LGS söylenilen kadar zor mu yoksa biraz abartılıyor mu?

• Konuyu başlatan Kckc
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 34
  • Görüntüleme 16B
YKS olsun veya LGS olsun hiç fark etmez, hepsinin temelinde matematik var. Eğer matematiğin iyiyse başaramayacağın bir şey yok. İstediğin Fen Lisesi de ayağına gelir, Anadolu Lisesi de.

İlk LGS'ye girmiştim ve herkes yok hocalar bile yapamıyor çok zor diye ağlamıştı. Geçenlerde dönüp tekrardan baktığımda şu an giriş seviyesi olarak çözeceğim sorular ile karşılaştım. Matematiğe yatkınlık ve okuduğunu anlama beceresi olan herkesin yapabileceği bir sınav.

Hayatta görebileceğin en kolay sınav (çok nadir gelen 3 bilinmeyenli müfredat dışı insanlık duşı sorular dışında), emin ol. Ülkedeki öğrencilere nedense kolay soru orta, orta soru zor, zor soru imkansız geliyor.

Kendim en ufak bir emek bile göstermedim, hazır en iyi lise yüzde 3,5 ile alıyordu aynı okula girdim. Kimse de il dışına gitmedi. Fen ile Türkçe iyi geçse eminim il dışına da giderdim.

Sallama yapmadan 430-420 almak oldukça kolay tabii çalışırsanız ama 450 ve üstü başarı gerektirir bence o kadar kasmayın kendinizi 430 civarları gayet ideal puanlar ama ben daha iyisini yapmak isterim derseniz daha yükseği var tabii.

Sallama yapmadan 430-420 almak oldukça kolay tabii çalışırsanız ama 450 ve üstü başarı gerektirir bence o kadar kasmayın kendinizi 430 civarları gayet ideal puanlar ama ben daha iyisini yapmak isterim derseniz daha yükseği var tabii.
benim gitmek istediğim okulun bütün lgs lerdeki yüzdelik dilimi şöyle:

2021 4.51

2020 3.81

2019 3.53

2018 3.87

Kontenjanları ise:

2022 204

2021 204

2020 320

2019 180

2018 180

Hocam bu verilere dayanarak geçen sene taban yüzdelik dilimi 4.51 olan okula gider miyim?

Genel yüzdelik 6.94

İl yüzdelik 6.77

İstanbul'da yaşıyorum. İstediğim okul da İstanbulda.

Geri
Yukarı