LGS 2022 Matematik Netiniz Kaç?

Vay be benim senem de böyle netleri yapabilen yoktu. Daha önceden girmiş kişiler için merak ediyorum sizce bu sene kolay mıydı zor muydu?

Ben 2020 yılının matematiğine girdim o zaman 400 puanla %8'e girmiştim şimdi muhtemelen 400 puanla %15'e falan girilir.

Hocam o kadar değişeceğini sanmıyorum, çevremde çok zor denemelerden 410 falan yapanlar LGS'de 15-20 puan fazla yapmış bazıları daha düşük hatta, ben bu senekinden 6 küsur net yaptım, sizin sınavı evde çözdüm illaki etkisi vardır ama 5 falandı onda da. Türkçede zorlanmis insanlar genel olarak ve onun yerine matematiği basitlestirmisler, ata yayıncılığın denemeleri de çok basitti 30-40 bin kişinin katıldığı denemelerde iyi yapanlar çok daha iyi yapıyordu, çok kötü yapanlarda değişiklik olmuyordu, ortada olanların bazıları düşüp bazilari yükseliyordu, hani oradan bir tahminde bulunursak 400 %10 seviyesinde falandır.

Türkçe zor değil miydi ya bayağı doğru bekliyordum çoğu yanlış çıkmış :/

Paragraf sorusu çok çözenler iyi yapmış sanırsam ama kime sorsam zorladı dedi çevremden. Siz de çevrenize sorun bence iyi öğrencilere, sosyal medyada güven olmuyor, sosyal medyaya kalsa geçen seneki LGS'yi 65000 kişi Full yapmıştı.

Evet kolaydı ama bayağı dikkat gerektiriyordu. Gidenlerin hepsi dikkatsizlikten.

Evet MEB gene yaptı yapacağını matematiğin yapılabilirliği artmamış bence aynı.
Paragraf sorusu çok çözenler iyi yapmış sanırsam ama kime sorsam zorladı dedi çevremden. Siz de çevrenize sorun bence iyi öğrencilere, sosyal medyada güven olmuyor, sosyal medyaya kalsa geçen seneki LGS'yi 65000 kişi Full yapmıştı.

Evet onlar genelde hava için bu şekilde konuşuyor.

Geri
Yukarı