LGS zor mu?

hemen hemen 6 7 ay gibi bi süre varr
Zaman belirle kendine, bir saat mesela telefon bilgisayar saati hava kararmadan, Bugün 1 saat dayanabildiysen yarın 3 saat dayanmaya çalış kitap başında, 5-6 gün sonrasında rutin olarak çözmeye başlayacaksın soruları. Konuları tek tek farklı kaynaklardan çöz ve zor olanlardan başla, yapamadıklarını internetten veya öğretmenlerinden iyi anlatıp seni geliştirdiğini düşündüğün kimselere sor. Çok geçmeden fark edeceksin ne kadar geliştiğini ama pes etmezsen.

Sen iyi almışsın, ben 300 puan alsam yeter bana :D
Bu kafadan hemen çıkman lazım. Bende 300 puan alsam yeter diyordum normal bir anadolu lisesine bile girebilmek için haftalarca nakil ile uğraştım ve son anda aldırabildim.
Dersler zaten kolay yapabildiğinin en iyisini yap. Sınavda oynadığın oyunlar yardımcı olmuyor ve bunu gayet acı bir şekilde sınavda öğreniyorsun.

Zor değil bence. 7.sınıf öğrencisiyim, soruları inceledim ve çok yönlü sorular olmakla beraber düşünmeye sevk ediyordu sözel bölüm. Sayısal bölüm ise çok işlem gerektiriyordu. Bence çalışanın yapabileceği tarzda sorular. Örnek soruları da inceledim ve sınav sorularıyla alakasızdı. Örnek soruları inceleyerek hangi soruların çıkmayacağını rahatça anlayabilirsin :).
Lise 1. Sınıf öğrencisi olarak söyleyebilirim ki matematik beni batırdı. Türkçeden 1 yanlışım var sözel mantık sorusu. Onun dışında 1 yanlışım bile yok. Anlayacağın Matematiğe bayağı bir çalış.
LGS zor diyenlerin hali YKS'de nolacak acaba 🧐
Mahvolacak.

Geri
Yukarı