LGS Sınavına Girmeden Anadolu Lisesine Gitmek

Katılıyorum. Her meslek lisesi aynı değil. Nasıl Imam Hatip liseleri ile ilgili önyargı varsa Meslek Liseleri ilede önyargı var. Ben okuldan mezun olalı 3 sene olacak. Hala eski okuluma gidip hocalarımla sohbet ederim. Benim okuduğum meslek lisesi hem disiplinli hemde hocaları çok iyiydi. Hani her okul aynı olmuyor. Önyargı yanlış bir şey :) Benim için tek sıkıntı AML olduğumdan son sene 9 ay staj yaptım sınava çalışmadım fakat ATL okuyanlar hem son sene sayısal gördü hemde stajları yaz stajı idi. Fakat meslek konusunda hem stajta çok şey edindim hemde okulda çok şey öğrendim. Web Tasarım mezunuyum ve şuan üniversite de yine bilişim bölümünde okuyorum. İş hayatında tecrübemde var :)
Kesinlikle katılıyorum hocam bu ön yargıyı silmek lazım meslek lisesindekilerde insan hayvan değil

Arkadaşlar 8. sınıfa gidiyorum ve LGS'ye girmedim. Okul ortalamam 61. Evimin yakında Fisun Yönder Anadolu Lisesi var ve o lise sınavsız alıyor. Evime de çok yakın. Bazıları girersin, bazıları giremezsin diyor. Okulun taban puanı 459,309 arkadaşlar. Sizce girebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ders ortalaman 61 ise zannetmiyorum kazanabileceğini.Köklü bir lise sanırsam dediğin lise.Okul ortalaması dediğin şey başka ise, ben yanlış biliyorum demektir.Hiç aldırma bana . :)

Ortalamam 88 400 450'lik liselere giremeyecegim diye korkuyorum açıkcası.
8. sınıfta ortalamanız neden bu kadar düşük?Yanlış hatırlamıyorsam 96 ya da 97 idi benim ortalamam.Gayet kolay bir sınıf.Ayrıca notlarıda bol keseden veriyorlar.Neden yapamadınız anlamadım.Umarım istediğiniz yer gelir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı