LGS denemelerinden 350-375 yapan biri LGS'de 415 yapabilir mi?

Şu an 12. Sınıfım ve LGS'ye girdiğim zamanlar da denemelerde max 290 puanı görmüştüm ancak LGS'den 350 almıştım. Yani demek istediğim senin olduğun denemeler gireceğin sınava göre çok daha zor oluyorlar o yüzden sınavdan bu kadar alır mıyım ya da şuraya gider miyim diye sakın düşünme, akışına bırak.

Aldığınız puanlar değil, yüzdelik dilimler önemli.

Çok doğru noktaya bastın. Puan hiçbir şey ifade etmiyor. Önemli olan yüzdelik dilim. Puanlar her sene değişiklik gösterir ama yuzdelik dilimler genelde sabitir (okulların o sene tercih edilme düzeyine göre değişiklik gösterebilir) ve karşılaştırma yapmaya uygundur.

Sınav anındaki stresine de bağlı dostum, keza olduğunuz denemeler gerçek sınavdan daha da zor oluyor.

12. sınıf oldugunuzu demişiniz o ara teog var diye biliyorum eger LGS varsa.
Arkadas denemelerin adını falan yazmamış ve 2 ay önceki konusundada aynı puandaydı denemeler zor olsaydı bir düşüş olurdu 2 ay öncekine göre.

Hocam Teog'dan bahsediyorsunuz galiba? Hesabınızdaki yaş dikkate alındığında döneminizde LGS sınavı değil teog sınavı vardı.😀

Gelişi güzel yazmıştım yaşımı :D

12. sınıf oldugunuzu demişiniz o ara teog var diye biliyorum eger LGS varsa.
Arkadas denemelerin adını falan yazmamış ve 2 ay önceki konusundada aynı puandaydı denemeler zor olsaydı bir düşüş olurdu 2 ay öncekine göre.

Gelişi güzel yazmıştım yaşımı :D
LGS'nin ilk tayfalarındanım.

Daha zor olmasının bir önemi yok. Zorluğa göre herkesin aynı oranda düşecek veya artacak puanı, o yüzden puan her zaman gerçeği yansıtmaz.
Mesajımı tekrardan okumanı tavsiye ederim. Denemeden bahsetmişim.

Yeni konular

Geri
Yukarı