LGS soruları ile ders kitabı soruları çok benzer midir?

TüRkÇüBabAprO

Centipat
Daha fazla  
Partikül matematik kanalından duydum LGS'deki matematik soruları ile matematik ders kitabındaki soruların mantıkları çok benzermiş, bazı sorular ders kitabından örnek alınarak yapılıyormuş, LGS'ye giren arkadaşlar bu doğru mudur? Doğruysa o sayfaları çıktı alacağım da.

Partikül matematik kanalından duydum LGS'deki matematik soruları ile matematik ders kitabındaki soruların mantıkları çok benzermiş, bazı sorular ders kitabından örnek alınarak yapılıyormuş, LGS'ye giren arkadaşlar bu doğru mudur? Doğruysa o sayfaları çıktı alacağım da.

LGS'yi bilmiyorum da YKS de öyle sorular oluyor çözmen her türlü faydalı olur bence.

Hayır fakat kazanım testleri ile çok benzer. 2020 yılında kazanım testlerindeki sorular ile birebir aynı olan 4 5 tane soru çıkmıştı LGS'de.

Geçen sene kazanımlarda son dönem içimizden geçmişlerdi diye hatırlıyorum. LGS çok kolaydı. Ama pratik olarak MEB'in verdiği yeni nesil kitabı işine yarar. Matematik bu sene muhtemelen zor olur.

LGS döneminde soru çözmedim ama okulun bize yaptığı denemelerin hepsi ile LGS aşırı benzerdi LGS'ye girdiğimde deneme çözüyormuş gibi hissettim.

Geri
Yukarı