LGS matematiği nasıl düzeltilir?

zeusax2

Femtopat
2023 LGS'ye hazırlanıyorum ve deneme sınavlarına giriyorum. Bu deneme sınavlarındaki en çok sıkıntı çektiğim ders matematik. Zor denemelerde de kolay denemelerde de genelde 9-10 doğru yapıyorum. Bu durum moralimi çok bozuyor.

Diğer derslerim genelde iyi geliyor. Kötü gelse bile çalışıp hallediyorum ama matematikte bir türlü kontrolü ele alamadım. Ne yapmam lazım? Konulara hakimim, soruyu da anlıyorum ama ne yapacağımı çoğu soruda anlayamıyorum. Anlasam bile izlediğim yol çok uzun oluyor veya yanlış yolda gidiyorum. Ne yapmam lazım?

2023 LGS'ye hazırlanıyorum ve deneme sınavlarına giriyorum. Bu deneme sınavlarındaki en çok sıkıntı çektiğim ders matematik. Zor denemelerde de kolay denemelerde de genelde 9-10 doğru yapıyorum. Bu durum moralimi çok bozuyor.

Diğer derslerim genelde iyi geliyor. Kötü gelse bile çalışıp hallediyorum ama matematikte bir türlü kontrolü ele alamadım. Ne yapmam lazım? Konulara hakimim, soruyu da anlıyorum ama ne yapacağımı çoğu soruda anlayamıyorum. Anlasam bile izlediğim yol çok uzun oluyor veya yanlış yolda gidiyorum. Ne yapmam lazım?

Moralini bozma ben 7-8 net yapınca şükrediyordum önünde çok zaman var internette bulabilirsin ya da diğer kişilerin yorumlarına bak benim verebileceğim bilgiler yanlış çıkabilir.

Hocam stres yapmayın sakın. 2021 LGS`sine girdim. Korkmayın öncelikle. Şuan zamanınız çok daha. Bir konuyu 1 ayda bile anlayamayabilirsin sorun etme. Özel ders almanı, alamazsan konu anlatımı dinlemeni öneririm. Okuldaki hocalarına sorular sormaktan çekinme, teneffüslerde, kantinde, arayarak, mesajlaşarak rahatsız et soru sorarak yanlış anlamaz veya rahatsız olmazlar. Yolun açık olsun. :)

Okulun başlamasının üzerinden daha çok az zaman geçti zaten endişelenme sakın. Ben de 2022 LGS'ye girdim ve emin ol ki deneme soruları LGS sorularından daha zor oluyor genelde. Sınava yalnızca bir hafta kala olduğum denemelerde bile bazen 11-12 net yaptığım oluyordu. (sonuç: 17 net)

Çok soru çözmüyor olabilirsin ya da konuyu da anlamamış olabilirsin. Yapman gereken biraz konu çalışacaksın, ilgili konunun eski nesil sorularını iyice öğreneceksin ve yeni nesil soru pratiği yapacaksın. Unutma ki yeni nesil soruları yapabilmek için ilgili konunun eski nesil dediğimiz eski tip sorularını da yapabiliyor olman gerekiyor. Sadece konuyu çalışmak yetmiyor, soru da çözmek lazım kısacası.

Hocam bir de denemede moralinizi bozmayın. Çünkü bilerek daha zor yapılıyor alışın vs. diye yani denemede 300 yapan adam LGS de 320+ yapabilir moraliniz bozulmasın.

Sene başında 20 sorudan 10 doğru zor yapıyordum(2 sene önce girdim sınava) şu an fen lisesinde okuyorum. Sen daha yolun başındasın özel ders falan almayı düşünebilirsin

Hocam eğer ki ilkokuldan adam akıllı bir matematik temelin yoksa antremanlarla matematik kitabını çöz yani temel matematiğini hallet eğer ki böyle yapmazsan netler yükselmez.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı