LGS için tavsiyeleriniz

Hocam fen lisesi hedefim olmadığını 3.5 dilimini istediğimden anlaşılmış olması gerekiyor. Okul geçen sene 455 puandan ve 3.6'lık dilimden almıştı.

Ben de öyle. Soruları yapabiliyorum ama sınavda bir şey olur diye korkuyorum.

Kardeş herkes Full çekiyor senin dilimin en az %6 falan yani herkes iyi yapıyor.

6 günün kalmış bence yapabileceğin çok bir şey yok. Kendini de son günlerde kasma. Rahatlamanı (seni mutlu edecek şeylerle uğraş) tavsiye ederim. Puanın da gayet iyi. Kendine inan ve pozitif ol.

Geçen yıl girmiştim ben de. 330 aldım :). Tavsiye de bulunabilecek biri olduğumu düşünmüyorum ama kendine inan yaparsın lafı çok gereksiz bence. Benim girdiğim LGS'de matematik çok zordu benim için. Bütün puanlarım ondan gitti. Gerisi o kadar zor değil ama çok soru var benim başım ağrımaya başlıyor yaparken. 30 edebiyat, 30 sosyal, 30 matematik, 30 fen. İngilizce var mıydı hatırlamıyorum ama çok kafa yoruyor bunların hepsini yapmaya çalışmak. En önemli şey odaklanmak ve ben onu yapamadım. Başımın ağrısından matematikteki çoğu bildiğim soruyu da yapamadım.

Uykunu güzelce al stres yapma fazla. Sınav günü en az 30 dakika önceden okulda ol. Ben de geçen sene girdim 476 aldım. Sınav anında stres yaptım 3 soru gitti ama olsun yine de memnunum okulumdan. Denemen neyse hemen hemen aynısı çıkıyor bu arada 2 soru eksik veya fazla. 2-3 gün daha çalış artık soru çözmene gerek yok konulara üstten göz gezdir yeterli. Sınav arasında sakın sorulardan konuşma. Tecrübe ettim maalesef :D

Geçen yıl girmiştim ben de. 330 aldım :). Tavsiye de bulunabilecek biri olduğumu düşünmüyorum ama kendine inan yaparsın lafı çok gereksiz bence. Benim girdiğim LGS'de Matematik çok zordu benim için. Bütün puanlarım ondan gitti. Gerisi o kadar zor değil ama çok soru var benim başım ağrımaya başlıyor yaparken. 30 edebiyat, 30 sosyal, 30 Matematik, 30 fen. İngilizce var mıydı hatırlamıyorum ama çok kafa yoruyor bunların hepsini yapmaya çalışmak. En önemli şey odaklanmak ve ben onu yapamadım. Başımın ağrısından Matematik'teki çoğu bildiğim soruyu da yapamadım.

Ben de LGS ilk çıktığında girmiştim ve örnek soru olmadığından soru tiplerini bilmiyordum. Bu yüzden çalışmadım ama kendime güvenim vardı. LGS'den 370 puan almıştım. O zaman 380 ile alan fen lisesini kaçırmıştım.

Kardeş herkes Full çekiyor senin dilimin en az %6 falan yani herkes iyi yapıyor.
Abicim kusura bakma ama saçmalıyorsun.
Geçen yıl girmiştim ben de. 330 aldım :). Tavsiye de bulunabilecek biri olduğumu düşünmüyorum ama kendine inan yaparsın lafı çok gereksiz bence. Benim girdiğim LGS'de Matematik çok zordu benim için. Bütün puanlarım ondan gitti. Gerisi o kadar zor değil ama çok soru var benim başım ağrımaya başlıyor yaparken. 30 edebiyat, 30 sosyal, 30 Matematik, 30 fen. İngilizce var mıydı hatırlamıyorum ama çok kafa yoruyor bunların hepsini yapmaya çalışmak. En önemli şey odaklanmak ve ben onu yapamadım. Başımın ağrısından Matematik'teki çoğu bildiğim soruyu da yapamadım.

20 Türkçe 10 sosyal 10 fen 10 İngilizce 20 Matematik 20 fen
Ben de LGS ilk çıktığında girmiştim ve örnek soru olmadığından soru tiplerini bilmiyordum. Bu yüzden çalışmadım ama kendime güvenim vardı. LGS'den 370 puan almıştım. O zaman 380 ile alan fen lisesini kaçırmıştım.

2018 bayağı zordu haklısın.
Uykunu güzelce al stres yapma fazla. Sınav günü en az 30 dakika önceden okulda ol. Ben de geçen sene girdim 476 aldım. Sınav anında stres yaptım 3 soru gitti ama olsun yine de memnunum okulumdan. Denemen neyse hemen hemen aynısı çıkıyor bu arada 2 soru eksik veya fazla. 2-3 gün daha çalış artık soru çözmene gerek yok konulara üstten göz gezdir yeterli. Sınav arasında sakın sorulardan konuşma. Tecrübe ettim maalesef :D

Geçen sene girşey mişim istediğim liseye gider mişim matematiğini 20 25dk civarında bitirmiştim çünkü :(
6 günün kalmış bence yapabileceğin çok bir şey yok. Kendini de son günlerde kasma. Rahatlamanı (seni mutlu edecek şeylerle uğraş) tavsiye ederim. Puanın da gayet iyi. Kendine inan ve pozitif ol.
Son olarak yayınlanan çalışma sorularını bitireceğim.Cuma günü de dinlenirim artık.

Son düzenleme:
Bildiğiniz veya bilmediğiniz üzere 20 Haziran günü LGS sınavı yapılacak ve yaklaşık 1.5 milyon öğrenciden biriyim hedefim 460 puan üstü almak ve 3.5 dilimine girmek. Genel deneme puanlarım 450 civarlarında dolaşıyor. Her ay örnek sorular yayınlanıyor onları çok rahat çözebiliyorum. Onun dışında 2019 LGS Matematik sorularını da yaklaşık 15 - 20 dakikada çözmüştüm ama içimde bir şüphe var sanki yapamayacakmışım gibi. Sene içinde çok çalışamadım çünkü aynı zamanda göztepe altyapısında oynuyorum. Sınava özel taktikler vs. biliyorsanız anlatır mısınız? Onun dışında da biraz sohbet edelim.

Bende girmiştim LGS'ye. Deneme sınavlarındaki ile gerçek sınav uyuşmuyor bana kalırsa, deneme sınavı sorularını rahatça yapardım (Matematik hariç) LGS'de İngilizce ve feni aşırı batırdım. Matematiği kendimce iyi yaptım (10 net :D artık göklerden bir şey bana güç verdi sanırım).Sonuç Anadolu lisesi. Puanla gittim 90 altı olsaydı giremeyecektim. Sözeli herkes yapıyor sen sayısalı yap rahat gidersin. Panik yapma sakın ben rahattım hatta cam kenarında olduğum için arada dışarıya bakıyordum. 400 virgüllü bir puan aldım bende fen lisesi tutmayınca kekoların olduğu bir yere kaldım diye düşünüyordum ama öyle olmadı şükür. Fen lisesi olmasa da iyi bir Anadolu lisesine gidersin dert etme bende keşke 1 yıl öncesinde olsaydımda matematiğimi toparlasaydım. Çok zorlandım bu sene Matematik'te en son bıraktım çalışmadım. Sınıfta kalma getirdiler artık bir şekilde yapacağım matematiği hayırlısı. Son gün çalışma hatta 2 gün bence. Git oyun falan oyna kafanı rahatlat ben LoL oynadım bir gün öncesinde.

Bende girmiştim LGS'ye. Deneme sınavlarındaki ile gerçek sınav uyuşmuyor bana kalırsa, deneme sınavı sorularını rahatça yapardım (Matematik hariç) LGS'de İngilizce ve feni aşırı batırdım. Matematiği kendimce iyi yaptım (10 net :D artık göklerden bir şey bana güç verdi sanırım).Sonuç Anadolu lisesi. Puanla gittim 90 altı olsaydı giremeyecektim. Sözeli herkes yapıyor sen sayısalı yap rahat gidersin. Panik yapma sakın ben rahattım hatta cam kenarında olduğum için arada dışarıya bakıyordum. 400 virgüllü bir puan aldım bende fen lisesi tutmayınca kekoların olduğu bir yere kaldım diye düşünüyordum ama öyle olmadı şükür. Fen lisesi olmasa da iyi bir Anadolu lisesine gidersin dert etme bende keşke 1 yıl öncesinde olsaydımda matematiğimi toparlasaydım. Çok zorlandım bu sene Matematik'te en son bıraktım çalışmadım. Sınıfta kalma getirdiler artık bir şekilde yapacağım matematiği hayırlısı. Son gün çalışma hatta 2 gün bence. Git oyun falan oyna kafanı rahatlat ben LoL oynadım bir gün öncesinde.

Çalışma sorularını bitirdikten sonra(Yaklaşık 300 Matematik sorusu) yatacağım sınava kadar. Geçen sene ki LGS Matematik sorularını ekim gibi çözemiyordum bile(Basit bir köklü ifade sorusunu) fakat yaklaşık 2 hafta önce tekrar çözmeye çalıştığımda 16 soruyu 20 dakikada bitirmiştim.
Deneme sınavlarında (kaliteli olanlardan bahsediyorum) sadece eleyici sorular soruluyor örneğin Matematik'ten 20 soru da eleyici çıkıyor kolay sorular çok az veriliyor. Çünkü kolay soruları herkes yapar önemli olan eleyicileri çözmek mantığındalar. Bazı deneme kitaplarında(Nartest gibi)LGS düzeyinin bir tık üstünde sorular soruluyor sınava alışmamız için o yüzden denemelerde aldığımız puanların biraz üstüne eklenmiş hali ortalama LGS sonucumuza denk çıkıyor.

Geri
Yukarı