LGS sınavına nasıl hazırlanılır?

498386

Decapat
Kardesim bu sene LGS'ye girecek ama bu zamana kadar hiç calismadi son 2 ay kala bir karar aldi her dersten 30 dakika gunluk test cozecekmis. Bunu 2 ay boyunca uygularsa ilerleme kat eder mi?

Konu eksiğin yoksa sadece soru çözüceksin maalesef.

Hocam sınava 2 ay kalmış kitap okuyacağına paragraf çözebilir daha iyidir, LGS'den sonra her gün düzenli olarak kitap okumya başlarsa üniversite sınavı için iyi olur.
Katılıyorum paragraf çözmesi daha mantıklı bu süreçte.

Bir de beğendiği bir seri falan olursa aklı hep kitapta kalır ondan problemde çıkartabilir kitap bir de LGS sorularını anlamak için paragraf daha iyi.

Kardesim bu sene LGS'ye girecek ama bu zamana kadar hiç calismadi son 2 ay kala bir karar aldi her dersten 30 dakika gunluk test cozecekmis. Bunu 2 ay boyunca uygularsa ilerleme kat eder mi?
Hocam hedefi ne acaba? Benim yüzdelik dilimin %0.35'ti mesela günlük 3.5 saate kadar çalışıyordum en başından beri. 2 ay kala başlayarak bir şeyler yapmak zor.

Hocam hedefi ne acaba? Benim yüzdelik dilimin %0.35'ti mesela günlük 3.5 saate kadar çalışıyordum en başından beri. 2 ay kala başlayarak bir şeyler yapmak zor.
Benim önerim 2 ay kaldığı için sadece deneme çözmesi.

Ortalama bir Anadolu lisesi ya da çok çalışırsa fen lisesi falan yapabilir tabii sizinki gibi çok yüksek yapması imkansız bu 2 ayda.

Geri
Yukarı