LGS'de nasıl 490 puan yapılır?

Hocam LGS'de 490 puan almak için bayağı bayağı çalışmak lazım. Ben Teog'dan bile 495 aldım siz LGS'den 490 almak istiyorsunuz. Bu cidden zor bir iş ama azmin aşamayacağı engel yok.

3 saatlik çalışma ile Full'e yakın alamazsınız.
490 almak için en az 6 7 saat çalışığ her dakikadan verim almanız gerekir, 2 3 saatlik çalışmalar la 420 civarı alırsınız :)
Hocam günde 1 saat çalıştım bazen hiç çalışmadım ancak 418 aldım.

Hocam son kez belirtmek istiyorum, ne sizi ne ailenizi tanıyorum ve buradan yardım etmek gerçekten de zor. Psikolojik olarak sevdiğiniz şeyleri yapmaya çalışın dediğim gibi. Gerek ailenizi ikna edin, gerek gizli gizli yapın gerçektan sadece çalışarak olmazz, olamazz! Müzik dinleyin, kitap okuyun. Hafta sonları ufuk açacak bir film izleyin öyle saçma sapan bir şey değil. Satranç oynayın, sol ve sağ beyni geliştirecek teknikler vardır onları uygulamaya çalışın. Seviyorsanız her gün 1,2 bardak filtre kahve için. Mesela ailenizden birine yürüyüşe çıkma teklif edin, yürüyüşe çıkın. İzlediğiniz psikolog videolarını onlarla paylaşın. Bence bu tarz şeyleri yapabilirsiniz olmuyorsa oldurmaya çalışın. Benim ailemde çok kıttı bu konuda. Zamanla ve sayemde çözündüler. Sizde bunu başarabilirsiniz. 490 alabilirsiniz, bunu yapan insanlar senin benim gibi insanlar. Kendinize iyi bakın. İyi akşamlar.

LGS'yi arkada bırakan biri olarak söylüyorum ki, bol bol paragraf sorusu çöz. Gerçekten yüksek hedefin varsa hayatsızca paragraf çöz. Ayrıca ara derslerden daha çok fen dersine ve matematiğe zaman ayır. Türkçe dersinde çoğu soru paragraf olacağı için Türkçen iyi olacaktır. Bol bol matematik çalışırsan gayet iyi bir net gelir. 2. dönem bu kadar tempo olacağı için yorulmuş olacaksın. Bırakmayı emin ol aklından geçirdiğin her saat senin aleyhine işler. Ve bırakmayı istediğin zaman şunu unutma;
Sıkılıp bıraktığın zamanı sen geri getiremeyeceksin.

LGS'yi arkada bırakan biri olarak söylüyorum ki, bol bol paragraf sorusu çöz. Gerçekten yüksek hedefin varsa hayatsızca paragraf çöz. Ayrıca ara derslerden daha çok fen dersine ve matematiğe zaman ayır. Türkçe dersinde çoğu soru paragraf olacağı için türkçen iyi olacaktır. Bol bol matematik çalışırsan gayet iyi bir net gelir. 2. dönem bu kadar tempo olacağı için yorulmuş olacaksın. Bırakmayı emin ol aklından geçirdiğin her saat senin aleyhine işler. Ve bırakmayı istediğin zaman şunu unutma;
sıkılıp bıraktığın zamanı sen geri getiremeyeceksin.

Hocam insan vücudunun belirli sınırları var. Sürekli çalışıp dinlenmeyen bir insanın tükenmişlik sendromuna yakalanma ihtimali çok yüksek.

Hocam son kez belirtmek istiyorum, ne sizi ne ailenizi tanıyorum ve buradan yardım etmek gerçekten de zor. Psikolojik olarak sevdiğiniz şeyleri yapmaya çalışın dediğim gibi. Gerek ailenizi ikna edin, gerek gizli gizli yapın gerçektan sadece çalışarak olmazz, olamazz! Müzik dinleyin, kitap okuyun. Hafta sonları ufuk açacak bir film izleyin öyle saçma sapan bir şey değil. Satranç oynayın, sol ve sağ beyni geliştirecek teknikler vardır onları uygulamaya çalışın. Seviyorsanız her gün 1,2 bardak filtre kahve için. Mesela ailenizden birine yürüyüşe çıkma teklif edin, yürüyüşe çıkın. İzlediğiniz psikolog videolarını onlarla paylaşın. Bence bu tarz şeyleri yapabilirsiniz olmuyorsa oldurmaya çalışın. Benim ailemde çok kıttı bu konuda. Zamanla ve sayemde çözündüler. Sizde bunu başarabilirsiniz. 490 alabilirsiniz, bunu yapan insanlar senin benim gibi insanlar. Kendinize iyi bakın. İyi akşamlar.
Abicim ben sizin önerileri sabahleyin not ediyim şimdi biraz daha test çözeyim

Geri
Yukarı