LGS hakkında konuşalım

15,5 yaşındayım. LGS'ye gereksiz bir sınav demek için kötü bir sınav geçirmiş olman lazım. 405 almışsın ki iyi bir puan sayılmaz, ortalama. Tabii ki asıl iş YKS ve tabii ki her şey kendinde bitiyor. Buna yanlış diyen yok zaten, ama lisenin üniversite sınavı başarasında çok büyük bir öneme sahip olduğu tartışılmaz bir gerçektir.

Kesinlikle gereksiz bir sınav, önemli olan YKS, hatta bence bana göre o bile önemli değil. Önemli olan istediğin ve mutlu olduğun bir işte çalışabildiğin.

Kesinlikle gereksiz bir sınav, önemli olan YKS, hatta bence bana göre o bile önemli değil. Önemli olan istediğin ve mutlu olduğun bir işte çalışabildiğin.
Gereksiz bir sınav falan değil. Geçen seneki LGS'ye 1.7 milyon insan girdi. Nasıl elenecek bu insanlar? O piti piti ile falan mı? Gerçekten saçma konuşuyorsunuz. İstediğin işte çalışmak için( istediğin işin ne olduğuna bağlı olarak) çalışman lazım. Ve iyi okulların da buna büyük katkısı var.

Geçen sene girdim fen lisesi kazandım çalışınca yapılıyor en önemlisi ise devamlılık ve düzen.
Matematiğe biraz daha önem vermeli LGS öğrencileri.
2 saat önce deneme oldum, sonucum:
Türkçe: 18 doğru, 1 yanlış, 1 boş
Matematik: 3-4 doğru, 2-3 yanlış, gerisi boş
Fen: 15 doğru, 5 yanlış(Normalde fende 18 doğru yapardım, bu denemenin fen dersi biraz zordu.)
Diğerleri: 1 yanlış sosyal, 1 yanlış din, İngilizce tam.
Puanım:
1614247396128.png

İstediğim lisenin puanı:
1614247483413.png

Sınava kalan süre:
1614247545283.png

Gram ders çalışmadım. Bu liseyi kazanmak benim için çok önemli.

LGS'ye ilk girenlerdenim. Başta TEOG kalktı deyince yazdan başlayan çalışmam ve çalışma hevesim bir anda gitti, boşuna mı çalıştım vs. havalarına girdim. Neyseki LGS diye bir sınav olacağını duyunca tekrardan bir tempo oluşturdum. Günümün %28i PC'de %60ı okulda %10u ders çalışmayla kalan %2i de ihtiyaçlarla geçiyordu. Ağır bir çalışma tempom yoktu günde maks 1.5 saat çalışıyordum. Sınava girerken konu eksiğim kalmamıştı ama test eksiğim vardı, pratiğim yoktu. Sınavda %8,6'ya girdim, 1 milyon kişinin girdiğini hesaba katarsak 86bin sıralama demek. Son 1 ay kala her hafta 3,4 denmeye giriyorduk o denemeler olmasaydı bu sıralama imkansız gibiydi. Okulumuz sağ olsun sınava son 3,4 ay kala denemelerde sıralama yapanları ayrı sessiz bir ortama toplayıp sadece deneme ve soru çözümü yaptırdı bu da evdeki çalışmamamın açığını biraz da olsa kapatmama yardımcı oldu. Uzun lafın kısası günde 2-2.5 saat çalışma temposuyla güzel bir sıralama alınabilir ve denemelerin oynadığı rol çok yüksek. Ha ayrıca şunu da belirteyim, denemelerde yaptığım netin 15 net falan altında yaptım çünkü kimse girdiğimiz sınav kadar zor ve muhakeme yeteneği isteyen bir sınav olmasını beklemiyordu.

Fen: 15 doğru, 5 yanlış(Normalde fende 18 doğru yapardım, bu denemenin fen dersi biraz zordu.)
Puanım:
Eki Görüntüle 895320
İstediğim lisenin puanı:
Eki Görüntüle 895322
Sınava kalan süre:
Eki Görüntüle 895324
Matematiğe biraz daha yoğunlaş bence.

Puanım:
Eki Görüntüle 895320
İstediğim lisenin puanı:
Eki Görüntüle 895322
Sınava kalan süre:
Eki Görüntüle 895324
vay be puanlar baya düşmüş, ben zamanında 351 puan yaparak %8,6'ya girmiştim.

LGS'ye ilk girenlerdenim. Başta TEOG kalktı deyince yazdan başlayan çalışmam ve çalışma hevesim bir anda gitti, boşuna mı çalıştım vs. havalarına girdim. Neyseki LGS diye bir sınav olacağını duyunca tekrardan bir tempo oluşturdum. Günümün %28i PC'de %60ı okulda %10u ders çalışmayla kalan %2i de ihtiyaçlarla geçiyordu. Ağır bir çalışma tempom yoktu günde maks 1.5 saat çalışıyordum. Sınava girerken konu eksiğim kalmamıştı ama test eksiğim vardı, pratiğim yoktu. Sınavda %8,6'ya girdim, 1 milyon kişinin girdiğini hesaba katarsak 86bin sıralama demek. Son 1 ay kala her hafta 3,4 denmeye giriyorduk o denemeler olmasaydı bu sıralama imkansız gibiydi. Okulumuz sağ olsun sınava son 3,4 ay kala denemelerde sıralama yapanları ayrı sessiz bir ortama toplayıp sadece deneme ve soru çözümü yaptırdı bu da evdeki çalışmamamın açığını biraz da olsa kapatmama yardımcı oldu. Uzun lafın kısası günde 2-2.5 saat çalışma temposuyla güzel bir sıralama alınabilir ve denemelerin oynadığı rol çok yüksek. Ha ayrıca şunu da belirteyim, denemelerde yaptığım netin 15 net falan altında yaptım çünkü kimse girdiğimiz sınav kadar zor ve muhakeme yeteneği isteyen bir sınav olmasını beklemiyordu.
İlk sınav avantajdı aslında. 1 yıl sonraki sınavda 380 ile alan okul 450 ile almaya başladı. Öğrencilerin biraz daha bilgisi olsaydı çoğu kişi istediği okula daha kolay girerdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı