LGS 2021 hakkında düşünceler

Arkadaşlar öncelikle herkese selam. Ben de LGS gazilerinden biriyim sizlere LGS hakkındaki düşüncelerim ve birkaç soru soracağım;
Öncelikle sınav bence hiç adaletli değildi çok zordu. Bazılarınız tabii ki de zor sormak zorunda diyebilir lütfen girmeden yorum yapmayalım. Sadece matematiğe göre yargılama olmaz, bu cok yanlış. Diğer dersleri kolay yapıp sadece matematiği zor yapıyorsa bu sistemin ne kadar hatalı olduğunu anlamak o kadar zor olmamalı. Benim gibi 1 yıl boyunca gece gündüz çalışan yaşıtlarım ile akşama kadar yatan insanlar ile aynı liseye gitmek ne kadar adaletli? Tamam, diyebilirsiniz tam çeken nasıl yaptı diye, emin olun ki devlet okulundan 1 kişi bile tam çekmedi. Hepsi kolejlerden. Benim şahsen büyük hakkım yendi, emeğimin karşılığının bu olduğunu hiç düşünmüyorum. Matematikte 2 soru müfredat disi ve bir soru TYT sorusuydu. Neyse, zaten bizi takan yok. Bu konu hakkında çok fazla yorum yapmayacağım, yoksa yazsam çok uzun sürer.

Buraya kadar okuduysaniz teşekkür ederim. Sakın bana calissaydin yaparsın tarzında yorum yapmayın. Emin olun ki 1 yıl aralıksız çalıştım. Neyse, sağlıcakla kalın, hoşça kalın. 🙂
Hocam ben geçen sene girmiştim Sağolsunlar bize de 5 tane TYT sorusu sormuşlardı. Hani birde her sene "örnek sorulara çok benziyor" diyorlar ya, içim yanıyor resmen. Geçen sene 389 puan çekmiştim, ancak Mersin'de yaşıyorum ve en düşük lise 400'le alıyordu. Ama OBP'm 95 olduğu için ortalama ile alan bir liseye gittim. Şuan okuduğum okulda sadece OBP'si 93 ve üstü olan öğrenciler var. Bu arada çok dert etmeyin. Türkiye'de yaşıyorsunuz unutmayın, burada liselerin bir farkı yok.

Sözde Müslüman'lar. Yazık cidden yazık. Olay doğruysa gereği yapılır umarım.

Soruşturma açılmış galiba. İnceliyorlarmış bu iddianın doğruluğunu.
Hocam ben geçen sene girmiştim sağ olsunlar bize de 5 tane TYT sorusu sormuşlardı. Hani bir de her sene "örnek sorulara çok benziyor" diyorlar ya, içim yanıyor resmen. Geçen sene 389 puan çekmiştim, ancak Mersin'de yaşıyorum ve en düşük lise 400'le alıyordu. Ama OBP'm 95 olduğu için ortalama ile alan bir liseye gittim. Şu an okuduğum okulda sadece OBP'si 93 ve üstü olan öğrenciler var. Bu arada çok dert etmeyin. Türkiye'de yaşıyorsunuz unutmayın, burada liselerin bir farkı yok.

Benim de yaşadığım yerde 380 puan ve %8 yüzdelik dilimle alan proje Anadolu lisesi var ama hayal oldu maalesef :(

Soruşturma açılmış galiba. İnceliyorlarmış bu iddianın doğruluğunu.

Benim de yaşadığım yerde 380 puan ve %8 yüzdelik dilimle alan proje Anadolu lisesi var ama hayal oldu maalesef :(
Ben de geçen sene istediğim lisenin 9 puan aşağısında kaldım. İlk mezunları vermişlerdi: Sayısal ilk 5.000'e 2 kişi girmiş o okuldan. Cevher gibi okulu kaçırdım ucu ucuna. Bu sene bir nakil başvurusunda bulunabilirim.

Arkadaşlar öncelikle herkese selam. Ben de LGS gazilerinden biriyim sizlere LGS hakkındaki düşüncelerim ve birkaç soru soracağım;
Öncelikle sınav bence hiç adaletli değildi çok zordu. Bazılarınız tabii ki de zor sormak zorunda diyebilir lütfen girmeden yorum yapmayalım. Sadece matematiğe göre yargılama olmaz, bu cok yanlış. Diğer dersleri kolay yapıp sadece matematiği zor yapıyorsa bu sistemin ne kadar hatalı olduğunu anlamak o kadar zor olmamalı. Benim gibi 1 yıl boyunca gece gündüz çalışan yaşıtlarım ile akşama kadar yatan insanlar ile aynı liseye gitmek ne kadar adaletli? Tamam, diyebilirsiniz tam çeken nasıl yaptı diye, emin olun ki devlet okulundan 1 kişi bile tam çekmedi. Hepsi kolejlerden. Benim şahsen büyük hakkım yendi, emeğimin karşılığının bu olduğunu hiç düşünmüyorum. Matematikte 2 soru müfredat disi ve bir soru TYT sorusuydu. Neyse, zaten bizi takan yok. Bu konu hakkında çok fazla yorum yapmayacağım, yoksa yazsam çok uzun sürer.

Buraya kadar okuduysaniz teşekkür ederim. Sakın bana calissaydin yaparsın tarzında yorum yapmayın. Emin olun ki 1 yıl aralıksız çalıştım. Neyse, sağlıcakla kalın, hoşça kalın. 🙂

Konu dışı ve TYT soruları sorulmaz bu bahane.

Taban puanı tutmasa bile yüzdelik dilim tutunca alıyorlar diye biliyordum.
Yüzdelik dilimim tutsaydı zaten taban puanım da tutardı.
Konu dışı ve TYT soruları sorulmaz bu bahane.
Yok, yok. "LGS mağduru" onlar. "Çalışmadım" diyemiyorlar. Ben de geçen sene çalışmadım, cahilliğimi kabul ediyorum. Bu kadar basit.

Geri
Yukarı