LGS çalışmalarınız nasıl gidiyor?

Kalıp odaklı değil mantık odaklı eskiden evde ezberleyip direk çözebiliyordun ama şimdi soru ezberleme dönemi bitti mantığınla çözebiliyorsun siz hala 10 saat ders çalışmak gerektiğini düşünün ben mantığımla yapıp geçiyorum.

Hocam bir şey soracağım hiç bilgisaray oyunları falan bakıyor musunuz evde veya dershaneye gidip deneme falan oluyor musunuz bazı insanlar akademik açıdan yeteneklidir bir şey diyemem meraktan sordum.

Yeni nesil soruların kalıbını anlarsan mantık zaten kavranıyor sene başından beri bu taktiği uygularım gayet işe yarıyor.
Kalıp ezberlemek falan sınavda işe yaramaz mantığını anlamak lazım.

Hocam bir şey soracağım hiç bilgisaray oyunları falan bakıyor musunuz evde veya dershaneye gidip deneme falan oluyor musunuz bazı insanlar akademik açıdan yeteneklidir bir şey diyemem meraktan sordum.
hocam bizim özel okul zaten full test çözüyoruz bir de kursa kalıyorum eve 5de geldiğim için evde dinleniyorum ders çalışmıyorum.

Unutmayın LGS sadece arkadaş çevrenizi belirler. YKS'de sadece ortamınızı belirler. Bir yerlere gelmek isteyen her türlü gelir
Mühendisliklerin çoğuna göre yanlış bir cümle. Yazılımcı olmayacaksanız diploma olmadan belli seviyeye gelirsiniz anca. Çok yükselmek de mümkün ama büyük şirketlerde imkansız. Ama "sadece" dışında her şeye katılıyorum. Lise kısmına ise tamamen katılıyorum.

Mühendisliklerin çoğuna göre yanlış bir cümle. Yazılımcı olmayacaksanız diploma olmadan belli seviyeye gelirsiniz anca. Çok yükselmek de mümkün ama büyük şirketlerde imkansız. Ama "sadece" dışında her şeye katılıyorum. Lise kısmına ise tamamen katılıyorum.
Katılmıyorum hocam benim arkadaşım üniversite son sınıfta işe girdi okulu bıraktı bilgisayar mühendisliği okuyordu diploması yok ama şuan çalışıyor özel sektör diplomaya değil bilgine bakıyor.

Katılmıyorum hocam benim arkadaşım üniversite son sınıfta işe girdi okulu bıraktı bilgisayar mühendisliği okuyordu diploması yok ama şuan çalışıyor özel sektör diplomaya değil bilgine bakıyor.
Yazılım dışı dedim zaten. Makine ve elektrikte böyle şey milyonda bir denk gelir.

Hız o kadar zor bir yayın değil çoğu yayının yanında kolay kalıyor, eğer yeni tarz gibi yayınlarda yapıyorsa o zaman garip oluyor.

Zor demek iyi demek değil ki. Mesela Fenomen ve Nitelik gibi yayınların öyle soruları var ki LGS'den zor. Gidip inceleyebilirsiniz. Hız da, Fenomen'de de Nitelik'de elimde var şu an.

Çok çalışmak değil doğru çalışmak lazım toplam 15k soru çözdüm ve 350 aldım puanıma hiç üzülmüyorum çünkü sınavlara çalıştığım için OBP ile güzel bir liseye gidebildim.

Zor demek iyi demek değil ki. Mesela fenomen ve nitelik gibi yayınların öyle soruları var ki LGS'den zor. Gidip inceleyebilirsiniz. Hız da, Fenomen'de de Nitelik'de elimde var şu an.

3 yayını da daha önce çözdüm ve biliyorum, iyi değil demedim zaten arkadaş demiş ki: Hız gibi zor bir yayını öyle bir sonucu çalışmadan alamaz. Ben de hızın bu kadar zor olmadığını söyledim.

Geri
Yukarı