LGS sınavı için nasıl çalışılmalı?

BlueScreenSlayer

Hectopat
Merhabalar. Bu sene LGS'ye hazırlanacağım ama uyku düzenim berbat. Derslere odağım yok. Online eğitim yüzünden beynime adam akıllı bir şey girmedi zaten. Özel ders aldım 4-5 ders ondan da bıktım. Psikologla görüştüm o da sıkıcı. Ders çalışma hevesim yok çok oyun oynuyorum ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
YouTube kanalları var oradaki ders programlarına uyarak bile 2-3 bir şey yapabilirsiniz 1 yılınız kaldığı için bütün odağınızı vermeniz gerekiyor videolarda verilen programlara harfiyen uymalı ve ertelememelisiniz.

Merhabalar. Bu sene LGS'ye hazırlanacağım ama uyku düzenim berbat. Derslere odağım yok. Online eğitim yüzünden beynime adam akıllı bir şey girmedi zaten. Özel ders aldım 4-5 ders ondan da bıktım. Psikologla görüştüm o da sıkıcı. Ders çalışma hevesim yok çok oyun oynuyorum ne yapabilirim?

Yani bende aynıydım. Okul açılınca zaman içinde hırs yaparsan hevesin artar her ne kadar 300 kere vazgecsemde sen yapma

Okuldan eve gelince; O gün işlenen tüm konularla ilgili tekrar yapıp, akşam vaktide tekrarını yaptığınız konularla ilgili aklınıza daha fazla yerleşmesi için canınız ne kadar istiyorsa test çözün, önemli olan test sayısı değil, önemli olan tekrar yapmak. Ben bunları yaparak çok iyi sonuç elde etdim. İnşallah başarılı olursunuz Allah yardımcın olsun😊.
Okuldan eve gelince; O gün işlenen tüm konularla ilgili tekrar yapıp, akşam vaktide tekrarını yaptığınız konularla ilgili aklınıza daha fazla yerleşmesi için canınız ne kadar istiyorsa test çözün, önemli olan test sayısı değil, önemli olan tekrar yapmak. Ben bunları yaparak çok iyi sonuç elde etdim. İnşallah başarılı olursunuz Allah yardımcın olsun😊.
Belirli vakitlerde de denemeler çözün, (Ayda bir vb.)
sonuçlarınızın üstüne koya koya ilerleyin

Son düzenleme:
Okulun açılmasına gerek yok. LGS'ye çalışmak için yazdan başlanmalı. Çünkü sınavın son haftalarını konu öğrenmekle değil deneme çözmekle geçirmeli.
Konuları şimdiden mi öğrenelim? (Ben değil)

Belirli vakitlerde de denemeler çözün, (Ayda bir vb.)
sonuçlarınızın üstüne koya koya ilerleyin

Konuları şimdiden mi öğrenelim? (Ben değil)
Yukarıda yazdığım çalışma düzeni çok uygun bence. Önceden başlamaya falan gerek yok.

Geri
Yukarı