LGS sınavına çalışmaya hâlâ başlamadım ne yapmalıyım?

Öncelikle Merhaba
''Şu an çalışmaya başlamazsam başaramayacağım''
Bence bu çok yanlış bir bakış açısı
İnsanlar 3 ayda neler neler başarıyor son 3 ay kala çalışmaya başlasanız bile düzgün planlı bir şekilde çalışırsanız başarabilirsiniz ^^
Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla çalışmak isteyip çalışamıyorsunuz.
Bunun için öncelikle masa da oturmayı öğrenmeniz gerekiyor.
Önünüze bir ders kitabı alın
Telefon gibi teknolojik cihazları kaldırın
Sadece ders kitabına bakın okumanıza gerek yok
O masa da her gün hiçbir şey yapmasanız dahi 20 dakika oturun

Bu ders çalışma alışkanlığı kazanmanıza yardımcı olacaktır.
Her insanı ders çalışma konusunda motive eden şeyler farklıdır.
Şahsen renk renk kalemlerle ders çalışmak beni inanılmaz motive ediyor.
Sizi ders çalışmaya motive ede şey nedir? Öncelikle kendinize bunun cevabını verip ona göre hareket etmeniz gerekiyor.
Birde 8. sınıf hakkında bilgim yok ama kaynak alırken lütfen zor kitaplardan başlamayın.
En düşük seviye kitaplardan başlayıp adım adım yükselterek giderseniz hem ''Yapamıyorum'' diyerek yılmazsınız hem de daha sağlıklı bir temel üstünde gelişimizi sürdürürsünüz.
Umarım yazdıklarım bir nebze size fayda sağlar~ ^^

İyi günler~~ >.<

Merhabalar, 8. sınıfa geçtim ve 2023'te LGS sınavına gireceğim. Ama yaz tatilinde hiç çalışmadım ve şu anda çalışmaya hâlâ başlamadım. Başlamamaya devam edersem sınavda başarılı olamayacağımı biliyorum. Bu durumda ne yapmalıyım?
Kanka sıkıntı olmaz. Ben son ay çalıştım ve sonuç gayet iyi.

Merhaba, 8. sınıfa geçtim ve 2023'te LGS sınavına gireceğim. Ama yaz tatilinde hiç çalışmadım ve şu anda çalışmaya hâlâ başlamadım. Başlamamaya devam edersem sınavda başarılı olamayacağımı biliyorum. Bu durumda ne yapmalıyım?

LGS sadece 8. sınıf konuları olduğu için 1 senede halledilebilecek bir sınav endişelenmeye gerek yok düzenli bir şekilde çalışırsan halledersin her türlü.

Yeni konular

Geri
Yukarı