LGS eksikleri

Hokk4baz

Hectopat
Daha fazla  
Bu sene neredeyse 1 ay sonra LGS'ye gireceğim sözel dersleri çok seviyorum seve seve yapıyorum sayısalda fen dersini de yapabiliyorum ama matematik benim için bir kabus.
Matematik de yeni nesil soru görünce gözüm korkuyor çözerken beynim patlayacak gibi hissediyorum nedense. Sevdiğim konuyu çok rahat yapabiliyorum ama sevmediğim konularda çok sıkıntı yaşıyorum. Ne yapmalıyım sizce?

Bu sene neredeyse 1 ay sonra LGS'ye gireceğim sözel dersleri çok seviyorum seve seve yapıyorum sayısalda fen dersini de yapabiliyorum ama matematik benim için bir kabus.
Matematik de yeni nesil soru görünce gözüm korkuyor çözerken beynim patlayacak gibi hissediyorum nedense. Sevdiğim konuyu çok rahat yapabiliyorum ama sevmediğim konularda çok sıkıntı yaşıyorum. Ne yapmalıyım sizce?

Bende LGS'ye gireceğim deneme çöz fenden zaman arttır yanlış yapmaktansa boş bırak.

Yeni nesil sorular maalesef karşına çıkacak alışmaya çalış. Fakat 3 yanlış 1 doğruyu götürüyor diye biliyorum. Bulamıyorsan boş bırak.

Hocam bende LGS'ye gireceğim. Ama bir gerçek var ki 38 günümüz kaldı maalesef 😭. Artık her geçen dakika bizim aleyhimize işliyor. Önerim sevmediğiniz konuyu tekrar tekrar çalışın testler çözün üstüne bir de deneme çözün. Artık az kaldı yani matematiği halen yapamıyorsanız büyük bir sıkıntı var demektir işiniz zor. Ama imkansız değil. Moralinizi yüksek tutun. Yapabilirsiniz.
Kolay gelsin başarılar dilerim ☺️

Bilmediğim konuları zibilyon tane kanaldan tek tek izleyerek çözmüştüm ben. Birinde, ikisinde anlayamazsan üçüncüde anlıyorsun. Zamanın da az kaldı, biraz hızlanman gerek.

Geçen sene aynı senin gibi idim ve patladım ne yazikki sana tavsiye vermem doğru olmaz :)

Bilmediğim konuları zibilyon tane kanaldan tek tek izleyerek çözmüştüm ben. Birinde, ikisinde anlayamazsan üçüncüde anlıyorsun. Zamanın da az kaldı, biraz hızlanman gerek.

Denemekten başka çare yok.

Kendine ödüler koy ve her doğrun da kendini öv böyle yaptım matamatikten 5 yanlışım vardı.

Ne gibi ödüller olabilir aklıma gelmedi.

Bu süreden sonra sadece test çözerek eksiklerini kapatman lazım. Şöyle konu anlatımlı kitabını karşına koy, al test kitabını çöz. Anlamadığın yerlere bak, bir süre sonra bakmamaya başla. Ne kadar soru tipi görürsen o kadar iyi, pek zaman kalmadı. Ve test çözmeden önce kendini rahatlatacak şarkılar dinle. Matematiği sevmeye çalış, eğer sevmezsen asla düzelmez. İyi yönlere bak, kolay sorulardan zorlara doğru yavaş yavaş git, soruları yapmaya başlayınca Matematik'e olan sevgin artar.

Geri
Yukarı