LGS'de fen lisesi nasıl kazanılır?

Sana benim de bir önerim var muhtemelen çok çalıştığın için kazanmayacaksın. Ben günde sadece 1.30 saat çalıştım. Ve şu an fen lisesindeyim. (0.61 yaptım)

Ben günde 50 soru bile çözmedim. Kazanırsın merak etme o kadar korkacak bir şey yok.

İnşallah hocam. Benim matematiğim şu seneye kadar harikaydı sınavlardan sadece birinden 76 almıştım diğer bütün sınavlarım 95'ya da 100 geliyordu. Fakat bu sene yeni nesil çıkınca ortada kalakaldım. Matematiği halledersem diğerleri zaten çoğunlukla Full ya da 1 yanlış geliyor. Türkçe 0 İngilizce 0 sosyal 0 din 0 fen 1'ya da 2 ama matematik 5-6. matematiği halledersem kabataşa puanım yetiyor. Halledemezsem gg :(

deli gibi çalışarak ve deli gibi kitap okuyarak.

Asla tavsiye etmiyorum deli gibi çalışmak kendini harap etmektir. Günde sadece 2 test matematik çözdün yani ortala günde 20 soru mat 20 soru diğer derslerden çözdüm ve kazandım. 0.61 ile. Okulumda en iyi matematiği ben yaptım. Kursa gitmedim, okul kursuna bile, yani asla deli gibi çalışmayı tavsiye etmiyorum.

Kişiden kişiye değişiyor ama önermem fen lisesine gitmeni ben okuyorum ve hiç memnun değilim keşke Anadolu lisesine gitseydim diyorum çok egolu insanlar var ben şu şekilde çalıştım sabahları normal okul dershane falan akşamları bilgisayar ile uğraştım sonrasında ise gece sabaha kadar ders çalışıyordum tabii çok uykuya düşkün birisi isen önermem şu an 11. sınıfa geldim hala bu düzeni uyguluyorum.

Asla tavsiye etmiyorum deli gibi çalışmak kendini harap etmektir. Günde sadece 2 test matematik çözdün yani ortala günde 20 soru mat 20 soru diğer derslerden çözdüm ve kazandım. 0.61 ile. Okulumda en iyi matematiği ben yaptım. Kursa gitmedim, okul kursuna bile, yani asla deli gibi çalışmayı tavsiye etmiyorum.
Doğru. Zaten koronandan dolayı kafayı yemek üzereyiz.

Eğer sorunuza gelirsek ben bir kere bile kitap yüzü açmadım çünkü mantık sorularına hakimdim eğer siz de mantık sorularına çalışırsanız daha iyi olur.
Eğer merak ediyorsanız 2017-2018 eğitim yılında girdim (ilk girenlerdenim) 371 puan yaptım yüzdeliğim 5.7 idi.

Geri
Yukarı