LGS 400 puan yapmak zor mu?

Herkese merhabalar. Şu anda 8. sınıf öğrencisyim bildiğiniz gibi LGS'ye 1 ay kadar kaldı. Çok sık olmasada aralıklarda çalıştım. Matematiğim kötü fakat Türkçe, İngilizce, din ve inkılabım çok iyi fenim ise idare eder.
Kafamdaki plan din, inkılap, İngilizce gibi yan derslerden ful yapmak. Türkçeden en fazla 2 yanlış ile en az 18 - 19 soru cevaplamak. Fende ise 3 yanlış ile 18 - 19 soru cevaplamak. Matematiğe gelince ise ne kdar yapabileceğimi kestiremiyorum. Amacım son 1 ay kala Matematik ağırlıklı çalışmak. İstediğim lise eskişehir sabiha gökçen lisesi puanı 420 civarı. Sizce ben bu plan ile 420 puan yapabilir miyim ya da en az Matematik yaparak nasıl 420 puan yaparım. 2019 yılında LGS'ye giren benden büyükler yardımcı olur ve tecrübelerini paylaşırsa sevinirim. Bunu okuyan hocalarımında tavsiylerini bekliyorum.

13 mat çözdüm 10'u doğru çıktı
İnklap Full(tam hatırlamıyorum)
Türkçe 3 yanlış.
İng 1 yanlış.
Din 2 yanlış(3'de olabilir)
Puanım 398 idi

Her gün deneme yapıyorum 1 hafta öncesine kadar kitap kapağını açmadım. Denemelerde 460-480 arası alıyordum o kadar da zor değil. Odaklanman önemli dostum dikkatın dağılırsa yanlış yaparsın.

Herkese merhabalar. Şu anda 8. sınıf öğrencisyim bildiğiniz gibi LGS'ye 1 ay kadar kaldı. Çok sık olmasada aralıklarda çalıştım. Matematiğim kötü fakat Türkçe, İngilizce, din ve inkılabım çok iyi fenim ise idare eder.
Kafamdaki plan din, inkılap, İngilizce gibi yan derslerden ful yapmak. Türkçeden en fazla 2 yanlış ile en az 18 - 19 soru cevaplamak. Fende ise 3 yanlış ile 18 - 19 soru cevaplamak. Matematiğe gelince ise ne kdar yapabileceğimi kestiremiyorum. Amacım son 1 ay kala Matematik ağırlıklı çalışmak. İstediğim lise eskişehir sabiha gökçen lisesi puanı 420 civarı. Sizce ben bu plan ile 420 puan yapabilir miyim ya da en az Matematik yaparak nasıl 420 puan yaparım. 2019 yılında LGS'ye giren benden büyükler yardımcı olur ve tecrübelerini paylaşırsa sevinirim. Bunu okuyan hocalarımında tavsiylerini bekliyorum.
Merhaba bende senin gibi bu sene Lgs ye giricem bence Lgs'den 420 puan yapmak hiç zor değil okullar kapanmadan önce bizim okulumuz haftada 2 deneme yapıyordu ve benim denemelerim en az 430 oluyordu yani pek zor bir şey değil bence hedefini daha yüksek tut. Ki bu girdiğimiz denemelerden daha kolay olacak LGS. Tabi 420 alıp alamayacağın matematiğine bağlı mesela benim Matematiğim genelde 18-17-16 doğru felan oluyordu Türkçeden 18 oluyordu geri kalanı ise genelde full oluyordu ve 450 üstü alıyordum genelde her şey matematiğe bağlı eğer matematiğin 7 yanlışın üzeri değilse 420 alırsın rahat

Bu yıl Milli Eğitim Bakanlığı, yalnızca birinci dönem sorularını kullanacağı için size karşı vicdanlı olur mu bilemem. 2019'da girdiğim LGS, bize iddia edilenden çok daha kolaydı doğrusu. LGS dünyanın sonu olan bir sınav değil. Sıfıra yakın çalışma ve vasat bir matematik bilgisiyle 413 almayı başardım. Lütfen unutmayın ki marifet 400'ü geçmek değil, girmek istediğiniz okulu hedefleyenleri geçmek. Notumla fen lisesine elimi kolumu sallaya sallaya girmem gerekirken ortalamadan ötürü öyle gülünç bir duruma düştüm ki okul başarımla bir okula girmek durumunda kaldım.

Matematik gereksiz düzeyde zamanını harcar. Eğer sayısalına güvenmiyorsan diğer derslerde çok başarılı ol ki matematik açığını kapatabilesin. Matematik bölümünü zaten bilsen de yetiştiremezsin 😁

Fene çok ağırlık ver. Tanıdığım matematiği sağlam herkes fende battı. Orada çok fazla puan artışı elde edebilirsin çünkü bildiğim kadarıyla çoğunluğun yapamadığı soruyu yaparsan fazladan katkısı oluyormuş. (Ben de eski sınıf arkadaşlarımın yalancısıyım.)

Yani şehrinin ortalama başarısı yanında senin LGS başarın pekte önemli değil. Tahminimce istediğin okul güzel ve oraya 490 puana ulaşan tipler de girmeye çalışacaktır. Kendini çok zorlamana gerek yok, dünyanın sonu değil bu. Ders çalışmaya odaklan ama abartma, özellikle şu lanetli 2020 yılında ne zaman öleceğiz belli değil. Hayatın tadını çıkartmayı unutma. 😉

Türkçe de yine genel bilgiyle bir şeyler yaparsın bu yüzden tavsiyem fen. 400 puan kolay, ortalamada derece yapmak zor maalesef.
Çok teşekkür ederim. Gayet iyi bir şekilde anlattın.
Agam sadece 1.dönemden çıkacak.Ve günde en az bir deneme çöz.
Teşekkür ederim çözeceğim
Her gün deneme yapıyorum 1 hafta öncesine kadar kitap kapağını açmadım. Denemelerde 460-480 arası alıyordum o kadar da zor değil. Odaklanman önemli dostum dikkatın dağılırsa yanlış yaparsın.
haklısın bende dikkatimi odaklamya çalışıyorum teşekkür ederim
13 mat çözdüm 10'u doğru çıktı
İnklap Full(tam hatırlamıyorum)
Türkçe 3 yanlış.
İng 1 yanlış.
Din 2 yanlış(3'de olabilir)
Puanım 398 idi
Allah razı olsun :D güzel bir örnek oldu

Belkide şu an LGS'yi çoktan geçtin...
çok iyi hortlattın kral çoktan geçtim mesleğime yöneldim otomasyon okuyorum. Hiçbir zaman sıkı çalışmadım 354 puan yaptım bi tık pişmanım ama şuan okuduğum bölümün nimetlerinin farkındayım :)

Yeni konular

Geri
Yukarı