LGS deneme sonucumu yorumlar misiniz?

2 gün önce Özdebir'in denemesine girdim sonuçlar su sekilde.

Türkçe: 18D 1y.
İnkılap: 9D 1y.
Din: 10D.
İngilizce: 8D 2y.
Matematik: 8D 2y.
Fen: 17D 3y.

Bu sonuçla 407 puan geliyor sizce nasıl ve 2 haftada ne yapmalıyım?
Açık konuşmak gerekirse matematiğin çok kötü. Son birkaç haftada matematik dışı hiçbir dersin yüzüne bile bakma bence matematiği 15 netin üzerine çıkarana kadar. LGS başladığından beri genelde hep belirleyici ders standart sapmadan dolayı. Özdebir'in denemeleri zordur o yüzden diğer derslerdeki performansın iyi bence. Eğer matematiği toparlarsan gerçek sınavda 460 üstü alırsın.

Bir dakika matematik 10 boş mu?

Normalde 12 13 doğru oluyor du bu Özdebir'de düştü.

Açık konuşmak gerekirse matematiğin çok kötü. Son birkaç haftada matematik dışı hiçbir dersin yüzüne bile bakma bence matematiği 15 netin üzerine çıkarana kadar. LGS başladığından beri genelde hep belirleyici ders standart sapmadan dolayı. Özdebir'in denemeleri zordur o yüzden diğer derslerdeki performansın iyi bence. Eğer matematiği toparlarsan gerçek sınavda 460 üstü alırsın.

Hedefim 440 civarı yüzde 4'luk dilim
Öyle pertevniyal capa fen beni aşar zaten.
440la alan fen lisesi bana cok iyi olur evime çok yakın ama o olmazsa 400la alan Anadolu lisesini dusunuorum.
Yani LGS'den en azindan %7'lik dilime gireyim.

Matematik yarısından daha az yapması çok çok kötü değil mi ya? Sadece 1. dönem konuları var bir de depremden dolayı. Zaten okullar normalde 400 puan ile alıyorlarsa 450 civarı yapar. Bu puanla meslek lisesi hayırlı olsun diyelim.
Çevre yaparsa iyi yoksa özel okula gereksiz masraf gerek yok.
İyi forumlar.

Aga ne yaptın ya meslek lisesi direkt çoğu bizim buradaki 300le falan aliyor o kadar düşmem yani.
2019 yılı çok kolay diyorlar bu puanla ona rağmen %11'lik dilim geliyor ve Özdebir zor bir yayın değil mi benmi yanlış biliyorum.

Son düzenleme:
Öyle Pertevniyal, Çapa Fen beni aşar zaten.
Yok öyle bir şey, sadece eksik olduğun konulara yeterince çalışmamışsın o kadar. Daha 2 hafta var, önce öbür derslerde yanlış yaptığın konuları analiz et. Kolayca net arttırabileceğin bir yer varsa onları hallet, uğraştırıcıysa boşver. Sonra matematikte eksik olduğun konulardan en kolay olanından başla, eğer şu 2 hafta durmadan çalışırım diyorsan 4-5 net arttırırsın, zor değil. Sadece matematik netlerin sıkıntı zaten, kalanlarda bir sıkıntı yok.

Yorumlamak gerekirse İngilizce inkılap din bunları fullemen işine gelecektir ancak şu anda kötü değil zaten. Türkçe 18 doğru iyi gayet LGS'de 17 yapmıştım ben. Fen 17 doğru gene fena değil.

Ancak matematiğe geldiğimizde aşırı batırmışsınız. Diğer dersleriniz iyi matematiği de 15-16 yaptığınız zaman çok iyi olur. Özdebir zor biliyorum ancak normal denemelerinizde 14-15 yaparsanız iyi olacaktır. LGS'de ben şahsen matematikte zorlanmadım fullemistim. İnanın denemeler ile LGS aynı olmuyor.
yazım hatası olduysa kusura bakmayın dışarıda son ses dombra Erdoğan çalan seçim arabası var

Yok öyle bir şey, sadece eksik olduğun konulara yeterince çalışmamışsın o kadar. Daha 2 hafta var, önce öbür derslerde yanlış yaptığın konuları analiz et. Kolayca net arttırabileceğin bir yer varsa onları hallet, uğraştırıcıysa boş ver. Sonra matematikte eksik olduğun konulardan en kolay olanından başla, eğer şu 2 hafta durmadan çalışırım diyorsan 4-5 net arttırırsın, zor değil. Sadece matematik netlerin sıkıntı zaten, kalanlarda bir sıkıntı yok.

Matematikte 5 net arttirirsam istediğim fen lisesine gidebiliyorum inşallah arttirabilirim artık okula gitmiyorum sinavlar bitti gunde 5 6 saat calismayi düşünüyorum.

Matematikte 5 net arttirirsam istediğim fen lisesine gidebiliyorum inşallah arttirabilirim artık okula gitmiyorum sinavlar bitti gunde 5 6 saat calismayi düşünüyorum.
Mevzu nasıl çalışacağını bilmek, eksik olduğun konuları sorgulayarak öğrenirsen zor değil. Konuyu ilk çalıştığında klasik sorulardan birkaç test çöz derim, sonra yeni nesillere geçersin. Önce klasiği öğrenmek daha sağlıklı. Kolay gelsin şimdiden :)

Geri
Yukarı