LGS eksikleri

Konuları tamamladığını düşünüyorsan yeni nesil sorular içeren deneme setlerine başlayabilirsin artık.
Gün aşırı deneme yapabilirsin kendine. Sana bir taktik de vermek isterim:
-Misal Pazartesi deneme-1 çöz. Yapamadığın soruları kesip bir deftere yapıştır. Yanına da çözümünü yap. (Öğretmenlerine sor, arkadaşlarına sor ama bir şekilde soruları çözdür. Özel ders alabiliyorsan özel ders öğretmenine sor, internette biraz araştırırsan çok ucuz şekilde online özel ders alabileceğin siteler var oralardaki hocalara da çözdürebilirsin.)
Sonra pazartesi ve salı günü o sorular ile ilgili konulara bir göz gezdir, varsa o konulara ait test çöz. Salı akşamı deftere yapıştırdığın soruların çözümlerini ders çalışır gibi çalış.
-Çarşamba günü sabahı deneme-2 çöz. Ve yukarıdaki işlemleri tekrarla. Deftere yapıştır, sorularını bir şekilde çözdür. Yapamadığın konuları tespit edip tekrar o konulara göz gezdir.
Perşembe günü akşamı hem deneme-1'in yapıştırdığın soruları hem deneme-2 yapıştırdığın soruları çalış.
-Cuma günü deneme-3'ü çöz. İşte bu şekilde ilerle, ama her denemeden önceki baştan itibaren yapamadığın soruları çalışmayı sakın bırakma. Bu sana kalan 1 aylık sürede bir ilerleme kat ettirecektir.
Deneme setleri vs. kaynak önerileri gibi konularda tavsiye istersen de verebilirim;
-Fen Bilimleri Öğretmeniyim, 9. senemi çalışıyorum kolejlerde. ;)

Bu sene neredeyse 1 ay sonra LGS'ye gireceğim sözel dersleri çok seviyorum seve seve yapıyorum sayısalda fen dersini de yapabiliyorum ama matematik benim için bir kabus.
Matematik de yeni nesil soru görünce gözüm korkuyor çözerken beynim patlayacak gibi hissediyorum nedense. Sevdiğim konuyu çok rahat yapabiliyorum ama sevmediğim konularda çok sıkıntı yaşıyorum. Ne yapmalıyım sizce?

Ben günde 6 saat çalışıyorum kapanmada 7 saate çıkaracağım şu ana kadar 32 kitap bitirdim hedefim fen lisesi.
Konuları tamamladığını düşünüyorsan yeni nesil sorular içeren deneme setlerine başlayabilirsin artık.
Gün aşırı deneme yapabilirsin kendine. Sana bir taktik de vermek isterim:
-Misal pazartesi deneme-1 çöz. Yapamadığın soruları kesip bir deftere yapıştır. Yanına da çözümünü yap. (öğretmenlerine sor, arkadaşlarına sor ama bir şekilde soruları çözdür. Özel ders alabiliyorsan özel ders öğretmenine sor, internette biraz araştırırsan çok ucuz şekilde Online özel ders alabileceğin siteler var oralardaki hocalara da çözdürebilirsin.)
Sonra pazartesi ve salı günü o sorular ile ilgili konulara bir göz gezdir, varsa o konulara ait test çöz. Salı akşamı deftere yapıştırdığın soruların çözümlerini ders çalışır gibi çalış.
-Çarşamba günü sabahı deneme-2 çöz. Ve yukarıdaki işlemleri tekrarla. Deftere yapıştır, sorularını bir şekilde çözdür. Yapamadığın konuları tespit edip tekrar o konulara göz gezdir.
Perşembe günü akşamı hem deneme-1'in yapıştırdığın soruları hem deneme-2 yapıştırdığın soruları çalış.
-Cuma günü deneme-3'ü çöz. İşte bu şekilde ilerle, ama her denemeden önceki baştan itibaren yapamadığın soruları çalışmayı sakın bırakma. Bu sana kalan 1 aylık sürede bir ilerleme kat ettirecektir.
Deneme setleri vs. kaynak önerileri gibi konularda tavsiye istersen de verebilirim;
-Fen bilimleri öğretmeniyim, 9. senemi çalışıyorum kolejlerde. ;)

Hll olsun hocam günde 7 saat çalışıyorum sizce az mı?

Ben günde 6 saat çalışıyorum kapanmada 7 saate çıkaracağım şu ana kadar 32 kitap bitirdim hedefim fen lisesi.

Hll olsun hocam günde 7 saat çalışıyorum sizce az mı?
Saat veya çözülen sorudan çok "verim" burada önemli. Her yanlışın üzerine düşüp, kendi eksik ya da hatalı yönünü keşfetmelisin deneme çözümlerinde. Sonra onların üzerine çalışıp düzeltmelisin. Okul yok, online eğitim de yok ise; okulda olduğu gibi 40'ar dakikadan çalışma yaparsan 7 ders saati iyidir bana göre.

Bu sene neredeyse 1 ay sonra LGS'ye gireceğim sözel dersleri çok seviyorum seve seve yapıyorum sayısalda fen dersini de yapabiliyorum ama matematik benim için bir kabus.
Matematik de yeni nesil soru görünce gözüm korkuyor çözerken beynim patlayacak gibi hissediyorum nedense. Sevdiğim konuyu çok rahat yapabiliyorum ama sevmediğim konularda çok sıkıntı yaşıyorum. Ne yapmalıyım sizce?
Denemelerdeki ve test kitaplarındaki sorular genelde çok abartı oluyor. Ben denemede matematikten 5-6 net yaparken LGS'de 16 net yaptım. Eksiğin yoksa pek bir sıkıntı yaşamazsın diye düşünüyorum

Elinden gelenin en iyisini yap. Eğer olmazsa mahallendeki Anadolu liselerini araştır. En kötü ihtimal bir mahalli yerleştirmeyle alan Anadolu lisesine gidersin.

Yeni konular

Geri
Yukarı