LGS Sonuçlar Nasıl?

Ankara Atatürk Lisesi kazanamadım, ama Betül Can Anadolu Lisesi`nin en yüksek kısımlarındayım. Nakil deneyeceğim.
Tüm öğrencilerin %10 sınava girenlerin %13 kadarı yerleşebildi niteliklilere. Yani Fen Lisesi için %15 bile olabilir.

Ben seneye gireceğim abimin izinden giderek Bursa Tofaş Fen Lisesi'ne girmek istiyorum. İnternet üzerinden kazanılan lisansların LGS'ye etki edeceğini okumuştum. Şuan tenis lisansım bulunuyor, piyano lisansı içinde yaklaşık 40 haftalık eğitimim kaldı. (40 hafta bitince müfettişler tarafından teste tabi tutulacağım.) Bu lisanların ne gibi avantajı var LGS'de?

Çok basit, %15 olan birisi normal şartlarda herkes doğru tercih yapsa nitelikli okula giremeyecek.
Üstüne yüzdelik oranla azalan bir okul sayısı yok. Ankara'da TEOG'a giren öğrenci sayıları ortalaması 71 bin. Bu oranı TR genelinde TEOG'a giren öğrenci sayısı - LGS'ye giren öğrenci sayısı oranını %19, biz %10 diyelim - unutmamak lazım düşürme nedenim kırsal bölgelerde daha az önem veriliyor eğitime ( büyükşehire oranla ) - Ankara'da %1'lik dilim 640 kişiye denk gelir. Ankara'da %1 'in altında alan okul sayısı 2:
AAAL = 330 kişi
AFL = 150 ( 120 de olabilir üşendim )
Toplam = 480 kişi etti. %1'lik hesapta bile arkaya düşme oluyor.
Karışık yazmış olabilirim, hata yapmış olabilirim. Sorman yeterli.
Seviliyorsun :)

Özel okul ve yer de önem taşıyor. Normalde Ankara Fen Lisesi yazsa kafadan girebilecek biri Hasanoğlan Atatürk Fen Lisesi yazıyor. Okul %9 gibi bir yüzdelikle kapatıyor.
Ve sistem gereği seçimler baya karmaşık, sağlıklı tercih yapmak zor.
Bunun dışında bir sorum var, Ankara Atatürk Lisesi`nde nakil kalır mı? 390.7852 ile kapatmış, ben de 389.4573 aldım. Girebilir miyim?

Özel okul ve yer de önem taşıyor. Normalde Ankara Fen Lisesi yazsa kafadan girebilecek biri Hasanoğlan Atatürk Fen Lisesi yazıyor. Okul %9 gibi bir yüzdelikle kapatıyor.
Ve sistem gereği seçimler baya karmaşık, sağlıklı tercih yapmak zor.
Bunun dışında bir sorum var, Ankara Atatürk Lisesi`nde nakil kalır mı? 390.7852 ile kapatmış, ben de 389.4573 aldım. Girebilir miyim?
Girersin, nakil dene. Oradaki kişi de üstü deniyecektir. Oğuzhan Yaşar'ı niye düşünmedin?

Girersin, nakil dene. Oradaki kişi de üstü deniyecektir. Oğuzhan Yaşar'ı niye düşünmedin?
Eryaman`a taşınacağız, aslında orayı ikinci tercihe yazmalıydım ama yazmadım. Çankaya içerisinden istiyordum. Zaten Ankara Atatürk Lisesi dışında bir liseyi de istediğim söylenemez...
Nakillerde ikinci sırada oraya talep vereceğim.
Ankara içinde o civarlarda hiçbir okulun açığı yok. Özel okula kayma ne olur?

Türkiye de çoğu ile baktım. Neredeyse her il de kontenjanlar full. Özel okula kayma senin yüzdeliğinden aşağısı için olur - malum yerleşemeyenler - . AAL'ye girersin, çok şansızsın ama haberin olsun. 1 puandan aşağısı ile kaçırmışsın :/

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı