LGS matematik için tavsiyeler

Bende bu sene LGS'ye gireceğim. Matematik hariç diğer derslerim iyi sayılır. Ama matematiği yapamıyorum asla. Arkadaşlarım şey dedi matematiği yapamıyorsan diğerlerini fullemeye çalış en azından bir bolluk gelir.(bolluk Balıkesir'de en düşük nitelikli lise ) sizce de matematiği biraz boşlayıp diğer dersleri mi fullemeye çalışsam kararsız kaldım.

Örnek sorulara vs odaklanma. Onlar aşırı kolay.
Farklı yayınlardan çözmeye çalış.
Bu arada bu sene mi gireceksin seneye mi?

Ayrıca üniversite için iyi lise şart değil fakat neden 4 yılınız kalitesiz bir ortamda geçsin ki?

Bende bu sene LGS'ye gireceğim. Matematik hariç diğer derslerim iyi sayılır. Ama matematiği yapamıyorum asla. Arkadaşlarım şey dedi matematiği yapamıyorsan diğerlerini fullemeye çalış en azından bir bolluk gelir.(bolluk Balıkesir'de en düşük nitelikli lise ) sizce de matematiği biraz boşlayıp diğer dersleri mi fullemeye çalışsam kararsız kaldım.

Bence hiçbir dersi boşlama.

Dostum herkeste zeka aynı mı sence?

Ben herkeste aynı zeka var diye bir cümle kurmadım. LGS'de çıkınca da o hızda çözmen gerekiyor.
Şunu da unutmayın, iyi liseye gidince iyi üniversiteye gidilmiyor. Buradan zekaya nasıl bağladın?

Ben zamanımın kalmadığını belirttim. Yanlış anlıyorsun.

İyi bir üniversitenin yolu iyi bir lisedir.
Bu fikri nereden aldığını merak ediyorum açıkcası. Yüzde 90 zaten iyi liseye giden iyi üniversiteye gider. Arkadaşım Ankara Fen'de okuyor ve şu an tamamen kendini kapattı. İş lisede değil kendinde bitiyor. Fakat iyi liseye gittiysen yani bu lise bilincinin farkındaysan iyi üniversiteye de gidersin.

Geri
Yukarı