LGS netlerim nasıl?

Unknowise

Picopat
Daha fazla  
Türkçe 16 Doğru 4 yanlış
İnkılap 7 Doğru 3 yanlış
Din 8 Doğru 2 yanlış
İngilizce 10 Doğru
Matematik 14 Doğru 4 yanlış
Fen 16 Doğru 3 yanlış 1 Boş

Toplamda 413 gibi bir puan yapıyor. Hedefim 440-450 istediğim lise 7.6 yüzdelik dilimi var. Sizce ne kadar daha netlerimi artırsam sizce liseye girerim? İlçede yaşıyorum 120 kontenjanı var lisesin. Neler yapmamı önerirsiniz? Ve şu anda matematikte eksiklerim var özdeşliklerde çarpanlarını ayırmada sıkıntım var bunu nasıl çözerim? Nelere ağırlık vereyim? Matematiğimi biraz yükseltmek istiyorum 13-14 netlere kadar yapsam çok iyi benim için. İyi Forumlar.

Fena bir yayın değil ama netlerini düzeltmeye bak çünkü LGS de yüzde 4'ten sonraki yüzdelik dilimlerde yığılma oluyor bir de inkılap din gibi güzelce çalışsan halledebileceğin derslerden yanlış yapmamaya çalış o yanlışlar yüzünden okula gidemezsen çok üzülürsün. Bir de hocam çarpanlara ayırma konusunu iyice çalışmanı tavsiye ederim lisede pek çok sorunun çözümünde çok işine yarar seni hızlandırır.

Türkçe 16 doğru 4 yanlış.
İnkılap 7 doğru 3 yanlış.
Din 8 doğru 2 yanlış.
İngilizce 10 doğru.
Matematik 14 doğru 4 yanlış.
Fen 16 doğru 3 yanlış 1 boş.

Toplamda 413 gibi bir puan yapıyor. Hedefim 440-450 istediğim lise 7.6 yüzdelik dilimi var. Sizce ne kadar daha netlerimi artırsam sizce liseye girerim? İlçede yaşıyorum 120 kontenjanı var lisesin. Neler yapmamı önerirsiniz? Ve şu anda matematikte eksiklerim var özdeşliklerde çarpanlarını ayırmada sıkıntım var bunu nasıl çözerim? Nelere ağırlık vereyim? Matematiğimi biraz yükseltmek istiyorum 13-14 netlere kadar yapsam çok iyi benim için. İyi sosyaller.

İnkılap, din gibi derslerden soru kaçırmamaya çalış. Türkçe ve fen netlerini 17ye yükseltip matematiği de 15 yaparsan yeterli olacaktır herhalde.

Ben LGS zamanında hiç çalışmadan fullemiştim inkılap tarihini. din ve inkılap tarihinde Full net yapmaya çalış bence Türkçede de hangi konulardan yanlışın varsa o konuyu tekrar edebilirsin paragraf ve kitap okumayı ihmal etme bence.

Türkçe 16 Doğru 4 yanlış
İnkılap 7 Doğru 3 yanlış
Din 8 Doğru 2 yanlış
İngilizce 10 Doğru
Matematik 14 Doğru 4 yanlış
Fen 16 Doğru 3 yanlış 1 Boş

Toplamda 413 gibi bir puan yapıyor. Hedefim 440-450 istediğim lise 7.6 yüzdelik dilimi var. Sizce ne kadar daha netlerimi artırsam sizce liseye girerim? İlçede yaşıyorum 120 kontenjanı var lisesin. Neler yapmamı önerirsiniz? Ve şu anda matematikte eksiklerim var özdeşliklerde çarpanlarını ayırmada sıkıntım var bunu nasıl çözerim? Nelere ağırlık vereyim? Matematiğimi biraz yükseltmek istiyorum 13-14 netlere kadar yapsam çok iyi benim için. İyi Forumlar.
Puan hedefliyerek olmaz, ve hedefiniz aşırı düşük. Açıkçası bu netlerde çok iç açıcı değil. Hedefiniz genel sıralamada iyi olmak olmalı.

Hocam eğer devlet okulundaysanız sanırım uyguladıkları taktik şu denemeyi daha kolay yani kolay değil de normal derecede soruyorlar ama gerçek LGS'yi çok zor soruyorlar.
Benim bir arkadaşım denemeden 485-490 arası alıyordu ama normal LGS'den 390 aldı.
O yüzden denemelerde bakmayın daha sıkı çalışın. Deneme nasılsa notum yüksek demeyin sıkıntı çıkabiliyor.

Matematik ve Türkçeye biraz daha sıkı çalış paragraf çöz bol bol ayrıca katsayısı düşük dersleri elinden geldiği kadar 10 da 10 yapmaya çalış.

Geri
Yukarı