LGS'de kötü geçti

Peki yazın ne yapmamı önerirsiniz?

Hocam yazın bol bol dinlenin kitap oluyun başka hiçbir şey yapmayın yorucu bir tempodan çıktınız ve liseye adapte olmanız gerekiyor dersler yavaş yavaş zorlaşacak lise başlayonca günü gününe çalışın size tavsiyem yazın bol bol İngilizce çalışın.

Hocam LGS hayatınızı belirleyecek bir sınav değil o sınava daha 4 yılınız var bu yüzden çok kafaya takmayın. Tabii ki herkes iyi bir sıralama yapmak ister fakat bu biraz da şans işidir. Gününüzde olmamanız, son zamanlarınızı verimli geçirmemeniz yada belki ailevi problemler sınavın kötü gelmesine neden olmuş olabilir. Benim size önerim bu yaz iyice dinlenmeniz ve hatalarınızdan ders çıkarıp üniversite sınavına hazırlıklara ufaktan başlamanız.

Hocam LGS hayatınızı belirleyecek bir sınav değil o sınava daha 4 yılınız var bu yüzden çok kafaya takmayın. Tabii ki herkes iyi bir sıralama yapmak ister fakat bu biraz da şans işidir. Gününüzde olmamanız, son zamanlarınızı verimli geçirmemeniz yada belki ailevi problemler sınavın kötü gelmesine neden olmuş olabilir. Benim size önerim bu yaz iyice dinlenmeniz ve hatalarınızdan ders çıkarıp üniversite sınavına hazırlıklara ufaktan başlamanız.
Bu sene 370 üstü alsaydım. PC ve Telefon sözleri varlardı onlar şimdi puf oldu :/

@Screamy yolun daha çok başındasın, bu kadar üzülme dostum. İyi ya da kötü bir sonuç aldın, işin iyi yanından bakacak olursan önünde 4 senelik kocaman bir lise hayatı var. Sosyalleşebileceğin kadar sosyalleş, özellikle 10. sınıfın tadını çıkar. Bir yandan da üniversite için de disiplinini 10. sınıf itibariyle kur. Şu an ne kadar üzülsen de bir şey değişmiyor, kendimden biliyorum :)

Hocam bana 6, 7,8.sınıf ortalamanızı paylaşabilir misiniz?

6: 90.
7: 77.
8: 80 olur maksimum herhalde ama suanlik 78 gibi 77.

Ve bir şey daha görmüştüm bir arkadaşım vardı Discord'dan. Adam 2020'de 410 yakın almıştı. Şu an lise derslerine bakınca ise sınıfı zor geçiyor. Yani salmış durumda.

Bu sene 370 üstü alsaydım. PC ve telefon sözleri varlardı onlar şimdi puf oldu :/

Dostum bende çok iyi hatırlarım LGS sınavım benim de berbat geçmişti ve aynı sözleri ebeveynlerim bana da vermişti. Başta hem bunları kaybetmek hem onları hayal kırıklığına uğratmak çok koyar insana bizzat yaşadım fakat lisede derslerinizi sıkı tutarsanız; denemelerde, yazılılarda iyi sonuçlar alırsanız inanın anneniz ve babanız her şeyi unutacaktır. Biraz da ikna yeteneğiniz var ise neden 2024 yazında güzel bir bilgisayarınız olmasın:)

OBP filan suanlik aklımda değil ama sundukları teklifler gitti onu üzüldüm ben herhalde 4 sene sonra iyi bir üniversite kazanırsam alırlar herhal. J7 babayla dewam.

Dostum bende çok iyi hatırlarım LGS sınavım benim de berbat geçmişti ve aynı sözleri ebeveynlerim bana da vermişti. Başta hem bunları kaybetmek hem onları hayal kırıklığına uğratmak çok koyar insana bizzat yaşadım fakat lisede derslerinizi sıkı tutarsanız; denemelerde, yazılılarda iyi sonuçlar alırsanız inanın anneniz ve babanız her şeyi unutacaktır. Biraz da ikna yeteneğiniz var ise neden 2024 yazında güzel bir bilgisayarınız olmasın:)

Kışın Steam'den hesap dizmisdim... Tüm oyunlar 80 90 TL iken almıştım. RDR 2, GTA V onlar başka senelere umarım.

OBP filan suanlik aklımda değil ama sundukları teklifler gitti onu üzüldüm ben herhalde 4 sene sonra iyi bir üniversite kazanırsam alırlar herhal. J7 babayla dewam.

Kışın Steam'den hesap dizmisdim... Tüm oyunlar 80 90 TL iken almıştım. RDR 2, GTA V onlar başka senelere umarım.
Hocam bende lgsde 340 puan almıştım ve halen pişmanım

Yeni konular

Geri
Yukarı