LGS son 14 günde net arttırmak

Liliian

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Açıkçası ben LGS'ye çok çalışmadım. Hiç çalışmadım değil ama öyle hak ettiği çalışmayı vermedim diyelim. İlk 4 ay bayağı verimli çalıştım ama sonradan yavaş yavaş saldım ve komple bıraktım. Son 1,5-2 ay kala tekrar verimli çalışmaya başladım (normalde de çalışıyordum ama verimli değildi ve hiç çalışmadığım günler oluyordu) şu anda netlerim 410'dan aşağıya inmiyor ama bitirmediğim test kitaplarım var. Olabildiğince çok deneme çözüyorum her gün ama doğru mu yapıyorum hiçbir fikrim yok. Sizce son 14 gün ne yapmam lazım? (hedef lisem 430'larda + günde 160-300 arası soru çözüyorum)

Şimdiden teşekkürler. İyi günler dilerim.

Herkese merhaba. Açıkçası ben LGS'ye çok çalışmadım. Hiç çalışmadım değil ama öyle hak ettiği çalışmayı vermedim diyelim. İlk 4 ay bayağı verimli çalıştım ama sonradan yavaş yavaş saldım ve komple bıraktım. Son 1,5-2 ay kala tekrar verimli çalışmaya başladım (normalde de çalışıyordum ama verimli değildi ve hiç çalışmadığım günler oluyordu) şu anda netlerim 410'dan aşağıya inmiyor ama bitirmediğim test kitaplarım var. Olabildiğince çok deneme çözüyorum her gün ama doğru mu yapıyorum hiçbir fikrim yok. Sizce son 14 gün ne yapmam lazım? (hedef lisem 430'larda + günde 160-300 arası soru çözüyorum)

Branş ve genel denemeler çöz.

Günde 300 fazla değil mi? Benim gözümde önemli olan çözdüğün soru sayısı değil, isteyerek kısa sürede ne kadar çok soru çözdüğündür. Günde 1 genel deneme çözsen yeter o kadar yorma kendini.
Ben okul denemeleri haricinde 1 tane deneme çözmeden girmiştim ve o sene yeni nesil denen saçma sorularla girmiştik, ona rağmen yüzde 2'lik dilime girebilmiştim.
Sana tavsiyem matematiğini olabildiğince yüksek tut. Genelde en çok o zorlar. Diğerlerini deneme çözdükçe pekiştiriyorsun zaten.

Ben de senin gibiydim ilk 4 ay çalıştım sonra saldım ama benim temel aşırı sağlamdı 458 puan aldım çok kasma kendini ama temelin var mı bilmiyorum tabii, ayrıca bu işler sadece temelle olmaz sen üstteki arkadaşın dediği gibi branş denemesi çöz.

Merhaba şuan ki netlerin iyi ama gitmek istediğin okula da bağlı. Normal test çözme düzenine devam et. Sürekli kendi kendine LGS provası yap.
Konuların bilmediğin bölümlerini öğren, geçmiş LGS' den de yararlana bilirsin. SAKIN ezber yapma.

Herkese merhaba. Açıkçası ben LGS'ye çok çalışmadım. Hiç çalışmadım değil ama öyle hak ettiği çalışmayı vermedim diyelim. İlk 4 ay bayağı verimli çalıştım ama sonradan yavaş yavaş saldım ve komple bıraktım. Son 1, 5-2 ay kala tekrar verimli çalışmaya başladım (normalde de çalışıyordum ama verimli değildi ve hiç çalışmadığım günler oluyordu) şu anda netlerim 410'dan aşağıya inmiyor ama bitirmediğim test kitaplarım var. Olabildiğince çok deneme çözüyorum her gün ama doğru mu yapıyorum hiçbir fikrim yok. Sizce son 14 gün ne yapmam lazım? (hedef lisem 430'larda + günde 160-300 arası soru çözüyorum)

Branş bazlı denemeler çözmeniz idealdir aşırı çalışmanın son haftalarda bir anlamının olacağını sanmıyorum. İyi çalışmalar.

Yeni konular

Geri
Yukarı