LGS'de 81 netle hangi liseye girerim?

Ben geçen sene 85 net ile 1.37'ye girmiştim. Bu sene öğrenci sayısı neredeyse iki katı oldu ve sadece ilk dönemden oldu sorular. Bizim seneye göre daha kolay. Hayırlısı neyse o olsun.
Sorulara çok dikkatli baktığını düşünmüyorum. Türkiye bu sınav döküldü. İnsanlar bu sınavın şu an kadarki en zor 8. Sınıf sınavı olduğunu düşünüyor ama sen geçen senekinden daha kolay diyorsun. Bir soruları dene bakalım geçen senekinden daha kolay mı. Bahçeşehir neredeyse bütün illerinde bir şubesi olan bir okul ve bu sene sadece 25 tane full açıkladı. Bu değerin de gerçek olup olmadığı belli değil. Geçen seneye bakarsak benim yüzdelik dilimim 3.34 gibi bir değer gösteriyor. Bu sene bunun artması değil tam tersi azalması bekleniyor.

Arkadaşlar adamı linç etmişsiniz, nereden bilmeden konuşuyor. Bana göre de yüzde beşlik dilime giren adam çalışkandır kapasitesi vardır ama öyle muhteşem bir sonuç değil belirtmek gerek. Bir de şöyle bir şey var, en üst liselerin kontenjanları mezun sayısı kadar artmadı. Ben imam hatip liselerinin ve meslek liselerinin kontenjanlarının daha çok arttığını gördüm.
Konu sahibi, söylediklerinden şunu anladım (şu ana kadarki en zor sınav diyorsun ya), sınavın 2018 gibi geleceğini düşünüyorsun. Bence sınav geçen seneye göre zordu ama 2018 kadar zor değildi, o yüzden 50-60 puanlık bir düşüş bekleme derim. Zaten perşembe günü gelmeden net bir şey söylemek imkansıza yakın ve hatta imkansız. Ha illa ben bir tahmin istiyorum dersen, YouTube'da "Kolayca Öğreniyorum" adında bir kanal var oradan 2020 tahmini puanını Excel dosyasını açarak hesaplayıp tahmini yüzdelik dilimine de bakabilirsin. Adam biraz iyimser bir tahmin yapmış geldi gibi bana ama inşallah tutturur diyelim.

Ben geçen sene 85 net ile 1.37'ye girmiştim. Bu sene öğrenci sayısı neredeyse iki katı oldu ve sadece ilk dönemden oldu sorular. Bizim seneye göre daha kolay. Hayırlısı neyse o olsun.
Lütfen güldürmeyin beni. Son 3 yılın en kolayı 2019'du en zoru 2020 idi ve arkadaş 81 net ile boş ve yanlış dağılımı ile örneğin Balıkesir Fen Lisesine bile gidebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı