LGS sınavı önemli mi?

Muhtemelen ne kadar çabalarsam çabalayayım artık LGS sınavında herhangi bir başarı gösteremeyeceğim üzüyor mu? Evet. Daha 6 ve 7. sınıf konularını bile bilmeyen üstelik 8.sınıfta (neden ve sıkıntılardan dolayı) 1 ay+ okula gitmemiş birisi nasıl başarılı olacak? Aklımdaki soru şu LGS önemi ne? Neden herkes önemsiyor bir dönüm noktasımı yoksa düşük puan alacağım diye benden bir ağaca dal olmaz deyip boşunamı çırpınıyorum?

Boş ver kanka salla 3 saatini çalıyorlar.

Şöyle diyeyim yapabildiğin kadar iyi yapmaya çalış. Lise oldukça önemli gibi geliyor elbette ki hayatının sonu değil ortalama bir anadolu lisesi bile yeterli olacaktır çok bir beklentin yoksa.

Sen de o şartlar da olabilirsin. Aşağılama.
Yok, daha açıkçası on üç yaşında dersleri anlayamayacak ve sınava girmekten korkacak kadar boşvermişlik sendromuna girmemiştim. Bu durum bu yaşta böyle ise on yedi yaşında gireceği üniversite sınavı konusuna hiç değinmek bile istemiyorum.

Yok, daha açıkçası on üç yaşında dersleri anlayamayacak ve sınava girmekten korkacak kadar boş vermişlik sendromuna girmemiştim. Bu durum bu yaşta böyle ise on yedi yaşında gireceği üniversite sınavı konusuna hiç değinmek bile istemiyorum.

Korkmak derken emin ol benimle aynı sıkıntılara gelsen neler çektiğimi anlayabilirsin ortada aile yok neredeyse hasta babamla yaşıyorum ona bakmak zorundayım hastalıkları ağır sağ olsun bu zamana kadar bakıyor ben uykudan onun boğulma sesi ile kalkıyorum panik içinde fısfıs (ismi her neyse) veriyorum, okuma yazması yok ben zor durumda kaldığımda bana yardım edebilecek kimse yok aklıma bir şey takıldığında sorabileceğim kimse yok. Gözümün önüne geliyorlar bazen diyorum kendime hadi çalış takdir Allah'tan gelir bazen diyorum --he o kadar kolay ya 1 milyon kişi içinde bir akıllı sensin onlar önceden hazırlanıyorlar sen daha 6V 7.sınıf konularını bilmiyorsun-- benim neredeyse hayatım yok ne doğru düzgün beslenme yeme içme yok babamda ölse ben komple yokum çalışmak istiyorum telefonun haber kısmında "MEB yeni nesil soru olduğunu açıkladı" gibi haberler görüyorum sonra LGS sınavında milyonlarca kişinin içinden sadece 100 insanın başarılı olduğu aklıma geliyor ne yapabilirim ki?

