LGS'de 300 puan ile lise seçmek mi yoksa okul puanı ile girmek mi?

Ortalamanız çok değilse büyük ihtimal ortalama ile gideceğiniz okul ile 300 puanla alan okul arasında çok bir fark hissetmezsiniz. Tabii bu değişiklik gösterebilir.

Bakırköy çevresi aslında keko insanlar pek yok Liselilere baktığımda belalı tipler falan yok pek kötü liselerin içinde.

Tüh be. Ulan inek olmadan da doğru düzgün liseye yerleşilmiyor.

Aynen öyle maalesef İstanbul'da Avrupa yakasında bildiğim tek önerebileceğim okul şeyh edebali Anadolu lisesi hem okulda cıvık cıvık ergen sevgililer yok mesafeliler hem de eğitimi çok iyi arkadaşlarım böyle anlatıyor.

Tüh be. Ulan inek olmadan da doğru düzgün liseye yerleşilmiyor.
Doğru düzgün lise de adam mı var sanıyorsun dostum sadece hocaları biraz daha önemsiyor. 8. Sınıfta biraz çalışıp nitelikli okul tutturuyorlar sonra rehavetle yapmadiklari zorbalık, serserilik kalmıyor. İnan bana saygının, ahlâkın derslerle hiçbir ilgisi yok. Böyle insanları gördüğün yerde uzaklaş edebinden hiç ödün verme sen çalışmaya devam et bırakma ama diyelim kazanamadin sana şunu söyleyeyim hangi liseye gidersen git artık imkanlar farklı işin ucundan tutup gayret ettiğin sürece her zaman başarılı olabilirsin.

Eğer sistem değişmediyse puan değil yüzdelik dilimin önemli. Ben 2019 LGS'ye girdim bizde %10'luk dilime girenler(430+ puandı sanırım bu da) LGS puanı ile yerleşti. Diğerleri adresleri nereyi tutarsa oraya.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı