LGS önerileri

Düzenli çalış, yanlışını öğren, sadece sınava odaklan, kötü geçen bir sınav olabilir sıkıntı etme önünde daha çok var(son deneme değilse tabii.).moralini her zaman yüksek tut, çoğu denemelerde fulleyen tipler gördüm ve çoğu da sınavdan ağlayarak çıktılar. Bir soruda takılıp "ben bunu nasıl yapamam dedikleri için."ve son olarak asla ama asla kız arkadaş yapma. Başarılar.
Full alanların her türlü ağlama nedeni LGS'nin muhteşem geçeceğini sanmları.

1 yanlışta ağlıyorlar.

Full alanların her türlü ağlama nedeni LGS'nin muhteşem geçeceğini sanmları.

1 yanlışta ağlıyorlar.

Hocam öyle egolularını gördüm ki sınavda şaşıp kaldılar. O yüzden bir dayanak olmadan kimseyi üst taraftan görmenin anlamı yok derim hep. İşin kötü yanı böyle kötü yapmayan egolu biri ile aynı okula denk geldim.

Arkadaşlar merhaba 8. sınıf konularına 1 haftaya başlıyacağız. Önerileriniz nelerdir? 7. sınıfım şu an.

Şimdiden sıkı çalışma sıkılırsın son 2 ay kala. Zor kitapları eline bile alma okyanus Master falan. Ben 3 ay kala çalışmıştım 467 puan almıştım. Son zamanlar çok önemli.

Arkadaşlar merhaba 8. sınıf konularına 1 haftaya başlıyacağız. Önerileriniz nelerdir? 7. sınıfım şu an.

Ben 9.sınıfım şu an 10.sınıfa geçeceğim LGS'den tam hatırlamıyorum ama en az 479 en fazla 489 gibi bir puan aldım bende senin gibi okulumun böyle bir hizmetş yoktu ben kendim başlamıştım 7.sınıfın yazında günde yaklaşık 2 saat konu anlatımı vesaire ders çalışıyordum ve günde tüm derslerden 20 soru çözüyordum ilk başlarda 2 hafta böyle ilerledikçe bunun az olduğunu düşündüm ve 2-3 günde bir 5 soru daha fazla çözdüm tüm derslerden böyle böyle arttırdım belli bir süre sonra bu da sarmadı erken kalkmaya alışkın biriyim her gün 12 de yatıp sabah 6 da kalkıyordum kahvaltıya kadar çalışıyordum (11-12 gibi kahvaltı yaparız) ondan sonra normal günlük oyun oynuyordum ve de aksam yemeğinden sonra 1-2 saat daha test çözüyordum.

Hocam seneye bu zamanlar çok bunalırsanız hele oyun oynayan biriyseniz izin vermezlerse son sene iyice bunalırsınız bahar gelince kendimden biiyorum şimdiden başlama çok erken başlarsan başladığın güne lanet edersin.

Hocam öncelikle birkaç soru soracağım hedefiniz nedir? Kaç puan almayı hedefliyorsunuz ya da hangi okulu istiyorsunuz? Kendinize güveniyor musunuz? Şuanki okulunuz iyi mi ve sınavlarda genelde kaçıncı oluyorsunuz? Okulunuzun geçen yıllardaki mezunları kaç puan almış? Bunları kendinizi övme ya da kötüleme amacı olmadan gerçekçi bir şekilde cevaplayabilir misiniz

Hocam öncelikle birkaç soru soracağım hedefiniz nedir? Kaç puan almayı hedefliyorsunuz ya da hangi okulu istiyorsunuz? Kendinize güveniyor musunuz? Şu anki okulunuz iyi mi ve sınavlarda genelde kaçıncı oluyorsunuz? Okulunuzun geçen yıllardaki mezunları kaç puan almış? Bunları kendinizi övme ya da kötüleme amacı olmadan gerçekçi bir şekilde cevaplayabilir misiniz?

Hocam 7. sınıftaki deneme sıralamasıyla 8. sınıftakinin gram alakası yok çok değişiyor sıralamalar şu anda bunu bilemez.

Kesinlikle stres olmamaya çalış zaten çalışırsan yapamamanın imkanı yok ben LGS'de sırf stresten 380 küsur puan aldım normalde soru sorsan en detayına kadar inerim soruyu çözerim ama LGS'de sırf stresten çok düştü puanım.

Eğer illa çalışmak zorunda hissediyorsanız yazın günde 10-15 soru paragraf çözseniz yeter ayrıca bence 1. dönem 2. dönemden daha fazla çalışın 2. dönem bahar gelince insanın ders çalışası gelmiyor ilk dönem konu eksiği bırakma 2. dönemi rahat geçirirsin.

Geri
Yukarı