LGS nasıl çalışılmalı?

Realiond

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba bu forumda zamanında YKS konuları açtık şimdi küçük kardeşim için LGS nasıl çalışılmalı diye açacağım.
Matematik ve diğer derslerden konu eksikleri var ikinci dönem konularına günü güne çalıştırıp hafta sonları da geçen dönemi halletirmeyi düşünüyorum sizce nasıl?

Arkadaşlar merhaba bu forumda zamanında YKS konuları açtık şimdi küçük kardeşim için LGS nasıl çalışılmalı diye açacağım.
Matematik ve diğer derslerden konu eksikleri var ikinci dönem konularına günü güne çalıştırıp hafta sonları da geçen dönemi halletirmeyi düşünüyorum sizce nasıl?

Konu dinle okulda anlatılan konuları dinledikten sonra kolay seviyen test çözmeye başla zamanla zorlaştır her dersten 2 kaynak bitir son 1-2 ayda zaman tutarak deneme çöz bitti gitti.

Hocam konu eksiği bırakmasın. Matematik çok iyi bilsin ve yeni nesil sorulara çok çalışsın. Haftaiçi zor olan derslere çalışsın haftasonu din inkilap ingilizce dersi halletsin. Zaten ezber konular. Paragraf bol bol çözsün ve en önemlisi haftada 1 deneme çözmeli.

Kesinlikle bol bol paragraf ve matematik ayrıca konuda eksiğiniz olmamalı ve eksikleri tespit etmek için denemeler çözülmeli ayrıca bu denemelerin sonucuna göre hareket edilmeli ve yapılamayan sorular o bölümün hocasına özenle sorulmalı. Çözüm diye işaretlersen diğer çalışacak arkadaşlarda faydalansınlar.

Geri
Yukarı