LGBT üyeleri neden her şeyi gözümüze sokmaya çalışıyor?

Konu açılalı olmuş ama fikrimi belirtmek istiyorum.

Afrifa'da bir adam düşünün sabah kalkıyor avlanmaya gidiyor avlanırken diğer yırtıcılara yem olmamaya çalışıyor bütün gün uğraşıp kabiledeki diğer erkeklerle beraber avlandıktan sonra Kabile'ye dönüyor zaten hava kararmış oluyor yemek yiyor ve yatıyor peki sizce bu adam:

- Lan benim önümde penis var ama acaba ben kadın mıyım?
- Ben erkeğim ama erkeklerden hoşlanıyorum

Gibi şeyler söyleyebilir mi tabii ki hayır! Çünkü bu adamın bu saçmalıklar için vakti yok.

Linç yemeye hazırım.

Oyyy sonradan oluyor diyen mi ararsın, aileden geçiyor diyen mi ararsın, insanların 'seçimleri'nden size ne diyen mi ararsın. Doğruyu savunanın bile doğruya dair fikri yok.

Neresinden tutsam elimde kalıyor.

Aklıma şu pridefall etkinliğine yapılan bir yorumu görünce geldi ve merak ettim. LGBT üyeleri neden kendi eşcinselliklerini kendilerine saklamıyorlar da herkesin gözüne sokmaya çalışıyorlar, karışıklık çıkartıyorlar, en küçük bir şeyde yönelimlerini bahane gösteriyorlar?

Bence böyle her şeyi göze sokmasalardı bu kadar büyük bir karşıt kitleye ulaşmazlardı.

Siyasi bir ideoloji oldu daha çok çünkü.

Aklıma şu pridefall etkinliğine yapılan bir yorumu görünce geldi ve merak ettim. LGBT üyeleri neden kendi eşcinselliklerini kendilerine saklamıyorlar da herkesin gözüne sokmaya çalışıyorlar, karışıklık çıkartıyorlar, en küçük bir şeyde yönelimlerini bahane gösteriyorlar?

Bence böyle her şeyi göze sokmasalardı bu kadar büyük bir karşıt kitleye ulaşmazlardı.
Aralarındaki topluluktan bazılarının strateji yoksunu olduğu için olabilir. LGBT olayı çok normal bir olay aslında. Biz de bu şekil cinsel ilişkiye girebiliriz arkadaş! amacıyla yola çıkmış ve bu amaç uğruna elbette insanları ikna etmek için strateji düzenlemiştir. Ama yaptıkları çoğu stratejiler o kadar ahmakça ki insanları ikna etmek yerine kendilerinden uzaklaştırıyorlar bu da sürekli eylem sürekli karşıtlık demek. Hala akıllanmadılar. Ben bir LGBT üyesi olsam siz ne yapıyosunuz aga? Derdim yani.

Aralarındaki topluluktan bazılarının strateji yoksunu olduğu için olabilir. LGBT olayı çok normal bir olay aslında. Biz de bu şekil cinsel ilişkiye girebiliriz arkadaş! amacıyla yola çıkmış ve bu amaç uğruna elbette insanları ikna etmek için strateji düzenlemiştir. Ama yaptıkları çoğu stratejiler o kadar ahmakça ki insanları ikna etmek yerine kendilerinden uzaklaştırıyorlar bu da sürekli eylem sürekli karşıtlık demek. Hala akıllanmadılar. Ben bir LGBT üyesi olsam siz ne yapıyosunuz aga? Derdim yani.
Yani normalde hoşgörülü bir insan olsa bu hareketler yüzünden bile kıl olmaya başlar. Yani kusra bakmasınlar ama farkındalık adına yaptığı çoğu hareketleri onları temize çıkaracağına daha da gömüyor. Farkına varmalılar.

Oyyy sonradan oluyor diyen mi ararsın, aileden geçiyor diyen mi ararsın, insanların 'seçimleri'nden size ne diyen mi ararsın. Doğruyu savunanın bile doğruya dair fikri yok.

Neresinden tutsam elimde kalıyor.
Düşünce şekliniz yanlış. Madem ortada bir yanlış var, doğrusunu yazabilirsiniz. Gericilik karşısında olan herkes desteklenmelidir, değil mi? Mesajinizda olduğu gibi ötekileştirmeye gerek yok.

Madem neresinden tutsanız elinizde kalıyor, çaba gösterin, kendi doğrununu yazın. Klavye başından en iyi mücadele şekli budur.

Düşünce şekliniz yanlış. Madem ortada bir yanlış var, doğrusunu yazabilirsiniz. Gericilik karşısında olan herkes desteklenmelidir, değil mi? Mesajinizda olduğu gibi ötekileştirmeye gerek yok.

Madem neresinden tutsanız elinizde kalıyor, çaba gösterin, kendi doğrununu yazın. Klavye başından en iyi mücadele şekli budur.
Efendim mesajıma bakan zaten bir paragrafta neleri yanlışladığımı anlayacaktır. Elli tane ortalama forum insanına aydınlık getireceğim diye şu anda kendimi yoracak değilim. Birçoğu zaten yeminli homofobik.

İnsanların doğal yönelimleriyle ve devletsel yapıyla gelen herhangi bir cinsiyetle evlenme özgürlüğünün onları karşı cinsle evlenemeyecek hale getireceğini sanıyorlar. Eşcinsellerin amacının herkesi eşcinsel yapmak olduğunu sanıyorlar. Yani bunun mantığı nedir? Hayatları boyunca heteroseksüel kültür baskısı ve hatta dehşeti altında yaşayan bunca homoseksüel kişi benliğini koruyor. Ama sorsanız Eurovision'da iki kadın öpüştü diye bir nesil lezbiyen olacak.

Eşcinsel evliliklerin bir ayrıcalık değil de hak olduğunu, ayrıcalığın, diğerlerine verilmeyen bir hakka sahip olan kişinin üzerinde olduğunu algılayamıyorlar. Tıpkı heteroseksüeller evlenirken homoseksüellerin ve diğer cinsel yönelimlerin istediği insanlarla evlenememesi gibi. Ayrıcalık dediğiniz budur. Bu basit şeyi anlamıyorlarsa ne anlatabilirim? Komşunuz ölünce cenaze sizin evinizden mi çıkıyor? Komşunuz evlenince gelin sizle mi yaşıyor? İki adam ya da kadın evlendi diye ne değişiyor ki hayatınızda? Buna bir yanıt veremiyorlar. Desteklemiyorum diyor ve bırakıyorlar. Hayatları bilgisayar, dövüş oyunu, spor araba ve kripto para piyasasına dönmüş insanlar var karşınızda çoğunlukla. Müslüman mahallesinde salyangoz satmak... İki cinsiyet diye tutturmuşlar. Biyolojik anlamda bile iki cinsiyet yok. Erkek ve dişiliğin kendi içinde dereceleri var. İkisinin de üreme organıyla doğan, ya da ikisinden de mahrum doğan insanlar da var. Oranlar hiç de az değil.

Toplumsal cinsiyet ise bambaşka bir konu. Şempanze sosyolojisini anlayamamış (insanın maymun olduğunu hala idrak etmek istemeyen) kişilere, akışkan cinsiyetin, sürü içerisindeki insan dişilerine pek çok kişiyle ilişkiye girmelerini ve böylece yavrunun kimden olduğunun belli olmadığı bir sistem içerisinde, hiçbir erkek tarafından öldürülmeyecek yavrular dünyaya getirmesini sağlayan sosyal bir evrim olduğunu mu anlatacaksınız? Birinin kalkıp benim cinsiyetim dolmalık biber demesi toplumsal cinsiyet değildir. Saçmalıktır zaten. Tıpkı Onur Yürüyüşü'nde çıplak gezenlerin eşcinselleri temsil etmemesi gibi. Komite içinde bundan çok fazla kişi zaten rahatsız. Onur Yürüyüşü'ne ülkedeki tüm LGBTIQA bireylerin katıldığını mı düşünüyorsunuz?

