LGS netleri nasıl arttırılır?

Unknowise

Picopat
Daha fazla  
Türkçe 15 doğru 4 yanlış 1 boş.
İnkılap 9 doğru 1 yanlış.
Din 7 doğru 3 yanlış.
İngilizce 10 doğru (Full)
Matematik 12 doğru 6 yanlış 2 boş.
Fen 17 doğru 3 yanlış.
398 gibi bir puan oluyor. Derslere yeteri kadar çalıştığım söylenemez fakat artık sıkı olmanın vakti geldi. Nelere ağırlık vermeliyim? İstediğim lise LGS zor olunca 415 puan civarı kolay olunca 443 gibi bir puan istiyor yüzdelik dilimi 7.6. hedefimi küçük bulduğum için pek fazla çalışmıyordum zaten yaparım kafasındaydım. Fakat şu an da en az 420 puan falan olmasını isterdim. 3 deneme de aynı puan aldım neredeyse hep bu civarlarda. Önerileriniz neler? Ne yapmalıyım?

Denemelerde hangi konularda yanlış yaptığınıza bakmalısınız. Hangi konularda eksiğiniz olduğunu görüp onları kapatmaya çalışın. Konuları tekrar edin, bolca soru çözün. Deneme çözeceğiniz zaman zaman tutun. Netleriniz kötü değil sınava kadar artar elbet.

Türkçe 15 doğru 4 yanlış 1 boş.
İnkılap 9 doğru 1 yanlış.
Din 7 doğru 3 yanlış.
İngilizce 10 doğru (Full)
Matematik 12 doğru 6 yanlış 2 boş.
Fen 17 doğru 3 yanlış.
398 gibi bir puan oluyor. Derslere yeteri kadar çalıştığım söylenemez fakat artık sıkı olmanın vakti geldi. Nelere ağırlık vermeliyim? İstediğim lise LGS zor olunca 415 puan civarı kolay olunca 443 gibi bir puan istiyor yüzdelik dilimi 7.6. hedefimi küçük bulduğum için pek fazla çalışmıyordum zaten yaparım kafasındaydım. Fakat şu an da en az 420 puan falan olmasını isterdim. 3 deneme de aynı puan aldım neredeyse hep bu civarlarda. Önerileriniz neler? Ne yapmalıyım?
Türkçe ve matematik çöz günlük 450 soru çöz.Günlük 400 soru yapmama rağmen 430 yapmıştım.

Türkçe ve matematik çöz günlük 450 soru çöz. Günlük 400 soru yapmama rağmen 430 yapmıştım.

Hocam dönem başından 400 soru ne bu çocuk yemek masasındada soru çözsün isterseniz :D

Hocam eksiklerinizi kapatın günlük tekrarlarınızı aksatmayın bolbol çeşitli kaynaklardan sorular çözün yeni soru tipleri keşfedin yanlış yaptığınızda kendiniz araştırın okuldaki 2-3 farklı hocaya gösterin onlar çözsün değişik soru çözüm yöntemleri öğrenin başarılar.

Yeni konular

Geri
Yukarı