LGS'de nasıl 490 puan yapılır?

Hocam insan vücudunun belirli sınırları var. Sürekli çalışıp dinlenmeyen bir insanın tükenmişlik sendromuna yakalanma ihtimali çok yüksek.
Hayatsızca dediysem de motive amaçlı dedim hocam. Yoksa okuldan 4'de gelip yatana kadar da ders çalışmasın tabii ki. Fakat başarı isteyen bir öğrenci bence sınırlarına kadar soru çözmelidir. Yani yeni soruya geçtiği zaman soruyu anlamayacak seviyeye geldiğinde bırakmalıdır. Abim 450 civarı alan bir okulda ve arkadaşları matematikte öyle yapıyor. Tabii ki herkes aynı değil fakat denenmesinde sakınca yok gibi. Benim arkadaşlarımdan birisi 498 puan almıştı. Oda her tenefüs matematik çözüyordu.

Hayatsızca dediysem de motive amaçlı dedim hocam. Yoksa okuldan 4'te gelip yatana kadar da ders çalışmasın tabii ki. Fakat başarı isteyen bir öğrenci bence sınırlarına kadar soru çözmelidir. Yani yeni soruya geçtiği zaman soruyu anlamayacak seviyeye geldiğinde bırakmalıdır. Abim 450 civarı alan bir okulda ve arkadaşları matematikte öyle yapıyor. Tabii ki herkes aynı değil fakat denenmesinde sakınca yok gibi. Benim arkadaşlarımdan birisi 498 puan almıştı. Oda her teneffüs matematik çözüyordu.

LGS'de 498 alan adamı ayakta alkışlarım arkadaş ben Teog'da 495 aldım uzaylı mısınız ahah :) YKS'de aylarca 12 saat üzeri çalıştım yamuldum oradan kötü anım var bu arada.

Hayatsızca dediysem de motive amaçlı dedim hocam. Yoksa okuldan 4'de gelip yatana kadar da ders çalışmasın tabii ki. Fakat başarı isteyen bir öğrenci bence sınırlarına kadar soru çözmelidir. Yani yeni soruya geçtiği zaman soruyu anlamayacak seviyeye geldiğinde bırakmalıdır. Abim 450 civarı alan bir okulda ve arkadaşları matematikte öyle yapıyor. Tabii ki herkes aynı değil fakat denenmesinde sakınca yok gibi. Benim arkadaşlarımdan birisi 498 puan almıştı. Oda her tenefüs matematik çözüyordu.
Siz kaç aldınız hocam?

LGS'de 498 alan adamı ayakta alkışlarım arkadaşam ben Teog'da 495 aldım uzaylı mısınız ahah :) YKS'de aylarca 12 saat üzeri çalıştım yamuldum oradan kötü anım var bu arada. İ
Benimde kuzenim sabah 7:30'a alarm kuruyordu akşam gel kafa dağıt 1 saat dışarı çıkalım diyorduk istemiyordu 45 bin sıralama yapıp Çukurova üni. kazandı hocam. Darısı benim başıma inşallah. Gerçekten bende lgs'ye çalışırken gözaltlarım morarıyordu.

Siz kaç aldınız hocam?
410 civarı aldım. Burslu olarak özel okula gitmeyi tercih ettim.

Benim de kuzenim sabah 7:30'a alarm kuruyordu akşam gel kafa dağıt 1 saat dışarı çıkalım diyorduk istemiyordu 45 bin sıralama yapıp çukurova üniversite. Kazandı hocam. Darısı benim başıma inşallah. Gerçekten bende LGS'ye çalışırken gözaltlarım morarıyordu.

410 civarı aldım. Burslu olarak özel okula gitmeyi tercih ettim.

Siz daha da iyi yaparsınız umarım. Kuzeninizi de tebrik ederim. Gerçekten azimli insanları görmek hoşuma gidiyor.

Kendine bir ders programı oluştur bir günde 3-4 ders gibi (senin tercihine bağlı) ama matematiğe daha çok ağırlık ver. Her gün yatmadan 20-40 sayfa kitap oku. Kendine dinlenmek için zaman ayır. Tekrar yap yaptığın tekrarların aklına daha iyi oturması için soru çöz.

Geri
Yukarı