Ya kullanıcının biri köpeğime saldırdı, kediyi fırlatıp öldürdüm diye konu açıyor, altına bir iki kişi hariç herkes geçmiş olsun pansuman yaptırın yazıyor. Ne anlatmamı bekliyorsunuz bu insanlara? Birkaç çılgın vegana denk geldiler diye veganlık felsefesini ayaklar altına alıyorlar (hayvanseverliğin yeşerdiği toprak olan veganlığı). Saçı pembe birkaç genç ben panseksüelim havluya aşığım yaşasın Kürdistan dedi diye LGBTIQA'yı terör örgütü sanıyorlar. Planlarını konuşuyorlar. Bir amaçları var ama bakalım görürüz diyorlar. Ülkü Ocakları'nın Onur Yürüyüşlerinde kan dökmesine alkış tutuyorlar. Hak ettiler diyorlar. Trans kadın Hande yakılarak öldürülüyor, dönmeseymiş o da diyorlar. Annesi ağlayarak koskoca dünyaya sığdıramadılar yavrumu derken hem de...

Birbirine hocam diyenlere bakmanız yeter buradaki kahvehane ve dayı ortamını görmek için. En azından bu içeriktekiler için... Körlerin ülkesinde, tek gözlü adam kral oluyor.

Evimde oturuyorum. Portakallı, tarçınlı, karanfilli, muskatlı gül çayımı içiyorum. Gittim aktardan aldım. Ocakta demliyorum. Hava soğuk kalın pijama giydim, üstüme de yorgan aldım (dedim ya, hava soğuk). Geçen gün annemle konuştum, nasıl baklalı dolma yapılır onu anlattı. İlk kez yaptım, yaprak kartmış gerçi, bayağı bir kötüymüş, bir dahakine haşlamadan yapmamaya karar verdim. Bir arkadaşıma da ilaç alerji yapmıştı, hastaneye gitti. İyi miymiş diye mesaj attım. Biraz Nevşin Mengü dinledim ama bugün sıkıcıydı gündem. Matthew Perry ölmüş ya, yeniden F.R.I.E.N.D.S izleyesim geldi. Steam'de oyun araştırdım biraz. Kavrulmuş fındık yedim. Kargom gelmiş onu açtım. Bir de iadesiyle uğraş dur... Yarına da kapuska yapayım diyorum. Biraz da spor yaptım, sırtıma iyi geldi.

Eşcinsel bir erkeğim bu arada. Bilmem çok mu farklı yaşamışım sizden. Bisikletim falan pembe, o mu rahatsız etti?

Dünyanız başınıza yıkılsa ruhum duymaz. Kiminle yattığınızdan da bana ne. Benim için sadece vaktinde annesinin rahminde kök salmış, ilk alındığı kucağa bebeklik kokusunu bırakmış, ilk aşkının arkasından ağlamış, canının çektiğini alamadı diye bulgur pilavı yemiş, cinden periden korkup dua okumuş, banyoda su geri ısınınca sevinmiş, başını yana eğip öylesine düşüncelere dalmış, yenildiği oyunda gurur yapmış, utancından yerin dibine girmiş, korkudan yol değiştirmiş insanlarsınız. Şimdi bütün mesaj yazanlara sesleniyorum:

Siz kimsiniz ki ben sizin gözünüze bir şey sokayım?

@singlenerve teşekkür ederim. Çok çok değerli yazdıklarınız. Emin olun, 1 kişi dahi sizi dinlese gerçekten önemli. Zaten direnmenin de özü bu değil midir? Varlığınız bizim varlığımız, mücadeleniz bizim mücadelemiz. Hep arkanızda duracağız. Sesinizi duyuracağız. Sağ olun, var olun.

Ama Nevşin Hanım konusunda biraz zıtlaştık. Filistin meselesine sanki para alırmışçasına İsrail taraflısı yorumlar yapıyor, gerçekten tiksindirici seviyede yapıyor bunu. Konu dışı ama belirtmek istedim. Tekrar bolca teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı