LGS deneme sonucumu yorumlar misiniz?

2 gün önce Özdebir'in denemesine girdim sonuçlar su sekilde.

Türkçe: 18D 1y.
İnkılap: 9D 1y.
Din: 10D.
İngilizce: 8D 2y.
Matematik: 8D 2y.
Fen: 17D 3y.

Bu sonuçla 407 puan geliyor sizce nasıl ve 2 haftada ne yapmalıyım?

Stres yaparsanız her şey çöp olur bu arada, okulumda en çalışmayan bendim fakat herkes stres yapıp kaybetti ben rahat olduğum için ilk 10'a girdim

Asla moralini bozma sen şimdiden mesleğe düşeceğim, ortam kötü olacak falan diye.

Elinden geldiğince çalış, en azından yapabildiğimin en iyisini yaptım dersin.

Bana kalırsa matematikte yapabileceğin basit konulara ve soru tarzlarına biraz ağırlık ver olabildiğince, ne kadar net artırırsan kâr. Diğer derslerin zaten denemeye göre iyi.

Şu sıralar tam süre tutarak genel deneme çözme aşamasındasın. Olabildiğince farklı kaynaklardan deneme çözmeye çalış günlük olarak.

Tekrar söylüyorum sakın ne yaparsam ne yapayım mesleğe düşeceğim falan diye moralini bozma. 2020'de puanlarda düşüş vardı genel anlamda. Sınavdaki dağılım 2020 gibi olursa yine düşecektir büyük ihtimal. 🥰

Unutmak ki hiçbir çaba sonuçsuz kalmaz. ❤️

Tabii ki hiçbir çaba sonuçsuz kalmayacak ama bu sonuçlara bakınca anlıyorsunuz ki şu ana kadar adamakıllı bir çalışma yapılmamış. Bu saatten sonra çalışabileceği maksimum 1 hafta zaman var, bu sonuçtan 430'a çıkabilirse şükretsin. İyimser olmak iyidir ama insanlara boş umut vermeyin bunun - eğer ki cidden umut verebilirseniz- daha da üzücü olabileceğini tahmin ediyorsunuzdur muhtemelen.

Maksimum 1 hafta süre dememin sebebi şu ana kadar çalışmamış birinin tempoya alışık olmadığından uzun süre çalışamayacak olması bunun üstüne çalışmadığı, dinlenmeye ayırdığı günler ve sınav öncesi stres eklenince elinde bu süre bile kalmayabilir. En azindan sınava kadar 20 deneme yapın.

LGS matematik bana da zor geliyordu, şimdi çok kolaymış sadece dört işlemmiş diye görüyorum.

Bence matematikte konu eksiğinizi bitirin. Sınavın belirleyici olan kısmı orası.

Puan hesaplamanız doğruya yakın diyebilirim. Ben matematikte 8 doğru 5 yanlış yapmıştım. Boş bırakmak daha mantıklı.

Tabii ki hiçbir çaba sonuçsuz kalmayacak ama bu sonuçlara bakınca anlıyorsunuz ki şu ana kadar adamakıllı bir çalışma yapılmamış. Bu saatten sonra çalışabileceği maksimum 1 hafta zaman var, bu sonuçtan 430'a çıkabilirse şükretsin. İyimser olmak iyidir ama insanlara boş umut vermeyin bunun - eğer ki cidden umut verebilirseniz- daha da üzücü olabileceğini tahmin ediyorsunuzdur muhtemelen.

Maksimum 1 hafta süre dememin sebebi şu ana kadar çalışmamış birinin tempoya alışık olmadığından uzun süre çalışamayacak olması bunun üstüne çalışmadığı, dinlenmeye ayırdığı günler ve sınav öncesi stres eklenince elinde bu süre bile kalmayabilir. En azindan sınava kadar 20 deneme yapın.
Yalnız denemeye göre tek sıkıntı matematikte ki 5 net daha artırsam istediğim yer gelir diyor. Sınav sonucu elbette farklı olur fakat yukarıda direkt mesleğe gidersin,ortam alışamazsan geçmiş olsun vs. diyenler olmuş. Bu kadar moral bozmaya benim o kadar umut vermem doğal bence. 😶❤️‍🩹

Yalnız denemeye göre tek sıkıntı matematikte ki 5 net daha artırsam istediğim yer gelir diyor. Sınav sonucu elbette farklı olur fakat yukarıda direkt mesleğe gidersin, ortam alışamazsan geçmiş olsun vs. diyenler olmuş. Bu kadar moral bozmaya benim o kadar umut vermem doğal bence. 😶❤️‍🩹

Son kısım doğru sayılabilir, diğer arkadaşlar çok abartmış. Meslek lisesi falan çok uç şeyler bunlar. Kaçıncı sınıfsınız bilmiyorum ama mat. 5 net arttırmak bile çok uzun süren bir vakit alıyor hele ki matematiği anlamıyorsanız. Siz de haksız sayılmazsınız, bana kalırsa gerçekçi olmanız gerekli.

2 gün önce Özdebir'in denemesine girdim sonuçlar su sekilde.

Türkçe: 18D 1y.
İnkılap: 9D 1y.
Din: 10D.
İngilizce: 8D 2y.
Matematik: 8D 2y.
Fen: 17D 3y.

Bu sonuçla 407 puan geliyor sizce nasıl ve 2 haftada ne yapmalıyım?
Matematikten branş denemeleri çöz. Bu arada yeni farkettim yayın Özdebirmiş. Çok süper ötesi olmasa da özdebir yayınlarının sorularına göre bu sonuç fena değil.

Mükemmel... 2 haftada bence bu yanlış yaptığın soruların olduğu konuları tekrar etmen ve bol bol deneme çözmen lazım. Günde 1, imkan varsa 2 adet çözülmeli süre tutup. Gerçekten tebrik ederim.
Mükemmel falan değil bunu belirteyim matematiğiniz rezalet onu 2 haftada düzeltmeniz gerek biraz da fen ve inkılap çalışmanız gerekiyor dengeyi bozmamanız gerektiğini unutmayın.

Mükemmel falan değil bunu belirteyim matematiğiniz rezalet onu 2 haftada düzeltmeniz gerek biraz da fen ve inkılap çalışmanız gerekiyor dengeyi bozmamanız gerektiğini unutmayın.
Doatum Özdebir yayınlarının denemelerine çok girdim zamanında. Genel olarak matematik için bu sonuç çok fena değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı