LGS 2022 nasıl geçti?

Maalesef güzel geçti sanıyordum. Taa ki cevap anahtarı gelene kadar. Hesapladığıma göre 332 puan alıyormuşum. Neyse çok önemli bir sınav değildi zaten.

@Connor The Android sizce bana gelir mi hocam? Ben gelir diye düşünüyorum, başka okulların birincileri arkadaşlarım, hepsinden iyi yapmışım. Bizim okulda da bayağı birini geçmişim (Kayseri'nin en iyi okulu, en yüksek puanlar burada).
Bana sorarsan %5'lik dilime girersin. Ama sınav kolay deniliyor bu sene, bu nedenle sınırda gibi. LGS 2019'da İnk-Din-İng full, Türkçe 1 yanlış 1 boş, Mat 14D 3Y 3B ve Fen 12D 5Y 3B yaptım ve %9'a girmiştim.

468 puan alıyorum ama yüzdelikler çok yükselecek sanırsam. Şöyle ki:
  • Türkçe 3 yanlış.
  • İnkılap 1 yanlış.
  • Din full.
  • İngilizce full.
  • Matematik 2 yanlış.
  • Fen full.

Sayısal geçmiş yıllara göre çok kolay, sözel de geçmiş sınavlara göre daha zordu. Herkes bir ters köşe yaşadı sanırım.

LGS 2019 katılımcısı olarak anladığım kadarıyla bu senenin sınavı daha basit. Bu nedenle liselerin taban puanları yukarı fırlayacak. Asıl sonuçlar açıklanınca yüzdelik dilimlere bakılmalı.
Bence 2019'dan daha zordu ama yinede taban puanları fırlayacak muhtemelen 2019'a yakın gelir lise taban puanları.

Mat 17d 3y
Tr 17d 2y 1b gerisi full
ya gördükçe üzülüyorum sonuçları sene içinde çok iyi netler çıkarmıştım 500 yaptığım olmuştu fena çalışmıştım…
Çok kötü gelmez inşallah %1den aşağısı olmaz.
Çünkü 2020’ye göre bile 0,89 oluyor ki 2020 lgs daha kolaydı bence.
2020’de her şey kolaydı 2022’de en azından Türkçe ve fen zordu.

Mat 17d 3y
Tr 17d 2y 1b gerisi full
ya gördükçe üzülüyorum sonuçları sene içinde çok iyi netler çıkarmıştım 500 yaptığım olmuştu fena çalışmıştım…
Çok kötü gelmez inşallah %1den aşağısı olmaz.
Çünkü 2020’ye göre bile 0,89 oluyor ki 2020 lgs daha kolaydı bence.
2020’de her şey kolaydı 2022’de en azından Türkçe ve fen zordu.
Bence 2020 2021 arası olur çünkü insanlar sadece matematiğe bakıp sınav zor diyor ama sözel desen en zor sözeldi fen desen paragraf doluydu matematik de 2021 hariç diğer lgsler gibiydi

Geri
Yukarı