri ucuz/uygun fiyatlarla yeniden satışa çıkarıp gönderdiği bilinen bir durum. gelen ürünü iade edip yenisini sipariş etme döngüsüne girme ihtimaliniz olabilir. olmayabilir de. biraz şans işi. kendiniz buna hazırlayarak sipariş verin ve monitörü alır almaz tüm testleri titizlikle yapın. daha önce ips panel kullanmadıysanız glow oranı konusunda paranoya yaşayabilirsiniz. yani her monitörde mevcut olan glow oranı kabul edilebilir ölçüde mi değil mi bunu anlamakta güçlük yaşayabilirsiniz. bunun için monitörü 2-3 gün çeşitli kullanımlara sokun. film/ video izleyin, oyun oynayın... testlerin ve bu birkaç günün sonunda glow seviyesi rahatsız edecek düzeyde değilse ve piksel testi vs. diğer testlerde de sorun yoksa güle güle kullanın.
çok teşekkürler yanıtlar için @koltar dediğiniz testleri ürünü alırsam direk yapıcam
ayrıca sizlerde teşekkür ederim @Batuhan A.
peki samsung odyssey g7 alır mıydınız bütçenizi zorlayıp 4500 tl 'ye birde bunu sorayım 2.el 3 aylık sorunsuz

çok teşekkürler yanıtlar için @koltar dediğiniz testleri ürünü alırsam direk yapıcam
peki samsung odyssey g7 alır mıydınız bütçenizi zorlayıp 4500 tl 'ye birde bunu sorayım 2.el 3 aylık sorunsuz
G7'nin kavisi beni direk caydiriyor, fazla kavisli. Bir de ben VA monitor tercih edecegimi sanmiyorum bu saatten sonra. FreeSync Flicker problemi var, direk FreeSync yokmus gibi dusunun. Bende yok diyeni de kale almayin, farketmiyorlardir. Curved VA'larin %99'unda FreeSync flicker var. Ozellikle refresh rate cok dustugu anlarda flicker iyice artiyor.

oddysey 7 mükemmel bir monitör ancak flicker durumu arkadaşın anlattığı gibi diye biliyorum. bu flicker vs. gibi sorun ihtimallerini ancak kullanınca anlayabilirsin. ne kadar sorunsuz olup olmadığın kesinlik korumaz yani. va panel vs. ips panel tercihi burada biraz belirleyici olan. kavis şahsen benim hoşuma giden bir şey ve açık konuşmak gerekirse oddysey 7'nin özellikleri göz alıcı. ancak işte 1500 tl fiyat farkı + 2. el olması ve taksitsiz alacak olmaya değer mi bilmiyorum emin değilim. 83a'da bir sorun çıkarsa anında amazon'a iade edebiliyorsun, hatta iade için 1,5-2 ay zamanın var. ama 2. el'de böyle bir şansın olmaz , üstelik o kadar parayı peşin vermek var. monitör denen aygıttan beklentinize bağlı tamamen. odyssey 7'yi görüp bir deneyimleyin mümkünse herhangi bir yerde ona göre kararınızı verin. flicker durumunu ise çok iyi araştırın çünkü bu şikayeti çok duydum.

Flicker genel olarak panelden kaynakli kronik bir problem. Firmware guncellemesinin duzeltmedigine dair de bir cok yorum var, ben Curved VA bir monitor aliyor olsaydim. Freesync yokmus gibi beklentiye girerdim su saatten sonra.

Flicker garanti kapsamina girmiyor, Samsung bir cok kullaniciyi magdur etti bu konuda.

Flicker genel olarak panelden kaynakli kronik bir problem. Firmware guncellemesinin duzeltmedigine dair de bir cok yorum var, ben Curved VA bir monitor aliyor olsaydim. Freesync yokmus gibi beklentiye girerdim su saatten sonra.

Flicker garanti kapsamina girmiyor, Samsung bir cok kullaniciyi magdur etti bu konuda.
hocam zaten ben dota2 csgo oynuyorum bunlarda freesync açmamın bana bir artısı olacak mı yada flicker nedir allah rızası için
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
ben bu videoda adam tek tek tane tane anlatıyor göremiyorum sanki dağlar hafif titriyor gibi mevzu mu o mu?
birde bu sadece g-sync açtığımızda mı olacak ben zaten g-sync açacağımı düşünmüyorum

Geri
Yukarı