Korkmak derken emin ol benimle aynı sıkıntılara gelsen neler çektiğimi anlayabilirsin ortada aile yok neredeyse hasta babamla yaşıyorum ona bakmak zorundayım hastalıkları ağır sağ olsun bu zamana kadar bakıyor ben uykudan onun boğulma sesi ile kalkıyorum panik içinde fısfıs (ismi her neyse) veriyorum, okuma yazması yok ben zor durumda kaldığımda bana yardım edebilecek kimse yok aklıma bir şey takıldığında sorabileceğim kimse yok. Gözümün önüne geliyorlar bazen diyorum kendime hadi çalış takdir Allah'tan gelir bazen diyorum --he o kadar kolay ya 1 milyon kişi içinde bir akıllı sensin onlar önceden hazırlanıyorlar sen daha 6V 7.sınıf konularını bilmiyorsun-- benim neredeyse hayatım yok ne doğru düzgün beslenme yeme içme yok babamda ölse ben komple yokum çalışmak istiyorum telefonun haber kısmında "MEB yeni nesil soru olduğunu açıkladı" gibi haberler görüyorum sonra LGS sınavında milyonlarca kişinin içinden sadece 100 insanın başarılı olduğu aklıma geliyor ne yapabilirim ki?
Böyle düşündüğün için hayatını bu raddenin üstüne çıkaramayacaksın zaten burada bahanelerinin arkasına saklanmaktan başka bir şey yapmıyorsun açıkçası. Buraya konu açma sebebin ise seninle aynı fikirde olan insanlardan yorum almak ve gönlünü rahatlatıp "Zaten olmayacaktı boşver bak benim böyle böyle derdim var bununla uğraşıyorum ama çalışmaya vaktim vardı da, olmazdı" demek. O yüzden buradaki insanların, lise hayatının önemli bir parçası ve sınav konuları 8. sınıf ağırlıklı yorumlarını ciddiye almadan geçip, sadece senin düşünce yapına sahip insanların yorumlarını okuduğunu bile iddia edebilirim.

Böyle düşündüğün için hayatını bu raddenin üstüne çıkaramayacaksın zaten burada bahanelerinin arkasına saklanmaktan başka bir şey yapmıyorsun açıkçası. Buraya konu açma sebebin ise seninle aynı fikirde olan insanlardan yorum almak ve gönlünü rahatlatıp "zaten olmayacaktı boş ver bak benim böyle böyle derdim var bununla uğraşıyorum ama çalışmaya vaktim vardı da, olmazdı" demek. O yüzden buradaki insanların, lise hayatının önemli bir parçası ve sınav konuları 8. sınıf ağırlıklı yorumlarını ciddiye almadan geçip, sadece senin düşünce yapına sahip insanların yorumlarını okuduğunu bile iddia edebilirim.

Şu an 8 saat boyunca yarınki 4 sınavıma vakit ayırsam başariblecek miyim? 35 gün devamsızlık yansıtılmış hadi video izleyip not alayım her dersin 1 ve 2. ünitelerini sabaha kalktığımda hangi biri kalacak aklımda? Ve ben sırf bunlardan dolayı değil en başında bu hatanın başlamasına neden olan öz annem tarafından olmasına yanıyorum bırakıp gitmesine geri gelip zorla almaya çalışmasına yüksek puan başarısına sahip olduğum dönemde gelen özel burs, özel okul ne denirse artık o teklifi kabul edemediğime bir daha kazanamayacak olmama yanıyorum.

Şu an 8 saat boyunca yarınki 4 sınavıma vakit ayırsam başariblecek miyim? 35 gün devamsızlık yansıtılmış hadi video izleyip not alayım her dersin 1 ve 2. ünitelerini sabaha kalktığımda hangi biri kalacak aklımda? Ve ben sırf bunlardan dolayı değil en başında bu hatanın başlamasına neden olan öz annem tarafından olmasına yanıyorum bırakıp gitmesine geri gelip zorla almaya çalışmasına yüksek puan başarısına sahip olduğum dönemde gelen özel burs, özel okul ne denirse artık o teklifi kabul edemediğime bir daha kazanamayacak olmama yanıyorum.
Anlattığın kadar ortaokulda özel okul bursu alabilecek kadar kapasiteye sahipsen önündeki 4 tane sınav düşük puan olsa dahi şu saatten itibaren çalışmaya başlasan ikinci sınavlarını, ikinci dönemi ve hatta LGS de yüz yirmi soru var ise 80 sorusunu yapabilirsin. Bahsettiğin ailevi sorunlar benim umrumda değil ve anlatmak zorunda da değilsin senin yaptığın basit bir kaçamak insanları suçlamak. Ayrıca MEB'in yasasına göre bir günde üç taneden fazla sınav olamazsın lütfen cümlelerimizde abartı anlatım tekniği kullanmayalım.

Yeni konular

Geri
Yukarı