LGS çok mu zordur?

kre4xx

Picopat
7. sınıfım. 6. sınıf ortalamam 77. 7. sınıf ilk dönem de 79.5. Okulda müdür ikide bir insanlar 95 notla Anadolu liselerine giremediler diyor, imam hatipe düştüler, Arapça dersinin kurbanı oldular, diyor. Ben normal ortaokuldayım, ortalamanızı iyi tutun diyor. LGS'de ya başaramazsan ortalamalarım da düşük olacak. Ya imam hatipe düşersem? Arapçaya alakam yok ayarlayabilir miyim, sorun yaratır mı bana lisede? Ayrıca imam hatiptekiler ise çok kötü tipler genellikle, Anadolu ortamı iyi ve kimse LGS'de çok iyi performansla gidilecek fen liselerinden bahsetmiyor. Bu LGS çok mu imkansız? Korkuyorum, ne yapacağım?

Bu soruyu cevaplamak çok zor kankam. 2019 veya 2020 LGS'si olması lazım tam hatırlamıyorum, en zor LGS iken 2022 en kolay LGS'di yani bu şansına kalmış bir şey. LGS'den düşük alırsan da illa İmam Hatip'e gideceksin diye bir şey yok, OBP ile alan Anadolu Liseleri de var ama tabii ortamı pek kaliteli değil doğal olarak.

7. sınıfım. 6. sınıf ortalamam 77. 7. sınıf ilk dönem de 79.5. okulda müdür ikide bir insanlar 95 notla Anadolu liselerine giremediler diyor, imam hatipe düştüler, Arapça dersinin kurbanı oldular, diyor. Ben normal ortaokuldayım, ortalamanızı iyi tutun diyor. LGS'de ya başaramazsan ortalamalarım da düşük olacak. Ya imam hatipe düşersem? Arapçaya alakam yok ayarlayabilir miyim, sorun yaratır mı bana lisede? Ayrıca imam hatiptekiler ise çok kötü tipler genellikle, Anadolu ortamı iyi ve kimse LGS'de çok iyi performansla gidilecek fen liselerinden bahsetmiyor. Bu LGS çok mu imkansız? Korkuyorum, ne yapacağım?

8 de çok çalışman lazım 8'in konuları çözdükten sonra deneme çözmeye başla Full deneme çözdükçe netlerin artar. Bir de merak etme imam hatipe düşmezsin. O korkuyla hayvan gibi çalışıyorsun. Şahsen ben öyle yaptım.

Bugün bir özel okulun denemesine girdim kazanım sorularını çözemedim o an yeni nesilleri daha rahat çözerdim. Yani bize full yeni nesili aşılıyorlar ama kazanım sorsalar çoğu kişi ters köşe olur.

7. sınıfım. 6. sınıf ortalamam 77. 7. sınıf ilk dönem de 79.5. Okulda müdür ikide bir insanlar 95 notla Anadolu liselerine giremediler diyor, imam hatipe düştüler, Arapça dersinin kurbanı oldular, diyor. Ben normal ortaokuldayım, ortalamanızı iyi tutun diyor. LGS'de ya başaramazsan ortalamalarım da düşük olacak. Ya imam hatipe düşersem? Arapçaya alakam yok ayarlayabilir miyim, sorun yaratır mı bana lisede? Ayrıca imam hatiptekiler ise çok kötü tipler genellikle, Anadolu ortamı iyi ve kimse LGS'de çok iyi performansla gidilecek fen liselerinden bahsetmiyor. Bu LGS çok mu imkansız? Korkuyorum, ne yapacağım?

Müdür güzel sallamış. 7. sınıfta ortalamanız 80 olacak kadar kötüyse dersleriniz LGS zor iş. 2-3 gün matematik çalışıp internetten okul sınavı düzeyinde bir test bulun. 90 üzerinde alabiliyorsanız LGS'yi yaparsınız. Çok zor bir sınav değil. Tabi düzenli çalışmak lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı