LGS Hakkında Sorularım?

Graiden

Hectopat
Merhabalar sorularımı sırayla yazacağım:
1: Sınav daha zor mu olacak?
2)En zor ders ne olur?
3)Örnek sorular kadar zor olur mu?
4)Bir de
Türkçe: 14 net
İnkılap: 9-10 net
Din: 7-8 net
İngilizce: 4-6 net
Matematik: 7-10 net
Fen b.: 8-15 net
Bu neylerse yapsam 350 puan alabilir miyim?
Not: Matematik veya fen daha düşük yapabilirim. Genelde denemelerde böyle sadece Matematik'ten 4-6 net yapıyorum tek fark sadece o.

Son düzenleyen: Moderatör:
1: Bir tık zor olacak çünkü çok fazla kişi katılıyor
2: Kişiden kişiye değişir o mesele adamın Matematik zekası fazlaysa ona kolay gelen sana zor gelir. Ama bana göre Matematik zor olacak.
3: Hemen hemen o seviyeye yakın olur
4: Alabilirsin bence bende bu sene gireceiğm için o konuda fazla bir şey diyemeyeceğim.

Matematik ve Fen'den dediğiniz şekilde net yaparsanız diğer bütün dersleri fulleseniz bile sınavla girilen bir yere giremezsiniz. Ben geçen sene matematikten 9 net fenden 18 net Türkçeden 17 net ve diğer derslerden neredeyse full yapıp 416 puan aldım ve yine yerel yerleştirmeye kaldım.
Evet örnek sorular kadar zor oluyor. Hatta daha zor sorular bile gelebiliyor.
En zor ders matematik oluyor.
Sınav bence geçen seneye göre daha zor olacak çünkü bu sene öğrencilerin konu alanı daha az. Konu alanı az olduğu için çalışması daha kolay. O yüzden de daha zor yapacaklarını düşünüyorum.
Son olarak netleriniz bu şekilde olursa 300 puanı geçemezsiniz muhtemelen.
Ama puan meselesi şöyle X sorusu 5 puan veriyor diyelim bu soruyu sadece %10 kişi yaptı bu sorunun puanı artıyor. Zor soruları yapmak çok önemli yani. Diğer kişilerin yaptığı sonuçlar da önemli kısacası.

Merhabalar sorularımı sırayla yazacağım:
1: Sınav daha zor mu olacak?
2)En zor ders ne olur?
3)örnek sorular kadar zor olur mu?
4)Bir de.
Türkçe: 14 net.
İnkılap: 9-10 net.
Din: 7-8 net.
İngilizce: 4-6 net.
Matematik: 7-10 net.
Fen b: 8-15 net.
Bu neylerse yapsam 350 puan alabilir miyim?
Not: Matematik veya fen daha düşük yapabilirim. Genelde denemelerde böyle sadece Matematik'ten 4-6 net yapıyorum tek fark sadece o.

İlk yıl sınava girenlerdenim. Eğer Matematik yapabiliyorsan sana çok faydası olur olur çünkü sözeli herkes yapıyor. Sözelde3yanlış 1boşum vardı. Matematik netim 3-5 arasıydı, biz girerken sayısalda soru başına 1 dakika düşüyordu. Çok az zaman dilimi o yüzden pek iyi yapamadık sayısalı, herkesin öyleydi gerçi. Yani fen ve matematiği yaparsan istediğin okula gidersin. Bir de puanın değil dilimin önemli. Ben 317 puanla %14 dilime girerken. Geçen sene giren arkadaş 400 civarı bir puanla daha kötü dilime yerleşmişti.%10'a girersen rahatsın.
Matematik ve Fen'den dediğiniz şekilde net yaparsanız diğer bütün dersleri fulleseniz bile sınavla girilen bir yere giremezsiniz. Ben geçen sene matematikten 9 net fenden 18 net Türkçeden 17 net ve diğer derslerden neredeyse full yapıp 416 puan aldım ve yine yerel yerleştirmeye kaldım.
Evet örnek sorular kadar zor oluyor. Hatta daha zor sorular bile gelebiliyor.
En zor ders matematik oluyor.
Sınav bence geçen seneye göre daha zor olacak çünkü bu sene öğrencilerin konu alanı daha az. Konu alanı az olduğu için çalışması daha kolay. O yüzden de daha zor yapacaklarını düşünüyorum.
Son olarak netleriniz bu şekilde olursa 300 puanı geçemezsiniz muhtemelen.
Dilimin kaçtı senin.Puandan çok dilim etkili

İlk yıl sınava girenlerdenim. Eğer Matematik yapabiliyorsan sana çok faydası olur olur çünkü sözeli herkes yapıyor. Sözelde3yanlış 1boşum vardı. Matematik netim 3-5 arasıydı, biz girerken sayısalda soru başına 1 dakika düşüyordu. Çok az zaman dilimi o yüzden pek iyi yapamadık sayısalı, herkesin öyleydi gerçi. Yani fen ve matematiği yaparsan istediğin okula gidersin. Bir de puanın değil dilimin önemli. Ben 317 puanla %14 dilime girerken. Geçen sene giren arkadaş 400 civarı bir puanla daha kötü dilime yerleşmişti.%10'a girersen rahatsın.

Dilimin kaçtı senin.Puandan çok dilim etkili
%9 idi dilimim.

Hocam 10 bile yetemiyor bazen adam akıllı okullar için 7 ve altı lazım.
Aynen öyle %2ye giren arkadaşım kocaeli fene girememişti.%5e giren diğeri hiçbir okulu kazanamadı.Arkadaşın öncelikle 2nitelikli okul seçmesi lazım.Daha sonra geçen seneki dilimlerine bakıp hedef belirlemeli.

Bende bu sene LGS'ye gireceğim maalesef heyecanlıyım ben Türkçe yapamıyorum Matematik yapabiliyorum ama değişiyor.
Kısacası ben biraz dengesizim çok korkuyorum.😂😭😩🤣🤣

@Yusuf Koçoğlu
Maalesef Allah iyi derece yapıp hayvanat bahçesine gidenlere sabır versin. Bizim yapabileceğimiz daha çok çalışıp bu sistemi değiştirmeye çalışmak sanırım.
Bazen çevreme bakıyorum da ne kadar aptal insanlar var diyorum. Buradan bunu okuyan 8. sınıflara sesleniyorum böyle ortamlar istemiyorsanız son 20 gün kaldı olabildiğince çok çalışın. Zaten sokağa çıkma yasağı var. İzin saatlerinde çıkın dolaşın, gezin karantina saatlerinde çalışabildiğiniz kadar çalışın bence. Keşke çalışsaydım da bu aptalların yanında olmasaydım diyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı