LGS yüzdelik dilime göre yerleşme

anilcirakci

Hectopat
Merhaba Eskişehir'de yaşıyorum. Kardeşim LGS sınavında hatırı sayılır yüksek bir puan aldı. Ama ya istediğim liseye giremezsem diye 2 gündür kendini yiyor.
İstediği okulun yüzdeliği: 1.02.
Yüzdelik dilimi: 1.12.
Kontenjanı bu sene 120'den 136'ya çıkmış sizce girebilir mi?
Bir de internette 461.0 puan alıp 0.98'e giren var. Kardeşim 459.3 puan aldı. Yüzdelikler nasıl bu kadar oynayabiliyor?

Merhaba Eskişehir'de yaşıyorum. Kardeşim LGS sınavında hatırı sayılır yüksek bir puan aldı. Ama ya istediğim liseye giremezsem diye 2 gündür kendini yiyor.
Bir de internette 461.0 puan alıp 0.98'e giren var. Kardeşim 459.3 puan aldı. Yüzdelikler nasıl bu kadar oynayabiliyor?
Kendi dilminin altındaki okullara da girebilir. Kendisini yemesine gerek yok :) Zaten eğer yıl sonu ortalaması yüksekse ve devamsızlığı azsa çok rahat girer.

Öncelikle kardeşinizi tebrik ediyorum, gönlüne göre okuluna yerleşmesini diliyorum. Okul kontenjanının artması girebilme ihtimalini yükseltiyor. Şöyle bir şey var, bir sene sınav kolay olur herkes yüksek alır 450 puan atıyorum %5'e denk gelir. Diğer sene sınav çok zor olur 450 puan almak zorlaşır ve bu seferde 450 puan %2.5 civarına denk gelir gibi düşünün.

Okulun yüzde kaç ile kapattığına bakın ayrıca sosyal etkinlik karnesi, ortalaması falan da etki edecek.

Yanlış anlaşılmasın, özel okulda okuduğu için OBP 100.sosyal etkinlikleri de 2 senedir var galiba.7.sınıfta 8 tane, 8.sınıfta 4 tane almış, yerleşir umarım.

Geri
Yukarı