LGS'de 300 puan ile lise seçmek mi yoksa okul puanı ile girmek mi?

maraushi

Hectopat
Makaleler
17
Sürekli denedim ama eğitim hayatım boyunca matematiği yapamadım. Hiç matematikten 60 üstü notum olmadı. Fen de ortalama 60 o da. Sayısal yüzünden hep yerlerdeyim zar zor 300 puan alıyorum.

İstanbul/Bakırköy sizce bu puanla mı lise seçeyim yoksa 50. yıl, Nüket ercan gibi okul puanıyla mı gireyim?

Ayrıca bu puana hep imam hatip varmış kesinlikle imam hatip istemiyorum zaten ailem dindar onu da kaldıramam.

Hocam bu bir seçenek değil zorunluluk. Zira sınav aşırı aşırı zor değilse 300 puan ile mahallemdeki kasaba ancak girebilirsiniz öğrenim için. Puan ile seçin.

Ben 301 puan almıştım.
Mecburen okul ortalaması ile mesleğe gitmiştim. Derslerin kötüyse meslekte kal geme üniversite okuyabiliyorsun.
Ama gelişeceğim dersen meslekten de boş kontenjanlı bir Anadolu'ya geç.
Ben öyle yaptım

Sürekli denedim ama eğitim hayatım boyunca matematiği yapamadım. Hiç matematikten 60 üstü notum olmadı. Fen de ortalama 60 o da. Sayısal yüzünden hep yerlerdeyim zar zor 300 puan alıyorum.

İstanbul/Bakırköy sizce bu puanla mı lise seçeyim yoksa 50. yıl, Nüket ercan gibi okul puanıyla mı gireyim?

Ayrıca bu puana hep imam hatip varmış kesinlikle imam hatip istemiyorum zaten ailem dindar onu da kaldıramam.
Okul puanıyla girdiğim bir anadolu lisesinde okuyorum ve burası çok kötü.

Geri
Yukarı